Usíná jen v kočárku nebo v náručí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
aida
Stálice 56 příspěvků 12.06.09 15:17
Usíná jen v kočárku nebo v náručí

Ahoj maminky,
naše půlroční dcera neumí usnout v klidu na zádech (na boku) v postýce. Usíná jen v kočárku, když ji uhoupu a uvozím nebo, když ji držím opřenou o sebe, tak si položí hlavu na rameno a usne. Jakmile ji ale položím do postýlky na záda, začne okamžitě brečet a po chvíli řvát, dokud ji nezvednu. Po zvednutí hned zase usne. Když usne na mně a položím ji do kočárku a začnu houpat, tak chvíli vzdychá, ale usne. Bohužel s postýlkou houpat nejde, takže v ní řve jak tur. Večer usíná u prsa u mě v posteli.
Je nějaký způsob, jak ji naučit usnout normálně v postýlce?
Ať ji nechám vyřvat mi prosím neraďte. Vydrží řvát dýl, než já to poslouchat, navíc se u toho občas zalyká až jí zaskočí, takže jí stejně musím zvednout. A navíc při odpoledním spánku tím budí starší dceru.

Reakce:
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 12.06.09 15:25

ahoj

u staršího jsme to vydrželi do 10 měsíců - pak se sám odstavil takže ukojit a uložit spícího už nešlo - takže jsem zvolila metodu vyřvání - v půl roce by mi to přišlo docela drastické - i když ony ty děti už vnímají - ale pro mě bylo schůdných těch 10 měsíců kdy jsem si byla jistá že mi určitě rozumí a ví co po něm chci a ví že nejsem daleko a kdyby se opravdu něco dělo, tak přijdu.

Takže já radím vydržet a pak nechat vyřvat - u nás by vyřvání v půl roce taky neprošlo - jednou jsem to zkusila a řval 3 hodiny..... takže tudy cesta nevedla.

tím nechat vyřvat myslím chodit mimi utěšit ujistit že tam jsi ale neposkynout mu houpání

tak snad někdo poradí něco dřívějšího:o))))

gabinka
Extra třída :D 10813 příspěvků 12.06.09 15:38

a ja dodam zkus pokladat na bricho- M spala na brisku skoro od narozeni- jinak proste neusnula :-)

jinak proste to co jsi ji naucila ji musis odnaucit- vyrvani je narocne psychicky ale jak jednou zacnes tak nepovolit( ja to obulela) ale za tri dny nebo plus minus- mas klid- aspon u nas byl- v pul troce je brzy ale je zvykla no… tak bud to vydrzet uspavani nebo nejak prezit vyrvani…
ja vim- blby… ale treba nekdo jiny poradi lip…

Romik
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 12.06.09 15:53

Aido, a nemá tvrdou matraci? Nikolce tvrdé pod sebou vadilo ještě v roce na dovolené - dvě noci plakala, než jsme přišli na to, že je na ní místní matrace moc tvrdá :roll:
A spaní na bříšku zase vyžadovala ta mladší. Stejně jako Gabinky holčička i naše Lucka spala skoro od narození na břiše. Na zádech vydržela spát max. 15 - 20 minut, na břiše spinkala krásně několik hodin v kuse.
 R.

hanucha
Závislačka 3328 příspěvků 12.06.09 16:07

Mely jsme stejny problem, ja v tom pulroce zacla uspavat v hacce a byl pokoj. Sice pisou ze je to pak uz nebezpecne, ale ja ji tam vzdycky zavazala aby nevypadla ani nemohla vylizt…

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.09 16:49

:lol: Zname. Ja jsem velmi proti vyrvani (to neni kritika na ostatni rodice!) a u nas by to ani nebylo mozne…syn byl od miminka tvrdohlavy s velikaaaaaa­aanskou vydrzi a je dodnes, takze makacka na usi a na nervy. Nicmene, radu ti asi nedam. Ja jsem spala v polosedu, s malym na rukou, nekolik prvnich mesicu. Pote se to zlepsilo - spal mezi nami a natesno nalepeny na me. 8) Kdyz jsem vychazela ven, polozila jsem ho do kocarku, houpala a rychle chodila, temer utikala - taky parada. Osvedcilo se mi ergonomicke nositko - uzasne! Vydrz, ted jsou mu 4 roky a je to ok! :P Ted mame pro zmenu jine „pochoutky“…

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 12.06.09 16:55

A co přidělat na postýlku kolečka a drkat s celou postýlkou;-) My to tak máme (kolečka z OBI vyšla cca na 100 Kč) a po linu to jezdí jak blesk po koberci by to určitě taky šlo. Prckovi se drkání mooc líbí, je to jako ježdění v kočáru bez odpružení.

Katcha
Ukecaná baba ;) 2249 příspěvků 12.06.09 17:11

Ahoj,
s Michalkou jsem pochodovala na ruce do 1 roku :oops: . Poté jsem uspávala nekonečným zpěvem vybrané ukolébavky třeba 10× s postupným ztišováním hlasu :oops: . Teroristka… Kolem 1,5 roku to plynule přešlo na vyprávění pohádek a ve 2 letech jsem řekla 2-3 krátké pohádky, odešla, Míša unula sama. Pak se nějak začala sama bát tak jsem u ní byla než usnula, ale to už byl i Víťa takže se to nějak spojilo. A hlavně vždy usnula za chvilku.
Zato Vítek nechce sám usínat dodnes… Vyspím se snad v hrobě…
 Katka

marin
Echt Kelišová 9214 příspěvků 12.06.09 17:38

Co zkusit tuto metodu:
http://maminky.eu/…va-metoda/24

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 12.06.09 18:48

Další totální odpůrce vyřvávání.
Vlastně mám to samé, jen ten věk je vyšší, takže jsem si polepšila. Mikuláš mi usínal úplně stejně. Buď ušátkovaný, ukojený, anebo bříškem na bříško. Kdybych ho přenesla do postýlky a dala na záda, byl by hned auf, zkoušela jsem to. Takže jsem překulila (a dělám to doteď, on jinak nespí) na to bříško, jak už radily holky, a spaní je úplně v pohodě. Musím ale říct, že jednu dobu mi sám nechtěl přes den sám spát vůbec, tak abych měla klid (a Štěpán se mohl taky vyspat), pracovala jsem s ním - uvázaným v šátku na zádech - každý den od jedné do půl čtvrté u počítače na baloně a doufala, že z toho brzy vyroste (a vyrostl :wink: ). Jediná další možnost byla nechat se třeba půldruhé hodiny kontinuálně ožužlávat, což jsem taky praktikovala, když jsem se potřebovala dospat.

Ryntyntyna
Neúnavná pisatelka 15883 příspěvků 12.06.09 20:10

Ahoj,

u nás bylo okolo půl roka to samé, taktéž jsem chtěla zkusit „vyřvávací metodu“, ale to mi tvrdě nepřošlo…takže jsem uspávala na ruce přes den skoro do roka, v kočárku usínal teda sám buď na procházce a nebo doma na zahrádce pěkně na žulovém podkladu 8) :lol: :lol:. Kolem 3/4 ročku se mi podařilo částečnou „vyřvávací“ metodou zlomit večerní usínání (Adam nekojený, večer jsem ho uspávala v posteli, potom přendala uspaného do postýlky…) a kolem ročku se mi to stejnou metodou podařilo i přes den. Jako miminko - skoro hned od narození- spával jenom na bříšku a to i v kočárku (až ve sporťáku se naučil usínat i na zádech).
Určitě se naučí i Tvoje holčička usínat sama, jen bych ještě počkala, půl roku je přeci jen ještě „málo“ :wink: :wink: :wink:

Kristýna

teredes
Kelišová 6266 příspěvků 12.06.09 20:28

hoj, necetla jsem vsechny komentare, tak snad se nebudu opakovat. Mam doma podobneho spavce jako ty. Ted uz nechavam vyrvavat, ale driv se mi osvedcilo polozit z naruci rovnou na bricho, priplacnout k matraci (drzet za zadicka) a poplacavat po zadecku. Pri prendani se vzdycky trosku probral a pak jsem ho uplacala, takze si tak pomalu zvykl na pocit usinani v postylce. Dotahli jsme to k tomu, ze uz neplacam, jen ho dam do postylky, zacne brecet, ale nebyva to nic tragickeho, za chvili spi.

garbi
Stálice 75 příspěvků 14.06.09 00:37

Mně starší kluk usínal u prsa do 20 měsíců a pak se mi podařilo ho ukecat, že mlíčko není a tak doteď (skoro 4 roky) usíná s manželem. On sice umí usnout sám, ale jaksi nechce. Mladšího (rok) taky uspávám u prsa. Nedělá mi to problémy, vždycky uspím, přenesu do postýlky a spí někdy i celou noc. Přijde mi to takové přirozené a myslím, že děti takto mají klid a jistotu, že jsme s nimi. Spinkají klidně a spokojeně. Nám s manželem to uspávání nevadí, ale záleží na každém. Pokud ti v náručí usne a pak v klidu spí, tak bych to asi nechala tak jak to je, jelikož si myslím, že jinak než tím vyřváním toho, aby usínala sama stejně nedosáhneš, bohužel

aida
Stálice 56 příspěvků 29.06.09 14:18

Ahoj maminky,
tak jsem to několikrát zkusila, dát ji spát na bříško. Proběhlo to obdobně, jako když ji dám na záda. Začala okamžitě řvát, stoupla si na všechny čtyři a ječela buď na místě nebo přitom popolézala po postýlce :roll:.
Ale díky za rady, třeba to pomůže aspoň někomu jinému :wink: .

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Vrať se do školní lavice, ty analfabetko, schytala to „kazatelka“ Geislerová

Herečka Aňa Geislerová (42) se velmi ochotně a ráda vyjadřuje k politické... číst dále >

Opil se a pak se svlékal? Nové svědectví v případu údajného zbití Jana Tuny

Reportér Jan Tuna (45) tvrdí, že ho během vánočního večírku v pražském klubu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >