Kolik času věnujete 3,5 letému dítěti

111
20.9.20 09:00

Kolik času věnujete 3,5 letému dítěti

Zdravím všechny maminky. Chtěla bych se zeptat, kolik času věnujete 3,5 letému dítěti, když je celý den doma a nemá sourozence. Tím myslím aktivní hraní nebo třeba společné prohlížení knížek, stavebnice apod. Vystačí si sami nebo se zapojujete, když dítě chce a máte čas? Jak probíhá váš den? Předem děkuji za odpovědi :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
48742
20.9.20 09:56

To je individuální. Choďte hodně do dětského kolektivu, do herniček. A když budeš mít čas- čti mu. Určitě se ti to vrátí. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9125
20.9.20 10:13

Popravdě, synovi budou tři a aktivně si s ním nehraji. Občas přečtu pohádku, ale jeho to moc nebaví. Vyhrajou si s mladší ségrou ve dvou. Nejsem zastáncem děti nějak zaměstnávat, aby se nenudily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
20.9.20 10:21

@mrav je teď nemocný, tak nemůžeme ani ven  :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19164
20.9.20 10:32

Tak nase starsi dite je ctyrlete, a ma aktivity, kdy si hraje samo (napr. u Lega) a pak aktivity, kdy se zapojuji i ja. Hodne cteme, to urcite hodinu denne i vic. Hodne jsme venku, na hristi si s nimi tedy jiz nehraji, to pokud nehrozi nejaky konflikt s jinymi detmi, tak je dozoruji z lavicky a deti za mnou ruzne pribihaji. Pak venujeme nejaky cas vzdelavacim aktivitam (ukoly na krouzky, cca 30 min denne). Pres den se snazim byt detem k dispozici, varim a uklizim jen v dobe, kdy vim, ze si budou sami hrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19164
20.9.20 10:34

A tedy pokud je dite nemocne a je ve fazi, kdy mu jeste neni dobre, tak se mu venuji maximalne. To ale klidne pustim pohadky v TV, ktere jinak nevedeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
20.9.20 10:51

@Cuddy už je mu celkem dobře, vydrží si hrát i sám, ale vymýšlí samé fíkoviny. Nejradši by celý den koukal na televizi, ale to já odmítám, takže má smůlu. Je z toho pak vztekly, hází hračkami, kope a mlátí do nábytku a dělá naschvály. Čtení u nás nehrozí, protože ho to nebaví. Když už, tak chce blbnout, tak třeba blbneme, ale pokaždé mě to taky nebaví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2293
20.9.20 11:07

V tomhle věku už dcera chodila do školky. Doporučuju aspoň nějaký kroužek, aby se dítě zapojilo do kolektivu, zvyklo na jinou autoritu než rodiče a naučilo se něco nového. Ale jinak před nástupem do školky jsem se dceři celkem věnovala, chodily jsme tedy taky na cvičení rodičů s dětmi a na hudebku, cca 2× týdně, každý den na hřiště, jednou týdně do herny a každý den jsem si s dcerou nějakou dobu několikrát denně četla knížky, četla pohádku před spaním, oblíkala panenky, stavěla Lego. Pomáhala mi u některých domácích prací, podávala mi kolíčky podle barvy u vešení prádla, vyndala prádlo z pračky do koše, utírala se mnou prach. Ale vydržela si hrát i dost sama. Koukaly jsme spolu na pohádky, povídaly si.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
814
20.9.20 11:19

Skolku ma 9:30-17:00, predtim a potom si hrajeme. Rano snidame vetsinou u pohadky, pak si prohlizime knizku. Odpoledne hriste, bazen, stavime koleje nebo si cteme, kreslime, zpivame atp. Hraje si chvilema sam, ale me to bavi a chci s nim travit cas- sama mam na detstvi krasne vzpominky, rodice se mi taky venovali, jak mohli a chci to same pro syna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
20.9.20 12:49

Do školky letos chodí prvním rokem. Chodil 14 dní a teď marodí. No marodí…rýma a kašel, tak ho do školky nechtějí. Před školkou jsem se mu věnovala taky hodně. Zná spoustu zvířátek, ví jak dělají, zná značky aut, spoustu barev, nekake stromy a kytky včetně plevele :lol:, chodili jsme na hřiště, do herny, koukat na vláček nebo na zvířátka, na bagry a jiné pracovní stroje. Doma si dost povídáme, někdy mi i pomáhá s úklidem často řekne, že chce pomahat a skončí to tím, že si tu věc (např. vysavač, nádobí mop…) chce vzít na hraní a uteče s tím, že má třeba sekačku nebo kladivo, tak s tím začne bouchat nebo dělat jiné nevhodné veci, takže mu to po upozornění a vysvětlení, že to může rozbít, beru. V tu chvíli vymysli další fíkoviny. Bez dozoru, ač jen chvilku, je to často katastrofa (celé rulicky toaletaku v záchodě, vylity inkoust po podlaze apod.) Od té doby, co začal chodit do školky si najednou nedojde ani sám na záchod, špatně spí, chce abych všude chodila s ním, že prý se bojí že tam bude drak. Ptala jsem se ve školce a tam žádného nemají a v pohádce žádného taky neviděl. :think: První den ve školce tam šel jak suveren, byl na mě naštvaný, že jsem pro něj pak přišla, ale později začal říkat, že tam nechce, že se bojí, že se nevrátím. Taky řekl, když jsem si ho další tyden vyzvedávala, že nechce žádnou maminku, že nechce domu, šprajcl se a každé odpoledne doma byl protivný, vztekly, ubrecený,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8019
20.9.20 13:00
@Kitia1 píše:
@Cuddy už je mu celkem dobře, vydrží si hrát i sám, ale vymýšlí samé fíkoviny. Nejradši by celý den koukal na televizi, ale to já odmítám, takže má smůlu. Je z toho pak vztekly, hází hračkami, kope a mlátí do nábytku a dělá naschvály. Čtení u nás nehrozí, protože ho to nebaví. Když už, tak chce blbnout, tak třeba blbneme, ale pokaždé mě to taky nebaví.

Ven, ven, ven! Jak nemá horečku nebo něco vážného, není důvod být doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8019
20.9.20 13:02
@Kitia1 píše:
Od té doby, co začal chodit do školky si najednou nedojde ani sám na záchod, špatně spí, chce abych všude chodila s ním, že prý se bojí že tam bude drak. Ptala jsem se ve školce a tam žádného nemají a v pohádce žádného taky neviděl. :think: První den ve školce tam šel jak suveren, byl na mě naštvaný, že jsem pro něj pak přišla, ale později začal říkat, že tam nechce, že se bojí, že se nevrátím. Taky řekl, když jsem si ho další tyden vyzvedávala, že nechce žádnou maminku, že nechce domu, šprajcl se a každé odpoledne doma byl protivný, vztekly, ubrecený,

Tohle není moc dobrý, nemůže být s tebou ještě doma? Nebo vybrat nějakou jinou školku/klub, kde je pár dětí a pohoda?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
20.9.20 13:17

@Lucie_Sx chvilku jsem ho pozorovala, když jsem pro něj přišla a hrál si tam v klidu. Spíš pro něj bylo čím dál tím těžší to loučení a pocit toho, že tam nebudu. Přitom jsem pro něj přišla vždycky včas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8019
20.9.20 13:35
@Kitia1 píše:
@Lucie_Sx chvilku jsem ho pozorovala, když jsem pro něj přišla a hrál si tam v klidu. Spíš pro něj bylo čím dál tím těžší to loučení a pocit toho, že tam nebudu. Přitom jsem pro něj přišla vždycky včas.

Tak jasně, že si hraje v klidu, co mu zbývá, ale to celé kolem není úplně dobré. Nechtěla bych, aby moje dítě bylo ze školky takhle rozhozené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19164
20.9.20 13:39

@Kitia1 nase dite je podobne rozhozene, ale pomalu si to seda. Pokud je ve stavu, kdy jemu je dobre, jen nemuze do kolektivu, tak chodim s detmi normalne ven. Ne na hriste mezi deti, ale na kolo, do lesa… Doma jsme opravdu jen v te fazi nemoci, kdy je diteti spatne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama