Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
@rampulák píše:
Pro budoucí nezaměstnané maminky, nejsem takový škarohlíd, tak ať víte co Vás čeká.Jestli nenastoupíte do práce v daný den a dáte ze své strany výpověď nebo výpověď dohodou (nemáte pro dítě školku), příjdete o 3 prům.odstupné platy, stát se Vám odvděčí dále tím, že dostanete pouze 45% z příjmu za všech 5 měs.podpory a v neposlední řadě máte mít pro dítě hlídání, jinak nesplňujete podmínky uchazečů o zaměstnání. Přejdete-li pak po 5ti měs. pod tzv. OSSZ, tak Vám mohou nařídit veřejně prospěšné práce, dostáváte-li soc.dávky, když odmítnete (dítě nemá kdo hlídat), jste vyřazeny z evidence, musíte si pak hradit ZP. V neposlední řadě rodinný rozpočet klesne mnohem víc, než-li jste byli na RD, takže manžel se bude muset ohánět ještě víc, pokud ho ovšem máte (stále jsou tu samoživitelky).
ja toto vim,bohuzel to zase nejaky chytry vymyslel tak,aby se nezneuzivaly davky,ale jak to v tomto state byva-nedomyslel to,ze se do teto situace mohou dostat a dostavaji slusni a pracoviti lide,kteri proste nemaji skolku a jsme zase u toho…Pokud chteji,aby lide pracovali a nebyli zavysli na statu-musi proste vyresit skolky jako takove!!!
V nasem kraji se do toho pustili slusne,kazdy rok navysuji o 100-200mist,coz je velky uspech,ale stale proste nemuzou bohuzel vyhovet vsem zadostem.Nevim,odkud jsi Ty,ale jak pises,nejspis je tam situace hodne spatna,ale je to vina hlavne radnice,mesta,kraje,atd… situace se dala cekat a oni o tom vedeli,ale proste to neresi a vymlouvaji se na finance.U nas to proste jde,delaji se motovane-bundy skolky a problemu ubyva
@holčičí píše:
Jo já už bez té práce jsem neboť my končila RD a dítě my do školky nevzali.
Já nemám nic proti tomu,když jsou mámy na RD a mají děti ve školce,ale pokud jsou místa.
Už jsem k tomu napsala své.Prostě si myslím,že by měli být nějaký pravidla.Já vím,že všechny děti jsou rádi mezi dětmi.
Ale rozdíl je v tom,že mámy na RD mají co dětem dát jíst a mámy ,které nemohou jít do školky neboť nemají možnost jiného hlídání než tu školku tak bez práce asi dítěti na jíst nedá to asi fakt ty dávky nestačí.
ted napisu asi neco,co zase pobouri,ale podle me se kriterium „zamestnani“ zrusilo z jednoho prosteho duvodu,ze se brali 3lete a nekdy ani ne a byly 2.5lete deti a p.ucitelky s nimi mely moc prace,sezerte me,ale vidim to tak.At se na to divam jakkoli u nas proste 3letaky -cerstve neberou,idealni skupina 4r.+ tento rok doslo i na 3.5 a vic,tim ze se bere podle veku - tak s nimi maji min a min prace,90% deti se oblece,obuje,naji,vycura,vycisti zuby,mluvi tak,ze kazdy rozumi,vyhraje si atd… nerikam,ze to 3lete nemusi umet,ale moc jich kolem sebe nemam
p.ucitelky si tak muzou tokat na lavicce a opalovat se,viz.dnesek za plotem ![]()
nerikam ze kazdy a vsude,ale proste je to tak…vetsi deti-min starosti.
Moje predstava ze budu mit 25let a budu je muse skoro vsechny dooblect,donakrmin,se vsemy curat,atd…to nejde a u nas je opravdu dopoledne jen 1p.ucitelkna na 20-25deti ve tride…
@holčíčí píše:
Nevím co tu pořád kecáte už mě fakt štvete a docela bych i chtěla,aby jste to poznali jaký to je,když končí RD a drží Vám místo a vy nemáte kam to dítko dát a co tedy asi budete dělat,když teď jste vy všichni tady na RD chytrý jako opice.Opravdu už to takto musím napsat,protože jste pouze sobecký a myslíte jen sami na sebe tak někdy použijte mozky.
Kdyby se takto chovali všichni tak ten svět je jen zlý a sobecký.
BUĎTE TAKY NĚKDY OHLEDUPLNÝ A ZAMYSLETE SE V JAKÝ SITUACI JSOU RODINY BEZ PRÁCE.![]()
![]()
Hehe a ty snad myslíš na druhé? Jde ti taky jen o sebe, abys neztratila práci, tak nekecej, seš sobecká úplně stejně, ne-li víc. ![]()
@Gina108 píše:
Hehe a ty snad myslíš na druhé? Jde ti taky jen o sebe, abys neztratila práci, tak nekecej, seš sobecká úplně stejně, ne-li víc.
Muj muz prisel o praci z duvodu nadbytecnosti,kdyz byl nejvyssi stav fin.krize,ja mela tesne pred porodem a byla uz na MD ,zustali jsme opravdu s nimimalnimi prijmy,ja rodicak on mizivou podporu-miminko na ceste,situace uplne silena a hlavne spatne resitelna,ja do prace tezko mohla a on delal co slo-po nocich skladal baliky atd…Dnes uz by nemohl,nas milovany stat zakazal jaky koli privydelek pro evidovane na UP takze utrum,jenze co delat kdyz prace na plny uvazek nebyla,kazdy prichazel o praci a vsude se setrilo…
je to z jineho soudku,ale chci jen rict,ze si umim predstavit to,jake to je prijit o zamestnani a o finance,ktere samo pak chybi!
@Anonymní píše:
Muj muz prisel o praci z duvodu nadbytecnosti,kdyz byl nejvyssi stav fin.krize,ja mela tesne pred porodem a byla uz na MD ,zustali jsme opravdu s nimimalnimi prijmy,ja rodicak on mizivou podporu-miminko na ceste,situace uplne silena a hlavne spatne resitelna,ja do prace tezko mohla a on delal co slo-po nocich skladal baliky atd…Dnes uz by nemohl,nas milovany stat zakazal jaky koli privydelek pro evidovane na UP takze utrum,jenze co delat kdyz prace na plny uvazek nebyla,kazdy prichazel o praci a vsude se setrilo…
je to z jineho soudku,ale chci jen rict,ze si umim predstavit to,jake to je prijit o zamestnani a o finance,ktere samo pak chybi!
No a umíš si představit, jak je čtyřletýmu děcku, co touží po kolektivu, ale do školky nemůže, protože má mladší sourozence? Já to bohužel zažila, ještě za těch komančů. Máma kvůli nám starším šla do práce dřív a nejmladší brácha musel do jeslí, i když tam brečel. Já si zas umím představit tohle. Prostě jedni myslej na svou práci, druzí na svý děti, nikomu ale nejde o nějaké blaho cizích rodin, tak mě mor bere, když tu čtu to ohánění se sobeckostí druhých.
![]()
@Gina108 píše:
No a umíš si představit, jak je čtyřletýmu děcku, co touží po kolektivu, ale do školky nemůže, protože má mladší sourozence? Já to bohužel zažila, ještě za těch komančů. Máma kvůli nám starším šla do práce dřív a nejmladší brácha musel do jeslí, i když tam brečel. Já si zas umím představit tohle. Prostě jedni myslej na svou práci, druzí na svý děti, nikomu ale nejde o nějaké blaho cizích rodin, tak mě mor bere, když tu čtu to ohánění se sobeckostí druhých.![]()
umim si to predstavit…kamaradce min.rok nevzali holcicku v zari 4roky-ted v zari 5let a dokonce i ted se v jedne neodstala a museli vyuzit druhe-napul romske skolky :/ coz jimrzi nevzali ji dceru jen proto ze mela a ma sourozence o 2roky mladsiho :/ proste maminky na RD a zadost zamitnuta ve 4 i v 5ti letech,tam kde maji deti malo ji dceru vzali,predskoal neni protoze bude mit na 99% odklad.
Ale jak jsem psala,dnes jsem na psiku mluvila s maminkou,co ma chlapecka v lednu 4roky a holcicku max 2roky a kluka ji do skolky vzali…
u nas by jsi misto dostala ![]()
No a jak je asi matce, která zůstala díky tomuto systému bez příjmu.Samou radostí se může potrhat, když dítě nemá co jíst a obléci, na placené aktivity typu Zoo, plavání, návštěva MC(zde se také platí) může rovnou zapomenout.
Ano někdo myslí i na práci, aby měl z čeho žít. A touha 4 letýho děcka po kolektivu, ten může mít i na hřišti a v centrech, dnes je mnoho možností, tím bych se zrovna v dnešní době neoháněla.
@Gina108 píše:
No a umíš si představit, jak je čtyřletýmu děcku, co touží po kolektivu, ale do školky nemůže, protože má mladší sourozence? Já to bohužel zažila, ještě za těch komančů. Máma kvůli nám starším šla do práce dřív a nejmladší brácha musel do jeslí, i když tam brečel. Já si zas umím představit tohle. Prostě jedni myslej na svou práci, druzí na svý děti, nikomu ale nejde o nějaké blaho cizích rodin, tak mě mor bere, když tu čtu to ohánění se sobeckostí druhých.![]()
@rampulák píše:
No a jak je asi matce, která zůstala díky tomuto systému bez příjmu.Samou radostí se může potrhat, když dítě nemá co jíst a obléci, na placené aktivity typu Zoo, plavání, návštěva MC(zde se také platí) může rovnou zapomenout.Ano někdo myslí i na práci, aby měl z čeho žít. A touha 4 letýho děcka po kolektivu, ten může mít i na hřišti a v centrech, dnes je mnoho možností, tím bych se zrovna v dnešní době neoháněla.
u nas jsou podminky k prijeti take socialni duvody-triterium c.3 a tech deti prijali pomerne dost-podle me vsechny co toto dolozili pisemne formularema o davkach takovych a makovych,jsou to soc.slabe rodiny,kde potrebuje maminka do prace a i kdyz muz pracuje-pokud ho ma,porad se prijmem vejdou do kategorie „socialne slaby“ takze pokud jste na tom opravdu tak spatne ,kdyz nemuzes do prace-meli by k tomu prihlednout a ve skolce vas uprednostnit.
ted to nemyslim rypave ani zle,jen premyslim logicky jak to chodi i nas.ANo berou se deti maminkam na RD,ano berou se i kdyz nemaji jistou praci,ale take se prednostne braly tyto deti ,socialne slabe…
@rampulák píše:
No a jak je asi matce, která zůstala díky tomuto systému bez příjmu.Samou radostí se může potrhat, když dítě nemá co jíst a obléci, na placené aktivity typu Zoo, plavání, návštěva MC(zde se také platí) může rovnou zapomenout.Ano někdo myslí i na práci, aby měl z čeho žít. A touha 4 letýho děcka po kolektivu, ten může mít i na hřišti a v centrech, dnes je mnoho možností, tím bych se zrovna v dnešní době neoháněla.
No radit, ať si dítě najde kolektiv na hřišti nebo v MC je asi tak stejné jako radit matce, ať si najde práci z domova.
@Gina108 píše:
No radit, ať si dítě najde kolektiv na hřišti nebo v MC je asi tak stejné jako radit matce, ať si najde práci z domova.
bohuzel musim souhlasit,na hristi malo kdy narazis na stejne deti a malo kdy na deti ochotne si spolu hrat,vetsinou to neumi,na rozdil od skolkovych deti,kde je to automaticke a deti jsou stale stejne stejne tak p.ucitelky…
MC jsou dost pro male deti + maminka,syna nikdy nenadchly a hlavne je problem,ze kdyz se sejdou male deti a treba ty 3-4lete musi se vetsi deti furt krotit a okrikovat aby mensi nepovalili,nebouchli,atd prece jen 2r. rozdil je v tomto veku veliky…
tady jde o to osamostatneni se od rodicu,maminky,ve vsechntechto veci je blizka osoba s ditetem,ve skolce je dite samo za sebe,musi se spolehnout na sebe,prosadit samo sebe a tim se rozviji dal.O dalsich aktivitach nemluve,Ty ja ac se snazim sebe vic proste nabidnout nemohu.V kolektivu se zacleni-semnou bojkotuje vse ![]()
Vy jste fakt nechápající, že si Vaše dítko neumí hrát s jinými dětmi v okolí, co jste teda dosud dělali, byli zavřený doma?
V MC je většinou program do 5ti let. To nemáte kamarádky s dětmi? Že si Vaše dítě neumí hrát s mladším, syn si taky teď musí vystačit s o 2 roky mladšími, on školku nemá, tak mu nezbývá nic jinýho. A že sedí Vaše děti v koutku, no to budou i ve školce, když se neumí zapojit do hry ani za podpory vlastní matky.
Rozumnět si tady nebudem.
Vy řešíte jak si Vaše dítko vyhraje na písečku ve školce, mi životní kolaps.
Čeká Vás to taky i vy budete na druhé straně a není to nic příjemného.
Debata je vpodstatě naprosto o ničem, realitu nezměníme.
Jenomže ohánět se, že ta či ona maminka stratila práci je dost divné.. Protože v dnešní době se ůmají všichni co ohánět!!!!!!například té co je na mateřské a končí ji třeba v říjnu, tak taky je na tom blbě, když je pak nástup další září a pomalu rok bude doma - ale v době zápisu je ještě přes půl roku na MD..
A nebo maminka, která je na mateřské a chce jít na skrácený úvazek, a chlap ji onemocněl na onko- nechci vyvolat soucit, ale mám teď vedle sebe maminku, co prostě chtěla mladší dát babičce a tříleté do školky a ona aspoň na skrácený dělat a taky ostatní maminky co to neví, na ni vyloženě čumí.. co jako ..
Přijde mi to juž trapné, posuzovat, kdo je větší chudák a bez příjmu…
Rampuláku, zkoušela ses odvolat proti rozhodnutí o nepřijetí svého dítěte do mš a vysvětlit v něm svůj „životní kolaps“? Ředitelky si často nechávají 1-2 místa na odvolání. Je možné, že bys uspěla.
Rampuláku řekni mi jednu věc, kolik je tvému dítěti, kdy ti skončila RD. Zápisy jsou většinou únor až květen, at je to jak chce, tak člověk jde s dítětem k zápisu, když mu jsou dva roky , pokud má nastoupit po třech letech do práce. Pokud se dozvím, že mi v březnu nevyšlo místo ve školce a a mám třeba nastoupit v červenci do práce, tak ti stejně nikdo dítě v červenci do školky nevezme. Musíš čekat až na září a na to je snad dost času. Nehledě na to, že opravdu ředitelka si chrání jedno dvě místa právě pro matky v „nouzi“ prostě Rampulák nechci nic říkat, ale tvoje situace se mi začíná zdát čím dál víc podezřelá.
A o hraní si. Je rozdíl pokud si hrají děti na hřišti v MC, pořád mají matku za prdelí zprominutím. Školka je uplně něco jiného.
Prostě nevěřím tomu, že matce samoživitelce nevezmou dítě do školky.....
Ty nemáš žádné rodiče? žádné sourozence? Neříkej mi, že tvojí situaci neznají, tudiž by ti nějak střídavě nepomohli než něco najdeš.
Prostě se obávám, že v tvém případě bude někde nějaký háček, který jsi tu nenapsala.
Máte doma předškoláka nebo prvňáčka?
Přidejte recenzi své školce, sdílejte zkušenosti a pomozte ostatním rodičům s výběrem.
PDF ke stažení a tisku zdarma.
Omalovánky, spojovačky, doplňovačky a další. Trénink zrakového vnímání i logického myšlení pro vaše dítě.
Jo já už bez té práce jsem neboť my končila RD a dítě my do školky nevzali.
Já nemám nic proti tomu,když jsou mámy na RD a mají děti ve školce,ale pokud jsou místa.
Už jsem k tomu napsala své.Prostě si myslím,že by měli být nějaký pravidla.Já vím,že všechny děti jsou rádi mezi dětmi.
Ale rozdíl je v tom,že mámy na RD mají co dětem dát jíst a mámy ,které nemohou jít do školky neboť nemají možnost jiného hlídání než tu školku tak bez práce asi dítěti na jíst nedá to asi fakt ty dávky nestačí.