Kolik KČ dokážete ušetřit měsíčně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.06.19 21:00
Kolik KČ dokážete ušetřit měsíčně?

Ahoj lidi,
Chtěl bych se tady informovat, jaká je finanční situace doma v ČR.
Ani mě tak nezajímá, kolik měsíčně vyděláte ale spíše kolik jste schopni ušetřit každý měsíc. Budu rád, když tady napíšete anonymně co děláte za profesi, v jakém kraji, a kolik ušetříte, popřípadě kolik KČ platíte měsíčně za hypotéku.

Pracuji s přítelkyní v zahraničí a měsíčně dokážeme odložit dohromady 150 000 KČ čistého na účet. Tyhle peníze ušetříme každý měsíc. Pracujeme v hotelnictví v Norsku. Mě je 27, přítelkyně má 25. Minulý rok jsme společně koupili pozemek za 1,5 M. A nyní máme našetřeno cca 1,6 M. Chtěli bychom si nechat postavit dům. Upřímně když se dívám na ceny stavebních firem (řemeslníků, zedníků) nestačím se divit. Je to hrozně drahé. Máme v plánu našetřit ještě tak 3 M. Chtěli bychom postavit dům bez hypotéky, protože oba nesnášíme dluhy.

Zajímalo by mě, jestli jdou v Česku našetřit peníze za dům. Bez hypotéky, bez půjček od babičky, strýčka a podobně. Prostě si na to vydělat sami. Moji známí, mají všichni hypotéky.

Díky ;)

PS: Prosím, vůbec mě tady neberte, že se vytahuji. Vůbec to tak není, jsem člověk nohama na zemi, jen mě zajímá jak na tom jste vy. Chtěl jsem to napsat zde, protože bych naši finanční situaci kamarádům nebo známým v životě neřekl. Vím, že závist dokáže být svině.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 24.06.19 21:02

Ty si nedas pokoj a budes nam to tu porad cpat vid? Tohle uz tu bylo minimalne desetkrat :roll:

Zumpa
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 24.06.19 21:03

Tyhle pohádky. Kdybys byl opravdu v Norsku, tak ti to tady drahé vůbec nepřijde. Tak běž spinkat, než se maminka začne zlobit, že ponocuješ na internetu.

NinaU.
Kecalka 166 příspěvků 24.06.19 21:04

Vůbec se nechceš vytahovat, proto na webu pro české maminky píšeš jak usetris měsíčně s přítelkyní 150 tisíc, což je často příjem průměrné české rodiny za 5 měsíců :joy:

Jinak určitě vrstvy obyvatel toto možná bokem dají, průměrný český člověk je rád že má toto bokem za rok nebo 2.

divine woman
Extra třída :D 12289 příspěvků 24.06.19 21:06

:roll: nic, všecko rozfofrujem :P až nebudeš anonym, možná se s tebou bude někdo normálně bavit.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15407 příspěvků 24.06.19 21:07

Už jsi tu zas? a pořád máte za ten půl rok ušetřeno stejně hele musíš tu storry poupravit

kacakaca
Závislačka 2769 příspěvků 24.06.19 21:07
Cenarius
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 24.06.19 21:09

Myslim, ze krapet kecate. Nebo bydlite pod mostem a zijete ze vzduchu.

Zumpa
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 24.06.19 21:12
@Cenarius píše:
Myslim, ze krapet kecate. Nebo bydlite pod mostem a zijete ze vzduchu.

Krapet? Kecá úplně, to je nějaký mentál a myslí si, jak strašně je zajímavý.

pikola
Generální žvanilka 21419 příspěvků 1 inzerát 24.06.19 21:31

Tak asi víš jaké jsou platy v cz v hotelnictví, takže si zkus spočítat jak se dá ušetřit z toho…

Zoe1
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 24.06.19 21:36

Můžeš pracovat v ČR pro zahraniční společnost. Kamarádky sestra je na vysoké pozici v jedné nejmenované zahraniční firmě, která má pobočky i tady v Čechách. Má měsíčně přes 250 tis, barák za osm milionů bez hypo, každej rok jezdí na luxusní dovolené, takže prachy se vydělat dají, akorát musíš něco umět. Nejlépe být schopný manager a umět minimálně dva cizí jazyky jako rodilý mluvčí.

TopSecret
Závislačka 4694 příspěvků 24.06.19 21:36
@Anonymní píše:
Ahoj lidi,
Chtěl bych se tady informovat, jaká je finanční situace doma v ČR.
Ani mě tak nezajímá, kolik měsíčně vyděláte ale spíše kolik jste schopni ušetřit každý měsíc. Budu rád, když tady napíšete anonymně co děláte za profesi, v jakém kraji, a kolik ušetříte, popřípadě kolik KČ platíte měsíčně za hypotéku.

Pracuji s přítelkyní v zahraničí a měsíčně dokážeme odložit dohromady 150 000 KČ čistého na účet. Tyhle peníze ušetříme každý měsíc. Pracujeme v hotelnictví v Norsku. Mě je 27, přítelkyně má 25. Minulý rok jsme společně koupili pozemek za 1,5 M. A nyní máme našetřeno cca 1,6 M. Chtěli bychom si nechat postavit dům. Upřímně když se dívám na ceny stavebních firem (řemeslníků, zedníků) nestačím se divit. Je to hrozně drahé. Máme v plánu našetřit ještě tak 3 M. Chtěli bychom postavit dům bez hypotéky, protože oba nesnášíme dluhy.

Zajímalo by mě, jestli jdou v Česku našetřit peníze za dům. Bez hypotéky, bez půjček od babičky, strýčka a podobně. Prostě si na to vydělat sami. Moji známí, mají všichni hypotéky.

Díky ;)

PS: Prosím, vůbec mě tady neberte, že se vytahuji. Vůbec to tak není, jsem člověk nohama na zemi, jen mě zajímá jak na tom jste vy. Chtěl jsem to napsat zde, protože bych naši finanční situaci kamarádům nebo známým v životě neřekl. Vím, že závist dokáže být svině.

Jezis. Uz zase :roll:
Ti minuly diskuze nestacily? :roll:

Payus
Ukecaná baba ;) 1276 příspěvků 24.06.19 21:38

Miluju tyhle anonymni zblepty :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.06.19 21:39

Anonym nebo zmazat - fin. informace.

Hele všechny požadované informace najdeš na webu např. statistický úřad případně na novinových webech je pravidelně niaka statistika kolik v CR kdo vydělá, mine, ušetří.. Nevím co čekáš na webu mamin co se snaží o dítě, jsou na mateřske nebo mají děti - všechni tyhle skupiny dávají skoro vše do dětí a ušetří minimálně. Občas výjimka se najde, ale to není vypovídající vzorek. Navíc je otázka jak moc šetříte - jestli jíte jen suché rohlíky celý měsíc aby jste maximalizovali šetření, nebo si žijete jako normální lidi a tohle vám zůstává jen tam mimochodem.
A jinak barák můžeš stavět i bez hypo - manžel takhle staví už tretí barák, prostě staví stylem že každý měsíc nakoupí něco z aktuální výplaty a cez víkendy na to maká, má to jako hobby, jeho to fakt baví ta stavařina. Trvá mu to cca 3 roky než postaví průměrný jedno-generační barák, s tím že v zime pravdaže nestaví resp až od 2ho roku kdy už má postavenou hrubou stavbu tak dělá v zimě věci vevnitř jako elektřinu, vodu, topení a tak.. Pak baráky pronajímá, bydlíme ve městě v bytě.
Já před manželstvím tak nechtěla hypo, takže jsem brala družstevní byt, ten podnajímám v ceně, která mi platí jak anuitu tak daňe z tohoto přijmu a jsem spokojena. Byt mi splatí za pár let takhle podnájemci, takže mně to reálně nic nestojí a nemám hypo. Vše co vydělám tedy mohu investovat jinde.

Aletheia
Kelišová 6334 příspěvků 24.06.19 21:41

Hele ušetříme milion měsíčně, pořád mám úzkosti že je to málo :nevim:
Máme pár desítek pozemků a nemovitostí ale člověk nikdy neví :nevim: Život je těžkej :cert:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama