Kolik máte opravdových přátel?

65
25.5.16 17:52

Kolik máte opravdových přátel?

Ahoj, to je spíš taková kategorie na pokec ;)… kolik máte opravdových přátel? máte jednu kamarádku, které můžete věřit nebo více lidí kolem sebe? já jsem se už v životě dost zklamala, co se týče kamarádek. Vždy jsem někomu věřila a nakonec to špatně dopadlo :zed: v dnešní době je to děs. Bohužel mě zklamali i někteří členové rodiny, se kterými jsem si myslela, že máme výborný vztah. Nakonec jsem zjistila, že jsou asi nejlepší přátelé, co zůstanou od dětství a co se známe celý život. :kytka: je to smutné, že v dnešní době nelze skoro nikomu věřit a na nikoho se spolehnout. Mám několik kamarádek, které mají kolem sebe dvacet dalších kamarádů a prý to jsou všichni nejlepší kamarádi a tak.. což tedy nechápu 8o a vlastně ani to není otázka.. spíš takový pokec 8) :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

SáraW
25.5.16 17:56

Dve nejlepsi kamaradky, na ktery si myslim muzu spolehnout a zname se hodne dlouho… s jednou 20 let a s druhou asi 8 let ;) pak mam pritele, a dve sestry :srdce:

• Citovat
  • Upravit
579
25.5.16 17:58

Já jsem zjistila, že nemám ani jednu, vlastně jednu ano, kamarádku od dětsví, ale ta bydlí tisíce kilometrů ode mě…je to velmi smutné zjištění

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15533
25.5.16 18:00

Kamarádku vlastně žádnou, s ženami moc nevycházím. Kamaráda jednoho, zbytek je spis jen na zábavu, ale ne nějakou pomoc či tak. Mne to ale vyhovuje, jsem spis samotar

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
362
25.5.16 18:01

Mám jednu od školky, takže nějakých 20 let. Je to jediná a zároveň ta nejlepší kamarádka. Můžu ji říct cokoliv a vím, že mi pomůže, podrží mě, vyslechne mě a vše si nechá pro sebe. Můžu ji 100% věřit, stejně jako ona mně.
A drží nás to i teď, když už dva roky bydlím o více jak 70km od ní.

Příspěvek upraven 25.05.16 v 18:05

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
25.5.16 18:02

Nechápu, proč by v dnešní době se nedalo nikomu věřit, či se na nikoho spolehnout. Myslím, že v každé době přátelé jsou a budou. Není problém spíš v tobě, že ani rodina, ani kamarádky ti pocit nějaké sounáležitosti nedávají. Já takový pocit nemám, jak rodina, která se velmi často scházíme, tak i mnohaletá kamarádka a vlastně i s celou rodinou se pořád vidíme, cestujeme spolu. Na cestách, ale i jiných akcích nás doprovází i dva manželské páry,( manželovi spolužáci ze střední. )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sunshinegirl
25.5.16 18:06

Nemám, po zkušenostech už nikomu plně nedůvěřuji.

• Nahlásit
  • Citovat
23931
25.5.16 18:07

Mám jednu nejlepší kamarádku, známe se od roku 1983, kdy jsem nastoupila na střední.
Teď bohužel leží s vážnou nemocí v nemocnici (zánět srdečního svalu) a dost se o ni bojím. Snad všechno dobře dopadne :hug:
Pak mám pár dobrých známých a s těmi bychom se taky ve štychu nenechali, ale ta NEJ je jen jedna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
25.5.16 18:09

@Lucy26CZ já myslím že tak jednu když jsem vyšla střední školu měla jsem kamarádek víc postupem let kdy jsme se vdaly a rozutekly je to jiné některé kamarádství vyhaslo a faktem je že jsem se v některých lidech hodně zklamala takže já bych moc nevěřila a byla ostražitá. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
25.5.16 18:18

Známé mám, ale opravdových kamarádek nula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13806
25.5.16 18:35

Jen jednu a jsem spokojena. Je pravda, ze jsem samotar a introvert :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.5.16 18:35

Teda, já mám asi štěstí. Mám kamarádku, se kterou jsem seděla v lavici od 3. třídy na ZŠ a pak i celou střední. Naše kamarádství zásadně nepoznamenalo ani studium VŠ v jiném městě, ani to, že již pár let bydlíme každá v jiném městě. Několikrát týdně si voláme, je to pořád ten nejbližší člověk a ví o mě fakt všechno. Pak mám ještě další dvě kamarádky, o kterých si myslím, že kdybych jim zavolala třeba ve 2 ráno s jakýmkoli problémem, že by mě vyslechly/přijeli zachránit apod., jednu od VŠ a druhou ještě z dětství. Pak mám ještě několik dobrých přátel ze studií a hlavně z prací. O půlnoci bych jim nevolala, ale když se sejdeme, řešíme i velmi osobní věci, svěřujeme se a víme o sobě hodně. Obecně se neseznamuju a nesbližuju extra snadno, ale pokud se s někým skamarádím, tak je to tak nějak napořád. Zato nemám moc takových těch povrchních známých, neumím moc s lidma krafat o ničem. Typický introvert. A ještě mám mega štěstí v rámci rodiny - manželovo brácha a jeho žena jsou skvělí lidi.

• Nahlásit
  • Citovat
65
25.5.16 18:55

Já jsem právě postupem času po všech zklamáních a zradách.. a některé opravdu byly.. :zed: zjistila, že nejlepší kamarádky jsou opravdu ty od dětství.. S jednou jsme kamarádky 27 let a kdykoli mě vyslechne a můžeme se bavit úplně o všem.. S další se znám od základky a ta je taky skvělá. Jinak známých mám hodně.. Jednu kamarádku mám deset let a už několikrát jsem se na ni chtěla vykašlat, protože se občas chová hrozně, dělá mi scény, že se vídám s jinými lidmi a kolikrát je dost urážlivá a naváží se.. ještě k tomu přede mnou nemluví hezky o ostatních jejích kamarádkách a je dost nevyrovnaná, takže tu už taky neberu nějak jako kamarádku, protože jí nevěřím. Je mi jasné, že takhle mluví i o mě.. nehledě o velkých problémech s alkoholem.. No a tak je to různě, jiná mě chtěla rozeštvat s přítelem a tak :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19079
25.5.16 19:00

Mám hodně kamarádek i známých. Ale tři opravdové kámošky na celý život. :-) Poznaly jsme se na VŠ a mám pocit, že se známe odjakživa. Vím, že kdybych je vzbudila o půlnoci, vždy by mi s čímkoliv pomohly. A já jim samozřejmě taky. :-) Jinak není důležitá kvantita, ale kvalita. Lepší jedna opravdová kámoška ( či dvě, tři) než hromada rádobykámošek, co stojí za prd. :nevim: :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3704
25.5.16 19:14

Opravdové kamarádky, kterým můžu volat ve dne v noci, svěřit se se vším a je nám spolu vždycky fajn a oni můžou čekat ode mě to samé, mám jen 2 a myslím, že to stačí. Takových kamarádek nebo známých na občasné kafe je dost, ale opravdové kamarádky jen 2. Důležitá je kvalita, ne kvantita přeci :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama