Kolik peněz na domácnost??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.18 12:53
Kolik penez na domacnost??

Ahoj! Chtela bych Vas poprosit o nazor? Kolik myslite, ze by mi mel partner davat na domacnost? My dva plus dite (2 roky) a mimi (2 mesice). Vse do domacnosti kupuji ja, bydlime u mych rodicu ( najem a energie neplatime, jelikoz pracuji u nich ve firme a strhavaji si to sami z meho platu ) partner tedy plati pouze benzin do sveho auta.. do ted jsme meli spolecny ucet, ale nevyhovuje mi to, radeji bych mela sve a jeho penize… a ted nevim o kolik si mu mam vlastne rict, abych byla spravedliva k nemu I k sobe…diky za nazory!

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

neila
Extra třída :D 10224 příspěvků 24.09.18 12:58
@Anonymní píše:
Ahoj! Chtela bych Vas poprosit o nazor? Kolik myslite, ze by mi mel partner davat na domacnost? My dva plus dite (2 roky) a mimi (2 mesice). Vse do domacnosti kupuji ja, bydlime u mych rodicu ( najem a energie neplatime, jelikoz pracuji u nich ve firme a strhavaji si to sami z meho platu ) partner tedy plati pouze benzin do sveho auta.. do ted jsme meli spolecny ucet, ale nevyhovuje mi to, radeji bych mela sve a jeho penize… a ted nevim o kolik si mu mam vlastne rict, abych byla spravedliva k nemu I k sobe…diky za nazory!

tak pokud jste měli doteď společný účet, tak snad víš, kolik si utratila za domácnost a děti, ne? A pokud ti rodiče bydlení strhávají, tak to asi není tak, že za to nic neplatíte. Tahle položka by také měla být zohledněná pokud půjdete do rozdělených financí. Tady ti nikdo univerzální číslo neřekne, každý je naučený na jiný standard. Ale jestli už nějakou dobu společně fungujete, tak si to sečti.

Oliverka28
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 24.09.18 12:59

Partner mi na domácnost nedava nic,mame společné peníze ze kterych zijeme. :nevim:

Levixka
Kecalka 294 příspěvků 24.09.18 12:59

No pokud je to ve vašich silách vzhledem k dvou malým dětem, tak bycj jeden měsíc psala náklady na vše - pleny, jidlo, drogerie všechno co spadá pod vaše společné naklady a pak si mu řekla o půlku cca :) Je teda trochu smutné, že vám něco nedává aspoň peo děti už teď z vlastní iniciativy - ikdyz nevim, zda to máte prozatím tak domluvené : ) Ale udělala bych to takto ;) Protože každá rodina má náklady jiné.

Premek_Orac
Závislačka 4324 příspěvků 24.09.18 13:12

Asi by bylo dobré fakt dát dohormady průměrné měsíční náklady (vč. toho, co se ti odečítá z platu a nějakým dílem náklady na auto, např. že pojištění byste platili ze společného a partner by platil palivo a sersvis), plus tvorbu nějaké rezervy (na dovolenou, mimořádné výdaje) a pak přispívat buď rovným dílem, nebo poměrem podle výše výdělků.
Ale v každé domácnosti to může být jinak, záleží na spoustu okolnostech.

blumen
Hvězda diskuse 41371 příspěvků 24.09.18 13:12

Najem a energii platis Ty, kdyz si to berou z Tveho platu ;) jen asi netusis, kolik…

A jinak si to vse mesic dva zapisuj a pak az rozdelte ucty, kdyz chces. Ale jestli mate spolecny ucet, tak predpokladam, ze tam posila vyplatu, ne? A z ni se pak vse plati atd. Nebo to neni spolecny ucet :nevim:

Keyllah
Echt Kelišová 9022 příspěvků 24.09.18 13:27
@Anonymní píše:

proč ti to nevyhovuje? :think: myslím, že problematičtější bude mít účty zvlášť a pořád řešit, aby se vše hradilo na půl a nikdy neměl pocit, že platí víc :think:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19607 příspěvků 24.09.18 13:30

Když pominu, že v rodině by měla být společná kasa, tak podle mě jeden z nejspravedli­vějších systémů je to, že za domácnost a děti bysme měli platit stejnou poměrnou část svýho platu.
Tedy né, že když máte náklady 20 tisíc, tak každý zaplatí desítku (nehledě na příjmy), ale spíš tak, že do společné kasy oba dají stejnou část svýho platu. Třeba každý 40%, nebo tak. Plus mínus.
Je v tom zohledněno, že když je ženská třeba na mateřský, tak těžko bude dávat stejnou částku na domácnost jako chlap. Na druhou stranu, pokud jeden z partnerů výrazně vydělává, tak přece jeden nebude sušit hubu a druhej si hrát na haura.

Takže třeba: ženská má 15 000,– chlap 30 000,–
náklady měsíční jsou 20 000,–
Ona dá do rodiny 6 500,–, on 14 000,– (on vydělá dvakrát tolik co ona, tak pokreje dvojnásobnou část rodinného rozpočtu), a oběma zbydou „jejich“ vlastní peníze.

Normálnější mi však přijde, že pokud dva spolu žijou, vychovávají děti atd., tak by měly jít peníze na jednu hromádku, z tý všechno poplatit, dát něco bokem na horší časy a vyrážet si z kopýtka dle možností a uvážení jednoho či druhého.
Už jsem to tu jednou psala, mám známé, kde si manželka, když potřebuje koupit dětem boty, půjčuje před výplatou peníze od manžela, protože mají rozdělenou kasu a ona má na starosti oblečení pro děti.
No to mi přijde naprosto uhozený. Divim se, že jí to nepůjčuje na úrok :zed: :zed:

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1181 příspěvků 24.09.18 13:35
@Anonymní píše:

Muzu se zeptat, proc ti to nevyhovuje? Vetsinou tady zensky resi opacny problem.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16102 příspěvků 24.09.18 13:37
@Anonymní píše:

chápu to správně, že ty kupuješ vše o domácnosti, de facto platíš veškeré energie a chlap si pouze zacáluje benzín ve svým autě 8o ? A ještě má k dispozici tvůj účet 8o 8o 8o "
Tak tady je něco hodně špatně!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.18 13:40

@Keyllah nevyhovuje mi to, protoze proste muze se stat cokoliv,prestane nam to klapat, bude chtit odejit, a jak budem resit uspory? Ze mu dam pulku ? To by se mi nechtelo-pri dvou detech mam jeste dve prace,snazim se setrit… to on moc ne,vlastne vubec a ja sem pak vytocena.. mate pravdu,ze by to asi chtelo proste spocitat,jen to bude asi vysoka matematika-treba sunar,pleny,kon­zervy a granule pro zvirata a drogerii do domacnosti kupuju pres net na nekolik mesicu dopredu ???? (setrim tim postovne????????)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.18 13:42

Jen nevim proc tam jsou ty otazniky…-mely t byt smajlici…

Mrs.bloud
Kecalka 160 příspěvků 24.09.18 13:44
@Anonymní píše:

Ja mesicne za jidlo, drogerii a ruzne drobnosti vcetne treba pyzama pro dite, kavy s dortikem v kavarne a podobne utratim cca 10tis. Zijeme ve meste, vsechno kupujeme , nic nepestujeme, ale kupujeme prevazne bio, ale zase nekupujeme polotovary a ruzne drahe blbosti. Jinak s malym ditete pracujes na HPP? A o peci o dite se delite take rovnomerne? Zeny maji nizsi platy nez muzi, to by ti mel taky nejak kompenzovat, pokud jste rodina.

růžový achát
Závislačka 4316 příspěvků 24.09.18 13:44

Mam na nakupy od manžela na kartě 30 000,– měsíčně, poplatky a vše ostatní platí manžel, moje výplata + RD je jen pro mou potřebu

Božislava
Ukecaná baba ;) 1314 příspěvků 24.09.18 13:45

Tak se to dělá tak, že každý si nechavá z platu cca 3 000Kč na osobní výdaje a zbytek jde na domácnost, bydlení a děti. Dejme tomu žena má 21 000 kč čistého mínus 3 000kč a zbyde 18 000kč a to jde na domácnost, bydlení a děti. Chlap má 11 000Kč čistého tak davá 8 000kč. Už chápeš?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Rybová pod palbou „bioteroristů“: Přejí jí muka na zemi a zakazují vodu

Je smutným paradoxem, že ti, kdo hlásají návrat k přírodě, toleranci a smír,... číst dále >

GLOSA: Moderátor i aktivista. Kam až zajde superangažovaný Moravec?

Otázky Václava Moravce (OVM) již dávno nejsou diváckým trhákem. Jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >