Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
@Sára 1 píše:
To jsi dobrá, že hned po focení. A máš v tom přehled. Takže máš v každém měsíci několik složek - podle data? Ale co když máš třeba 10krát třeba jen jednu nebo dvě fotky - tak na to taky děláš složku? Co když ale chceš něco najít - třeba nějaký konkrétní výlet a netušíš, kdy to bylo? Nebo se chceš podívat na nějaký přehled výletů?
To se mi líbí, že to máš po rokách a všechno v jedné fotoknize, ale když to děláš průběžně, tak jak víš, jestli máš šetřit místem a tu jednu akci můžeš dát na třeba 5 stránek nebo na 1 stránku?
Opravdu se vyplatí nebýt líná a hned po focení ten den nahrát do určité složky s měsícem. Ušetří ti to spoustu práce. Místem nešetřím, chci mít pěknou knihu a nevím kolik toho v daném roce nafotím. Když mám víc stejných fotek, vyberu tu nejhezčí a zbytek bez milosti mažu.
@Sára 1 píše:
To jsi dobrá, že hned po focení. A máš v tom přehled. Takže máš v každém měsíci několik složek - podle data? Ale co když máš třeba 10krát třeba jen jednu nebo dvě fotky - tak na to taky děláš složku? Co když ale chceš něco najít - třeba nějaký konkrétní výlet a netušíš, kdy to bylo? Nebo se chceš podívat na nějaký přehled výletů?
To se mi líbí, že to máš po rokách a všechno v jedné fotoknize, ale když to děláš průběžně, tak jak víš, jestli máš šetřit místem a tu jednu akci můžeš dát na třeba 5 stránek nebo na 1 stránku? [/citacJá todělám obdobně jako chipsa - v PC mám udělanou složku FOTO, podsloužkou je každý rok a každý rok už mám pak řazený podle dat a jak říkám, pokud používáš zoner a chceš třeba po 14 dnech focení stáhnout fotky a chceš je hned mít roztříděný podle datumu - otevřeš Zoner, klepneš v horní liště na Import, dole pak na Kopírovat a ono se ti to pěkně roztřídí podle datumu. Já pak hned promažu z nejhoršího a pojmenuju. Počkej zkusím ti to vyfotit jak to vypadá u mě, jestli to teda půjde.
Mám to jen heslovitě a koukám, že jsem zrovna vycvakla hodně neurčitý věci. Když jedem na výlet, tak si pak píši třeba Táborsko, Jezeří - prostě to, co mě hned nakopne a vím.
Jak rika muj tata nauceny focenim na film, nejvetsi uspora casu je myslet u mackani spouste, pak clovek nemusi sedet x hodin u mazani fotek. On maze max. do 5% a fotky ma stejne hezke ci lepsi, nez lidi s tisici fotkami.
@dorota1 píše:
Zdravím, já dělám knihu pravidelně 1× za rok30×30cm/440 stran, dělám ji průběžně celý rok, času u toho strávím mraky, zvlášť pokud se blíží tisk
někdy celý týden nic, někdy 10 hodin týdně, naštěstí se nedívám na žádné seriály
Vytvářela jsem u CEWE, i u Happy fota, myslím, že i u bonity… ale zakotvila jsem momentálně u BLURB kvůli formátu. Teď už tam vytvářím třetím rokem… a jsem spokojená… Od první kýčovité knihy jsem se časem propracovala ke střídmější formě
Jak už jsem ti psala, tvý knížky jsou prostě podle mého gusta. Fakt jsou perfektní.
@benulik píše:
Mám to jen heslovitě a koukám, že jsem zrovna vycvakla hodně neurčitý věci. Když jedem na výlet, tak si pak píši třeba Táborsko, Jezeří - prostě to, co mě hned nakopne a vím.
Máš to pěkně v těch složkách. Akorát mně pak třeba vadí prohlížení, když mám v jednom dni třeba jen 3 fotky a takových dnů je hodně - pokaždé to zvlášť otvírat. Ono to možná jde jednoduše, ale já nevím jak.
@j.a.n.i1 píše:
Jak rika muj tata nauceny focenim na film, nejvetsi uspora casu je myslet u mackani spouste, pak clovek nemusi sedet x hodin u mazani fotek. On maze max. do 5% a fotky ma stejne hezke ci lepsi, nez lidi s tisici fotkami.
No tak to určitě. Pokud někdo umí fotit. Já moc ne. Taky jsem si kolikrát říkala, že se naučím nějaký program, mrknu na nějaké tipy a rady k focení a pořád nestíhám a nestíhám.
@Sára 1 píše:
No tak to určitě. Pokud někdo umí fotit. Já moc ne. Taky jsem si kolikrát říkala, že se naučím nějaký program, mrknu na nějaké tipy a rady k focení a pořád nestíhám a nestíhám.
Víš, program ti může pomoc v úpravách, ale s fotoaparátem se musíš naučit sama, v tom ti žádný program nepomůže. Chce to cvik, fotit fotit. Nic není jen tak a zadarmo. Já jsem třeba už odmala blbla s praktikou na kinofilm, mám za sebou tisíce fotek, povedené i zkažené. A foto kniha je jistá svoboda tvůrčího umění, já dělám druhou, ta první byla nic moc. Udělala jsem první, pochopila jsem chyby a snad ta druhá kniha bude lepší. A o tom to je..
Já nevím jestli je to katastrofa nebo pohroma, ale u nás je to tak, že se s přítelem při focení střídáme. Vzájemně se kritizujeme a nadáváme si jako malé děcka
Bohužel máme jenom jednu zrcadlovku a když jdeme někam na výlet, tak se hádáme kdo ji bude mít a ostatní kolem nás koulí očima ![]()
@chipsa píše:
Víš, program ti může pomoc v úpravách, ale s fotoaparátem se musíš naučit sama, v tom ti žádný program nepomůže. Chce to cvik, fotit fotit. Nic není jen tak a zadarmo. Já jsem třeba už odmala blbla s praktikou na kinofilm, mám za sebou tisíce fotek, povedené i zkažené. A foto kniha je jistá svoboda tvůrčího umění, já dělám druhou, ta první byla nic moc. Udělala jsem první, pochopila jsem chyby a snad ta druhá kniha bude lepší. A o tom to je..
Však já to tak myslela - program na úpravy. A pak nějaké rady a tipy k focení - už jsem párkrát na něco narazila a člověka třeba nějaké věci vůbec nenapadnou. Když se podívám na svou první fotoknihu, tak děs. Neměla jsem představu, jaká velikost fotek je OK, jaká je už malá, jak ve skutečnosti vypadá pozadí, rámečky. Teď to není o moc lepší, protože mám mezi fotoknihama velký časový odstup. Kdybych udělala jednu, měla ji před sebou, koukla do PC a měla čas, dělala je častěji, tak určitě vypiluju hodně věcí.
@chipsa píše:
Já nevím jestli je to katastrofa nebo pohroma, ale u nás je to tak, že se s přítelem při focení střídáme. Vzájemně se kritizujeme a nadáváme si jako malé děckaBohužel máme jenom jednu zrcadlovku a když jdeme někam na výlet, tak se hádáme kdo ji bude mít a ostatní kolem nás koulí očima
Moje fotky nejsou nic moc. Ale když vidím, jak fotí přítel
Já to nechápu - pravidelně tam nemám kousek hlavy, kolikrát je to fakt rozmazaný a prostě snad není fotka, která by stála za to. Nevím, čím to je. Můj táta si hraje na fotografa a občas fotky jsou tragédie. Teď v porodnici fotil - použitelná fotka není snad ani jedna. Fotí z blbýho úhlu a všichni vypadáme blbě - já s rukama u pusy např. - upozorňovala jsem ho na to - prostě děs.
@Sára 1 že se do toho pletu… ale důležitý je taky množství který vyfotíš… z 30× vyfocené situace je větší pravděpodobnost, že tam bude alespoň jedna použitelná fotka, než když si někdo myslí, že 2× cvakne a má to… já třeba jsem schpná během 10min vyfotit 50 fotek… něco vyhážu hned ve foťáku a ze zbytku si vyberu třeba 1 foto, které stojí za to ![]()
@Sára 1 píše:
Moje fotky nejsou nic moc. Ale když vidím, jak fotí přítel![]()
![]()
![]()
![]()
Já to nechápu - pravidelně tam nemám kousek hlavy, kolikrát je to fakt rozmazaný a prostě snad není fotka, která by stála za to. Nevím, čím to je. Můj táta si hraje na fotografa a občas fotky jsou tragédie. Teď v porodnici fotil - použitelná fotka není snad ani jedna. Fotí z blbýho úhlu a všichni vypadáme blbě - já s rukama u pusy např. - upozorňovala jsem ho na to - prostě děs.
Přesně tohle dělá moje máma a nenechá si to vysvětlit. Neumí mířit na střed, postavy jsou neohraničené, nebo rozmazané, má talent fotit to nejhorší a nejblbější ![]()
@chipsa píše:
Přesně tohle dělá moje máma a nenechá si to vysvětlit. Neumí mířit na střed, postavy jsou neohraničené, nebo rozmazané, má talent fotit to nejhorší a nejblbější
Já to ale nechápu, že to nevidí.
A táta si ještě myslí, jaký je fotograf a jaké krásné fotky vymyslel.