Kolik utratíte za měsíc za jídlo?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
534
19.7.22 00:48

2 dospělí, do šesti tisíc. Nejíme nekvalitně nebo málo. Ale máme všechny velké obchody, včetně drogerií a několika řeznictví, ve kterých nakupujeme v docházkové vzdálenosti, případně dojezdové do 10 minut od domu a z velké části v nich nakupujeme podle akcí. Takže dost vařím a zamrazuji do dvou mrazáků a jídlo ven krabičkuji. Venku jíme taky ale výjimečně. Doma uvařím líp a levněji. Kdybychom neměli všechno takto dostupné, vyšly by nás potraviny o dost dráž, protože by nás asi nenapadlo a ani na to není čas, objíždět obchody podle slevových akcí.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Alriga
19.7.22 07:19
@Charmeuse píše:
2 dospělí, do šesti tisíc. Nejíme nekvalitně nebo málo. Ale máme všechny velké obchody, včetně drogerií a několika řeznictví, ve kterých nakupujeme v docházkové vzdálenosti, případně dojezdové do 10 minut od domu a z velké části v nich nakupujeme podle akcí. Takže dost vařím a zamrazuji do dvou mrazáků a jídlo ven krabičkuji. Venku jíme taky ale výjimečně. Doma uvařím líp a levněji. Kdybychom neměli všechno takto dostupné, vyšly by nás potraviny o dost dráž, protože by nás asi nenapadlo a ani na to není čas, objíždět obchody podle slevových akcí.

Tak tomu nevěřím. My jsme dva dospělí, dost vaříme doma, ale za 6000? To je 100 Kč na jednoho na den. Za to máte denně čerstvou zeleninu, ovoce, mléčné výrobky?

  • Citovat
  • Upravit
471
19.7.22 07:47
@Alriga píše:
Tak tomu nevěřím. My jsme dva dospělí, dost vaříme doma, ale za 6000? To je 100 Kč na jednoho na den. Za to máte denně čerstvou zeleninu, ovoce, mléčné výrobky?

Ale my to máme podobně. Doma vařím, připravuji svačiny, večeře. Nakupujeme podle akcí, když teď byl v akci květák, zapekla jsem ho s brambory a sýrem, jedna porce tak vyšla cca na 15 korun asi. Ovoce kupujeme to, které je v akci. Zeleninu a maso taky. Máme pultový mrazák, takže do něj cpeme maso v akci, taky máslo, někdy pečivo. Billa má takové ty 50% slevy na to, čemu brzy skončí trvanlivost, takže když vím, že řeším svačinu na druhý den, a jsou zrovna nějaké jogurty v akci, nebo budeme večer grilovat a jsou klobásky v akci, koupíme za polovinu. Myslím, že se to dá :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
66845
19.7.22 07:52
@Alriga píše:
Tak tomu nevěřím. My jsme dva dospělí, dost vaříme doma, ale za 6000? To je 100 Kč na jednoho na den. Za to máte denně čerstvou zeleninu, ovoce, mléčné výrobky?

ze jo. To zkousela kornelka uz pred 10 lety, nez z ni vypadlo, ze rodinu zivi kantynskym jidlem z prace zadara.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14010
19.7.22 08:05
@Charmeuse píše:
2 dospělí, do šesti tisíc. Nejíme nekvalitně nebo málo. Ale máme všechny velké obchody, včetně drogerií a několika řeznictví, ve kterých nakupujeme v docházkové vzdálenosti, případně dojezdové do 10 minut od domu a z velké části v nich nakupujeme podle akcí. Takže dost vařím a zamrazuji do dvou mrazáků a jídlo ven krabičkuji. Venku jíme taky ale výjimečně. Doma uvařím líp a levněji. Kdybychom neměli všechno takto dostupné, vyšly by nás potraviny o dost dráž, protože by nás asi nenapadlo a ani na to není čas, objíždět obchody podle slevových akcí.

Máte taky neco vlastní? Jidlo v práci dotované?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
471
19.7.22 08:07
@matkabagristy píše:
ze jo. To zkousela kornelka uz pred 10 lety, nez z ni vypadlo, ze rodinu zivi kantynskym jidlem z prace zadara.

Vlastně nevím, proč by to měl být problém. Uvařím, jedna porce nějakého jídla vyjde třeba i kdyby na 20 Kč (květák 28 Kč, šunka do toho 35 Kč, 2 vejce 8 Kč, sýr 25 Kč, smetana na vaření 25 Kč, brambory i kdyby 20 Kč. Sůl pepř nepočítám = 141 Kč - rozděluji na 8 porcí = 17 Kč za porci.) Máme to k obědu a večeři, tedy 40 Kč. K dopolední svačině třeba banán, to je asi 7 Kč, jsme na 47 Kč. Odpolední svačina třeba domácí Pribináček, který dělám tehdy, když je smetana ke šlehání a tvaroh v akci, vyjde tak na 17 Kč za porci, jsme na 64 Kč. A snídaně ráno třeba bílý jogurt (kupujeme větší balení) s ovesnými vločkami/chléb se šunkou… A to se určitě vejdeme do 36 Kč. Vlastně nevím, kde by měl být háček?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
471
19.7.22 08:09

A ještě dodám, že vlastní nemáme nic. Vše jedeme opravdu v akcích (maso, mléčné výrobky, zelenina, ovoce). Když je v akci mrkev, udělám dušenou mrkev. Když je v akci pórek, dělám polévku. Když květák, dělám cokoli. Maso nakupujeme třeba 4 kg mletého v Globusu. Vlastní máme mátu v květináčku :D Jo a rajčata, ale zatím nejsou červená. V práci jídlo nedostáváme (myšleno jako třeba v jídelnách či nemocnicích to asi bývá).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
18047
19.7.22 08:11
@Alriga píše:
Tak tomu nevěřím. My jsme dva dospělí, dost vaříme doma, ale za 6000? To je 100 Kč na jednoho na den. Za to máte denně čerstvou zeleninu, ovoce, mléčné výrobky?

ja si to predstavit umim, ale zalezi na okolnostech, jakou praci delaji (fyzicky narocna bude vyzadovat vetsi podil masa a celkove vetsi objem apod.), jaky styl jidelnicku maji (napr. jak casto maji lusteniny) ap. Mlecne vyribky nejsou nic nutneho, viz vedlejsi diskuse, a ty nejzdravejsi mlecne vyrobky typu kyska, bily jogurt jsiu v akci levne.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
471
19.7.22 08:14
@Eliška píše:
ja si to predstavit umim, ale zalezi na okolnostech, jakou praci delaji (fyzicky narocna bude vyzadovat vetsi podil masa a celkove vetsi objem apod.), jaky styl jidelnicku maji (napr. jak casto maji lusteniny) ap. Mlecne vyribky nejsou nic nutneho, viz vedlejsi diskuse, a ty nejzdravejsi mlecne vyrobky typu kyska, bily jogurt jsiu v akci levne.

Souhlasím, ono to hodně záleží na mnoha věcech. My třeba kupujeme kuřecí maso, hovězí mleté a sem tam vepřové. Mořské plody nejíme, hovězí (nemleté) neděláme, já ho moc nejím. A to hovězí je zrovna asi nejdražší. A mléčné výrobky (třeba ten bílý jogurt, smetanu ke šlehání + tvaroh na domácí Pribináček) jedeme fakt v akcích či větších baleních. Dříve jsme nakupovaly stylem: „Máme chuť na xy, musíme nakoupit tyhle suroviny.“ Teď jedeme stylem: „Je v akci květák/mrkev/kuřecí řízky/čočka, budeme vařit xy.“

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14010
19.7.22 08:16
@Pišťucha95 píše:
Vlastně nevím, proč by to měl být problém. Uvařím, jedna porce nějakého jídla vyjde třeba i kdyby na 20 Kč (květák 28 Kč, šunka do toho 35 Kč, 2 vejce 8 Kč, sýr 25 Kč, smetana na vaření 25 Kč, brambory i kdyby 20 Kč. Sůl pepř nepočítám = 141 Kč - rozděluji na 8 porcí = 17 Kč za porci.) Máme to k obědu a večeři, tedy 40 Kč. K dopolední svačině třeba banán, to je asi 7 Kč, jsme na 47 Kč. Odpolední svačina třeba domácí Pribináček, který dělám tehdy, když je smetana ke šlehání a tvaroh v akci, vyjde tak na 17 Kč za porci, jsme na 64 Kč. A snídaně ráno třeba bílý jogurt (kupujeme větší balení) s ovesnými vločkami/chléb se šunkou… A to se určitě vejdeme do 36 Kč. Vlastně nevím, kde by měl být háček?

Dík za popis, kolikrát už nevím, co vařit :lol:. Když se fakt hlídám, tak taky zvládnu vařit za levno. Jogurt si děláme vlastní cca 160g vyjde na 4,5, mléka v lidlu za 16,5kc. Chodím denně a koukám, na čem je samolepka :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Alriga
19.7.22 08:20
@Pišťucha95 píše:
Vlastně nevím, proč by to měl být problém. Uvařím, jedna porce nějakého jídla vyjde třeba i kdyby na 20 Kč (květák 28 Kč, šunka do toho 35 Kč, 2 vejce 8 Kč, sýr 25 Kč, smetana na vaření 25 Kč, brambory i kdyby 20 Kč. Sůl pepř nepočítám = 141 Kč - rozděluji na 8 porcí = 17 Kč za porci.) Máme to k obědu a večeři, tedy 40 Kč. K dopolední svačině třeba banán, to je asi 7 Kč, jsme na 47 Kč. Odpolední svačina třeba domácí Pribináček, který dělám tehdy, když je smetana ke šlehání a tvaroh v akci, vyjde tak na 17 Kč za porci, jsme na 64 Kč. A snídaně ráno třeba bílý jogurt (kupujeme větší balení) s ovesnými vločkami/chléb se šunkou… A to se určitě vejdeme do 36 Kč. Vlastně nevím, kde by měl být háček?

Tak toto teda! 8 porcí z jednoho květáku? K svačině (my teda nesvačíme) manzelovi pribinacek??? Ovoce jíme prostě jen tak během dne… 8o

  • Citovat
  • Upravit
6794
19.7.22 08:21
@Pišťucha95 píše:
Vlastně nevím, proč by to měl být problém. Uvařím, jedna porce nějakého jídla vyjde třeba i kdyby na 20 Kč (květák 28 Kč, šunka do toho 35 Kč, 2 vejce 8 Kč, sýr 25 Kč, smetana na vaření 25 Kč, brambory i kdyby 20 Kč. Sůl pepř nepočítám = 141 Kč - rozděluji na 8 porcí = 17 Kč za porci.) Máme to k obědu a večeři, tedy 40 Kč. K dopolední svačině třeba banán, to je asi 7 Kč, jsme na 47 Kč. Odpolední svačina třeba domácí Pribináček, který dělám tehdy, když je smetana ke šlehání a tvaroh v akci, vyjde tak na 17 Kč za porci, jsme na 64 Kč. A snídaně ráno třeba bílý jogurt (kupujeme větší balení) s ovesnými vločkami/chléb se šunkou… A to se určitě vejdeme do 36 Kč. Vlastně nevím, kde by měl být háček?

Chudak tvuj muz, jestli z jednoho kvetaku, deseti deka sunky a deseti deka syra delas osm porci jidla a dva dny po sobe to obedvate a vecerite zaroven.
S timhle pristupem tady budu tvrdit, ze my utratime za jidlo mesicne 1500 Kc pro tri, protoze kupuju jen cinske polivky a rohliky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
471
19.7.22 08:21
@Pidulka1991 píše:
Dík za popis, kolikrát už nevím, co vařit :lol:. Když se fakt hlídám, tak taky zvládnu vařit za levno. Jogurt si děláme vlastní cca 160g vyjde na 4,5, mléka v lidlu za 16,5kc. Chodím denně a koukám, na čem je samolepka :lol:

My chodíme taky jako důchodci :D Dnes je úterý, tedy přijdou slevové letáčky do schránky, juch! (aneb to, že je člověk dospělý se pozná podle radosti z másla v akci a z dárkového voucheru do obchodu s domácími potřebami :D) A prostě co je v akci, to bereme a využijeme. Když zbyde třeba z vaření nějaká porce těstovin, přivařím další a zapeču. Zůstanou brambory, zahustím tím polévku atd. Snažíme se obecně i jídlo nevyhazovat, nemám to ráda. Občas je to jako logické úlohy z matematiky, kterak využít zbytek mrkve, tvarohu a meruněk… :D Ale dá se to :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
471
19.7.22 08:24
@VitaminC píše:
Chudak tvuj muz, jestli z jednoho kvetaku, deseti deka sunky a deseti deka syra delas osm porci jidla a dva dny po sobe to obedvate a vecerite zaroven.
S timhle pristupem tady budu tvrdit, ze my utratime za jidlo mesicne 1500 Kc pro tri, protoze kupuju jen cinske polivky a rohliky.
Žena si nestěžuje, sýr byl v akci, bylo ho 250 g. Šunka pravda to nebyla, omlouvám se, byla to kladenská pečeně v akci. 200 g cca za 30 Kč. A ano, vaříme více porcí. Někomu to nevyhovuje (znám i lidi, kteří nepozřou ohřívané jídlo, jejich věc), nám ano, není co řešit.
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
471
19.7.22 08:25
@Alriga píše:
Tak toto teda! 8 porcí z jednoho květáku? K svačině (my teda nesvačíme) manzelovi pribinacek??? Ovoce jíme prostě jen tak během dne… 8o

Byl položen dotaz, odpověděla jsem :) Pribináčku je 200 g, podváhu nemáme ani jedna :D Netýrám ženu hlady, fakt ne :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Breno poradna - podlahové krytiny

Ikona - Jiří Novotný

Jiří Novotný