Kolposkopie za 14 dní

Anonymní
23.10.19 14:59

Kolposkopie za 14 dni

Hezký den

Chtěla bych se zeptat. Minulý týden jsem byla na preventivní gynekologické prohlídce a paní doktorka mi řekla ze do týdne pošlou výsledky cytologie. Ze prý jestli budou dobré výsledky napíše sestra pokud ne, napíše ona. Dnes mi přišel e-mail napsala paní gynekolozka. Ze prý mám lehké změny na čípku a ať si dojdu pro zadanku na kolposkopii…

Zastavil se se se mnou zpět. Ze hned na kolposkopii a ne třeba na novou cytologii…

Ještě zejména když jsme se s mým partnerem dohodli ze první letní den se začneme snažit o dítě… mám strach..

Mate prosím některá zkušenosti?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2055
23.10.19 15:02
@Anonymní píše:
Hezký den

Chtěla bych se zeptat. Minulý týden jsem byla na preventivní gynekologické prohlídce a paní doktorka mi řekla ze do týdne pošlou výsledky cytologie. Ze prý jestli budou dobré výsledky napíše sestra pokud ne, napíše ona. Dnes mi přišel e-mail napsala paní gynekolozka. Ze prý mám lehké změny na čípku a ať si dojdu pro zadanku na kolposkopii…

Zastavil se se se mnou zpět. Ze hned na kolposkopii a ne třeba na novou cytologii…

Ještě zejména když jsme se s mým partnerem dohodli ze první letní den se začneme snažit o dítě… mám strach..

Mate prosím některá zkušenosti?

Nemám zkušenost s tímto postupem, ale podle mnohem lepší mrknout na to ihned kolposkopem a eventuálně při nepříznivém obrazu odebrat ihned biopsii, než jít znova na cytologii, která mnohé neřekne. Jen to, že jsou tam změny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.10.19 15:08

Máte jen lehké změny, od toho je do těžkého předrakovinného stavu nebo do rakoviny hodně daleko. Já mám těžkou prekancerózu už 2 a půl roku a chodím jen na kontrolní kolposkopii, stěry a výjimečně biopsii. O dítě se chceme snažit až příští rok a Dr. říkala, že to je v pořádku, konizace eventuálně až po porodu. Takže žádný strach, může se to i zlepšit, ale je třeba to hlídat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19718
23.10.19 15:55

Lehké změny se kontrolují co čtvrt roku a většinou samy zmizí, mně zaráží žádanka na kolposkopii - však kolposkopie se dělá při každém prev. gyn. vyšetření, ne? to jako teď máš jít k jinému lékaři, nebo jak?
a první letní den je za třičtvrtě roku :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.10.19 14:13

Kolposkopie se dělá mikroskopem, u normálního gynekologa dělají jen stěry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat