Komáři doma a přístroj do elektriky

3384
1.8.06 08:28

Komáři doma a přístroj do elektriky

Ahojík holky,

mám malej problém. Jelikož mě začínají štvát komáři přemýšlím, že zakoupím přístroj do elektriky. Myslíte, že to nebude vadit 10 měsíčnímu dítěti. Přeci jenom to „dýjcháme“.

Díky za Vaše názory

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2901
1.8.06 08:35

Já se tu přiživím…Mamulko neporadím, podle mně by byly lepší nějaký bylinky na parapet nebo tak něco - prostě něco přírodního.
My máme probléím se sršni! :((( Poslední dobou nám večer a v noci lítají do bytu sršni - a to i když nemáme rozsvíceno … Vosy tu máme taky, ale sršni mi fakt nahánějí hrůzu! Hlavně proto, že máme malou holku a labradora, který občas lapá po létajícím hmyzu … radši nedomýšlet:(

Neznáte někdo prostředek, který těmhle mrchám „nevoní“ a odpudí je?

Baghira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1535
1.8.06 08:57

baghiro - sice neporadím, co na sršně, nezávidím, ale my máme od minulého týdne byt plný much :x , což prý svědčí o tom, že se v našem okolí navyskytují vůbec žádné vosy či sršni. Nemůžu sehnat ty klasické, „lepící“ mucholapky, plácačka jaksi není dostatečně účinná, takže ani absence těchhle potvor asi není nejlepší (pokud je to tedy pravda, že mají na mouchy nějaký vliv). Už jsem z toho otrávená, jsou úplně všude :?
A na komáry bych s malým dítětem asi také zvolila něco přírodnějšího.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3384
1.8.06 09:03

Violet

pokud chces klasicke mucholapky tak ti je klidne koupim tady je maj jedna stoji zhruba 5kč
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
163
1.8.06 09:05

Re: Komáři doma a přístroj do elektriky

Ahojda, já teda Raid do elektriky občas použiju a nebojím se toho. Ale musí u toho být aspoň trochu otevřené okno, to určitě. Já si zase říkám, že lepší, než aby kluk byl poštípanej a celou noc se budil. Jinak prý je také dobrý levandulový olej, že ho hmyz nemá rád, ale jak ho použít v bytě, to mě nenapadá. Snad ho trochu kápnout k oknu nebo někam, jinak nevím. Jo a taky prý hmyz nemá rád ocet, zkoušela jsem do mističky nalít trochu octa s vodou, ale žádný efekt :cry: . Ať dobře spíte, S.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
1.8.06 09:52

Violet, klas. mucholapku ani nekupuj, my ji koupili a vzápětí vyhodili. Jednak smrdí a jednak se za celý den přilepily čtyři mouchy, z toho dvě se zase po chvíli odlepily a odlétly (a v pokoji si klidně dál poletovala tuna much).

Co ty ultrazvukové přístroje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
1.8.06 10:18

My ten raid do zásuvky používáme. Samozřejmostí je otevřené okno a raid je pod ním. Mmch pokud bych měla zavřené okno, komáři by mě ani netrápili, takže je jasné, že dohromady.
Záleží, jak ti je proti srsti použití chemie
G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1829
1.8.06 10:24

Ahoj :-)

sama jsem zakládala podobnou diskuzi, třeba Ti to pomůže…

https://www.emimino.cz/modules.php?…

Hanka a Matýsek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
568
1.8.06 10:45

na sršně platí Emdelit, ale mám pocit, že ten je už zakázanej..zato je zaručenej, za pár dní je pokoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
1.8.06 10:51

Já jsem taky proti chemii, snesla jsem to jen na dovolené v Řecku, protože nás upozorňovali na velké množství komárů.
Doma máme v oknech samolepící sítě z Hornbachu, není to ani moc drahé, sice ta samolepka trochu zlobí, tak jsme tomu pomohli hřebíčkama( máme staré okna, tak mě to nebolí :wink: lepší jsou sítě v rámech , ale to je dost drahé.
Včera jsem byla koupit ještě síť do balkonových dveří a konečně si mohla před spaním číst a zároveň mít otevřené okno. Ta balkonová síť je ze 3 dílů a má dole něco jako závaží. Stála 260 Kč. Do oken je to levnější.
Zdraví Hela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
1.8.06 11:19

Komáři nás taky prudí, a větrat musíme nebo se zalknem. V ložnici používám Biolit electrický odpařovač, malá má v dětském nad postýlkou zavěšenou moskytieru, ráno vymlátím komáry co na ní sedí (zvnějšku a nenapití) a je klid. Moskytieru mají např. v Ikei, my kupovali v JYSKu za 200,–Kč.
Na sršně jedině chemický útok - jakýkoli prostředek proti létajícímu hmyzu (Biolit, Mortein, Raid ve spreji). Ideální je objevit zdroj-hnízdo a zlikvidovat, ať se ekologové nezlobí, ale zažít sršní rojení to nikomu nepřeju.
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
163
1.8.06 11:40

Re: Komáři doma a přístroj do elektriky

To já se teda jen na síť v oknech spolehnout nemůžu. Doma jsem ji taky měla a večer si klidně svítila a po hodině koukám, v rohu u lampičky byla spousta malých mušek! Prostě ty mrchy se dostaly i přes tu síť. A kámoška, bydlí na vesnici, v oknech mají všude sítě, ale dostane se jim to tam dvěřmi, takže sítě nesítě, barák je plný much i sem tam nějaký komár..To je moje zkušenost. S.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1757
1.8.06 12:42

My jsme koupili v Obi nejake obrazky slunecnic, ktere se prilepi na okno a chyta nam to komary i mouchy. Ma to na sobe lepidlo a zblizko to jde po necem citit. Jen si bohuzel uz nepamatuju jmeno.

Jinak v loznici mame zvlcovac vzduchu a do vody pridavame kapku tee tree oleje a taky to zabira. A zvlhcovaci se zatim nezda, ze by to vadilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
317
1.8.06 20:54

Ahoj,

já řeším podobný problém. Původně jsem koupila Biolit do elektriky, ale (info z 2. ruky) prý je to pro děti nevhodné. Takže jsme taky přešli na sítě do oken (OBI, Hornbach) a malý má ještě tu moskytiéru kolem postýlky. Zavíráme dveře do ložnice, aby tam nenalítali z pokoje (kde sítě nemáme) a dopoledne občas dám do zásuvky ten Biolit a zavřu dveře, abych zlikvidovala ty zbloudilý. Je to boj :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama