Komplikace po extrakci sedmičky

21.11.15 23:47

komplikace po extrakci sedmičky

Ahoj maminky, prosím mám dotaz nejlépe na někoho kdo mněl stejnou zkušenost a nebo přímo na nějakou zubařku pokud je tady mezi náma. V pondělí mi byla vytržená sedmička v pravo dole :,(, samotný zákrok trval cca 15 minut. Zub držel pevně takže paní zubařka si hrála s vykláním atd. první den mega velký kráter s krevní sraženinou na dně. Druhý den bílý plak bolesti snesitelné, třetí den stále bílý povlak bolesti snesitelné tlumené brufenem nejhorší v noci ale brufen nakonec zabral. čtvrtý den (včera) bolesti celý den vůbec, až v noci takový tlak, tupá tepovitá bolest utlumená brufenem, okolí rány krásně růžové otok žádný a uprostřed rány teňoulinká čárka bílého povlaku. Dnes bolesti od rána, všimla jsem si při ranní hygieně že už bílý povlak není tam kde byl, jakoby mi slezl ale zůstal v ráně jen okolo nic není ale je vidět jak se ďásno stahuje k sobě. bodavá bolest snesitelná na dotek nebolestivé nic nevytéká, v pohodě piju kafe všechno jen se bojím jestli se mi to nezačíná nějak komplikovat. a zda se může jednat o zánět nebo něco jiného či podobného. a pokud ano, tak jak probíhá ošetření, bolí to? :oops: :oops: :,( :,( :,( :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22.11.15 00:01

Tak jsem si zašla skontrolovat a už tam žádný bílý povlak není, v díře něco je ale nevidím tam moc, je to ale takové tmavší spíš… okolí ránky sice vypadá hezky růžově, stahuje se k sobě, ale ta podélná dírka mi vrtá hlavou. Začla mi taková pálivá bolest v oblasti pod bradou a jakoby na kosti pod zubem. ale jakože fakt ukrutně se bojímmm :( :( :( :( :( :,( :,( :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2660
22.11.15 00:06

@Andysnažilka
mě teda netrhali sedmičku ale moudrák a hojilo se to skoro 3 týdny a i mě chytala do toho bolest, vydrž moc to neštourej, leduj, kdyby tě do toho chytla velká tepavá bolest mohl by to být zánět pak bych zavolala zubaři, ale myslím že je to ok.

Příspěvek upraven 22.11.15 v 00:07

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.15 00:07

A taky ti ten bílý povlak slezl a zůstala tam prostě jen holá díra?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2660
22.11.15 00:08

@Andysnažilka
jo a takovej kratej, kterej vypadal že sežere okolní dasen, fakt se to hojilo dlouho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.15 00:09

Uf, aspoń trochu se mi ulevilo :) děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
22.11.15 00:10

Klid, taky mám sedmu pryč, trvá to dýl jak u moudráku, je to vepředějš, to bude dobrý, tak pátej den od vytržení by neměla bejt tepavá bolest, jinak maž dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2660
22.11.15 00:11

@Andysnažilka
hlavně to moc neštourej at se to muže zahojit pokud bolí tak leduj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.15 00:13

No já mám právě dneska pátý den od vytržení ale tepavá bolest to není spíš taková pálivá bolest. Ale raději se odhodlávám k zubařce v pondělí tak jen ještě jeden dotaz. kdyby nááhodou tam něco bylo co by se jí nelíbilo a musela by do toho nějak š´tourat bolí to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.15 00:14

Nešťourám to vůbec, já jsem na tohle srab. Já maximálně že si vyčistím opatrně zuby a vypláchnu nebo spíš převaluju vodu v puse a kloktám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
22.11.15 00:23

Tak jasně že to bolí, o tom žádná. vydrž ještě. je to velkej zásah. Bude líp. co můžu poradit, kloktej nebo žvejkej šalvěj. pokud teda nekojíš. Mě po vytřžení sedmy bolelo ještě min čtvrt roku :? ale šalvěj pomohla…co nejdřív půjde čtverka :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.15 00:26

Takže můžu být v klidu, uf.. fakt děkuju holky a tu šalvěj vyzkouším :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
22.11.15 00:27

Já mám na záhonku teda čerstvou, k nezaplacení na zuby…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.15 00:29

To mě nikdy nenapadlo právě, já jsem si vždycky myslela že na všechno pomůže heřmánek :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
22.11.15 00:34

Ne ne, já stará bylinkářka, pár let se tim zabejvám, aj mám vyzkúšené, šalvěj lékařská, stahuje rány po extrakci, otoky dásní a jakékoliv neduhy v dutině ústní…heřmánek je na zranění povrchové kožní…ještě bych ti mohla doporučit jednu mast, ale ten název…jak je to komerční, dělá mi to problém…vydržaj, zkusim nájsť…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama