Kompostér na balkóně/lodžii?

7313
16.5.20 11:27

Kompostér na balkóně/lodžii?

Ahoj, otázka jasná: máte někdo na balkóně nebo lodžii nějaký kompostér? Můžete mi říct, jak to funguje, jestli to nesmrdí, jak moc je to pracné na údržbu a provoz (nedokážu si to moc představit) a jestli vám to stíhá pojmout běžný bioodpad 4členné rodiny, nebo je to spíš symbolické? Případně rovnou tipy a triky? Mám pocit, že by se mi to na lodžii vešlo, mám nějaké květináče a truhlíky, takže bych to i využila a hlavně mi přijde zbytečné bioodpad vyhazovat jen tak, ale moc si to nedokážu představit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2095
16.5.20 11:31

Nevím nic, ale taky mně to zajímá, háčkuji se :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
311
16.5.20 11:54

Co zkusit žížaly? Prý pokud se to dělá dobře, tak to prý nesmrdí a ta voda, co z toho teče se použije do květináčů. Já se o to zajímala jenom hodně povrchově, není je zatím kam dát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1023
16.5.20 12:32

Osobní zkušenost nemám, ale recenze vermikompostérů jsou dost přesvědčivé :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.5.20 13:10

Obyč kompostér na balkon určitě ne. Kompostování trvá vcelku dlouho, vysychá, musí se prolévat vodou, přeházet. Navíc je to pěkně těžká hromada materiálu. Bioodpad nosím na zahrádku a ve čtyřech lidech zaplníme kompostér zbytky z kuchyně a kytek během pár měsíců. Vermikompostér nevím, nezkoušela jsem.

• Nahlásit
  • Citovat
2947
16.5.20 13:24

Mamka má domácí kompostér, v létě ho na balkon dává. Má velikost většího kyblíku a vypouštěcí ventil. Odpad se má prokládat takovou směsí, jmenuje se bokashi. Poprvé jsem ho kupovala v Mounfieldu, ale letos neměli, tak v eshopu i s poštovným, 2 kg skoro 600. Dívala jsem se do objednávky, 1 kg vydrželo 2 roky, žije sama, odpadu má ale celkem dost. Když kompostér naplní, beru si kompost do kompostu na zahradu, jinak tekutinou, co odpouští úspěšně hnojíme. Používá ho 3. rok a je nadšená. Cítit to nejde, ale když oddělá víko a přidává, tak to žádná vůně není.
https://www.mountfield.sk/…ico-9vpr0264?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3914
16.5.20 13:47

@sakota hledejte specialni kompostery do domacnosti. Vermikompostery s zizalama. Ale je to dost drahy. Takze pokud mate penize a nevite co s nima, tak pro efekt a dobrej pocit, proc ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1315
17.5.20 12:38

Kamaradka ho mela na terase, ale zrusila ho, protoze od zacatku ji domu z toho letaly takove ty obrovske mouchy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama