Konizace děložního čípku - strach z výsledků

Anonymní
9.2.21 15:47

Konizace děložního čípku - strach z výsledků

Zdravím holky :) :mavam:
Mám dvě takové otázky a budu ráda za jakoukoliv Vaší odpověď.
Je mi 23 let.
15.2.2021 mě čeká konizace děložního čípku v lokální anestezii. A to je má první otázka, četla jsem, že lokální anestezie je opich děložního čípku. 8o 8o je to hodně bolestivé? mám z toho docela obavy. :nevim: :nevim:
Pak bych tedy měla být asi nějaký čas doma a v klidu ne? :)
A dále, po té konizaci se ten „stěr“ posílá na tu histologii že? Já jsem si chytře přečetla nějaké věci na internetu a tam jsem se dočetla že výsledek může být i rovnou rakovina. Že to takhle měla nějaká paní takový výsledek a že to nedopadlo dobře.
Mám špatné výsledky cytologie, které mi doktor v Plzni sledoval cca dva roky, ale jelikož se to nelepší tak navrhnul konizaci děložního čípku.
Teď mám strach, že sice odeberou tu špatnou tkáň, ale že na hystologii bude něco špatného.

Mockrát Vám děkuji za Vaše odpovědi a zkušenosti. Mějte se krásně :) :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14376
9.2.21 15:54

Co znamená špatné výsledky? Já měla 5-6,což je, dle lékaře, počátek rakovinného bujení. Hystologie vyšla CIN 2-3,což je taky hodně špatný výsledek. Ale důležité bylo, že nález nedosahoval k místu řezu. Je to 13 let, bylo mi tenkrát 20, od té doby jsem sice kontrolovaná, ale zatím vždy cytologie za 1. Pokud chodíš pravidelně na stěry, určitě to zachytili včas, neboj. :hug:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.2.21 15:59
@Aduš8 píše:
Co znamená špatné výsledky? Já měla 5-6,což je, dle lékaře, počátek rakovinného bujení. Hystologie vyšla CIN 2-3,což je taky hodně špatný výsledek. Ale důležité bylo, že nález nedosahoval k místu řezu. Je to 13 let, bylo mi tenkrát 20, od té doby jsem sice kontrolovaná, ale zatím vždy cytologie za 1. Pokud chodíš pravidelně na stěry, určitě to zachytili včas, neboj. :hug:

Ahoj moc děkuji za odpověď vůbec se nevyznám v těch výsledcích nějaké „LSIL“ chodila jsem vždy pravidelně, ale právě jsem četla že spoustu chodilo pravidelně a vysledek po konizaci nebyl dobrý.

  • Citovat
  • Upravit
14376
9.2.21 16:28

Jak říkám, nejde ani tak o ten výsledek, jako o to, jak hluboko je čípek postižený. Pokud je při konizaci odebrána všechna špatná tkáň, pak se stav dále jen sleduje. Já celých těch 13 let chodím na prohlídky každých 6 měsíců.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.2.21 16:35
@Aduš8 píše:
Jak říkám, nejde ani tak o ten výsledek, jako o to, jak hluboko je čípek postižený. Pokud je při konizaci odebrána všechna špatná tkáň, pak se stav dále jen sleduje. Já celých těch 13 let chodím na prohlídky každých 6 měsíců.

Já myslela že záleží i na tom, jak dopadne ta následná histologie :((((

  • Citovat
  • Upravit
218
10.2.21 10:41

Ahojky, opich vůbec nebolí, nejdříve ti to znecitliví a pak opichaji. Důležité je, aby ti odebrali celou poškozenou tkáň, pokud ano, budeš pak častěji sledována. Mě poprvé celou tkáň nevzali, musela jsem jít na rekonizazi a teď půjdu v dubnu na kontrolu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.2.21 10:45
@Holouška píše:
Ahojky, opich vůbec nebolí, nejdříve ti to znecitliví a pak opichaji. Důležité je, aby ti odebrali celou poškozenou tkáň, pokud ano, budeš pak častěji sledována. Mě poprvé celou tkáň nevzali, musela jsem jít na rekonizazi a teď půjdu v dubnu na kontrolu.

Ahojky děkuji moc :)

A jak ti vyšla po prvé ta histologie?? :)

  • Citovat
  • Upravit
218
10.2.21 10:47
@Anonymní píše:
Ahojky děkuji moc :)A jak ti vyšla po prvé ta histologie?? :)

Poprvé mi vyšla po konizaci CIN 3. Po rekonizaci 2-3 CIN, každopádně už vzali všechno.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.2.21 10:53
@Holouška píše:
Poprvé mi vyšla po konizaci CIN 3. Po rekonizaci 2-3 CIN, každopádně už vzali všechno.

Moc se v tom nevyznám, tak si netroufám říct co ten výsledek znamená, ale doufám, že jsi již v pořádku :)

  • Citovat
  • Upravit
218
17.2.21 13:09
@Anonymní píše:
Moc se v tom nevyznám, tak si netroufám říct co ten výsledek znamená, ale doufám, že jsi již v pořádku :)

No, CIN 2 a 3 znamená, že už jsou změny na čípku a nejlépe je to konizaci odstranit, aby nedošlo k rakovině. Pokud mi teď v dubnu opět vyjde výsledek špatně, už mi budou brát i dělohu :zed:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Mufina
17.2.21 14:41

AHoj, taky jsem měla špatnou cytologii a šla na konizaci, bylo mi tehdy 22, problémy začaly v 18. Nejdřív mě jenom sledovali, ale protože se to zhoršovalo, tak mě poslali na konizaci. Mně ji tedy dělali v celkové anestezii. Pro výsledky jsem se taky bála jít, ani je nesdělovali po telefonu, muselo se tam osobně dojít. Naštěstí to bylo OK, pak už jen kontroly po půl roce. Po 5 letech už jen po roce.
Po 3. dítěti mi začaly problémy jako krvácení při/po styku, tak zase běhání po dr. ale tentokrát cytologie OK, jen tyto problémy, které se po 4. porodu ještě zhoršily. Tak jsem podstoupila rekonizaci, opět v celkové anestezii, výsledky histologie - chronický zánět děložního čípku. Pár měsíců byl klid. V prosinci jsem byla na cytologii, z gyn. centra volají, jen když je něco špatně. Tak mi volali, prý mám přijít na kontrolu už po půl roce a do toho se mi opět objevily problémy, tak mám trochu strach. Ale mně je 42 a mám po dětech, takže kdyby mi vzali dělohu, tak by mě to až tak netrápilo.

  • Citovat
  • Upravit
Mufina
17.2.21 14:41

@Holouška držím palce :kytka: Kolik ti je? Máš už děti?

  • Citovat
  • Upravit
218
17.2.21 21:41
@Mufina píše:
@Holouška držím palce :kytka: Kolik ti je? Máš už děti?

Jj, mám dvě děti a mám 37 let. Já se jen prostě bojím, že odstraněním dělohy se problém nevyřeší.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.2.21 08:25
@Mufina píše:
AHoj, taky jsem měla špatnou cytologii a šla na konizaci, bylo mi tehdy 22, problémy začaly v 18. Nejdřív mě jenom sledovali, ale protože se to zhoršovalo, tak mě poslali na konizaci. Mně ji tedy dělali v celkové anestezii. Pro výsledky jsem se taky bála jít, ani je nesdělovali po telefonu, muselo se tam osobně dojít. Naštěstí to bylo OK, pak už jen kontroly po půl roce. Po 5 letech už jen po roce.
Po 3. dítěti mi začaly problémy jako krvácení při/po styku, tak zase běhání po dr. ale tentokrát cytologie OK, jen tyto problémy, které se po 4. porodu ještě zhoršily. Tak jsem podstoupila rekonizaci, opět v celkové anestezii, výsledky histologie - chronický zánět děložního čípku. Pár měsíců byl klid. V prosinci jsem byla na cytologii, z gyn. centra volají, jen když je něco špatně. Tak mi volali, prý mám přijít na kontrolu už po půl roce a do toho se mi opět objevily problémy, tak mám trochu strach. Ale mně je 42 a mám po dětech, takže kdyby mi vzali dělohu, tak by mě to až tak netrápilo.

Jeeej :( držím palce ať je vše ok, je hrozné to čekání!! Ale hlavně musíme myslet pozitivně. Já taky doufám, že ty výsledky budou ok :) Mám dnes týden po Konizaci a mám docela silné hnědé špinění a maličko to bolí jako při menstruaci, ale snad to vše bude ok! :)

  • Citovat
  • Upravit
Mufina
22.2.21 08:59

Špinění je normální, já ještě 14 dní po tekla jak protržená ( pardon za nechutný popis).
Držím palce ať je to OK.
Musím říct, že daleko pozitivněji jsem myslela za mlada před dětma, teď vnímám hodnotu svého života trochu jinak. Pro ty děti. Ale snad to bude OK.

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Intimní balzám INTIMISS

  • (4.7) + 30 recenzí

Victoria

  • (4.4) + 20 recenzí

Poradna gynekologa

Ikona - Jiří Škultéty

MUDr. Jiří Škultéty