Konspirační teorie o covidu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
3577
14.1.22 13:34

problém v pojmu

Myslím, že zde je problém často v pojmu „konspirační teorie“. V poslední době totiž jsou totiž za konspirační teorie účelově označovány i prostě jiné/odlišné názory (odlišné od tzv mainstreamu), či zmiňování informací, či skutečností, které se „nehodí do krámu“. Místo argumentů tak nastupuje nálepka „konspirátora“. To je špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4450
14.1.22 14:44
@Heinich píše:
Myslím, že zde je problém často v pojmu „konspirační teorie“. V poslední době totiž jsou totiž za konspirační teorie účelově označovány i prostě jiné/odlišné názory (odlišné od tzv mainstreamu), či zmiňování informací, či skutečností, které se „nehodí do krámu“. Místo argumentů tak nastupuje nálepka „konspirátora“. To je špatně.

Je to špatně. Ale je to rychlé, snadné a velmi účelné. Bohužel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
14.1.22 14:54
@Prodaná nevěsta píše:
@Mialina2No, jsem sice bezdětná, ale když už vy maminy od dětí prozříváte, co tohle celé je zač, tak situace už určitě není dobrá. :think:

Taky jsem bezdetna. A prozriva bohužel málo lidí, ale přece bych řekla, že čím dál víc lidí začíná cítit, že je něco špatně. Včetně doktorů, jen jim nikdo nedává prostor a když, tak jen, aby je označil za dezinformatory, popírače a kdesi cosi. Jestli tě zajímá něco jiného, než co píšou na idnesu nebo co slyšíš na všech kanálech v televizi, doporučuji: https://otevrisvoumysl.cz/, https://www.facebook.com/…ohatstvi.cz/, https://www. svedomi-naroda. cz/; z odborníků si poslechni rozhovory/přečti články od: imunolog Jiří Šinkora, virolog Jaroslav Turánek, molekularni biolozka Soňa Pekova, virolozka Hana Zelená, epidemiolog Jiří Beran. Na fb sleduju stránku prolibertate.cz, kde skupina právníků poskytuje právní pomoc lidem uzurpovanym covidismem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19797
15.1.22 07:12

Uprimne. Covid mam uz nekde. Ten jen odvraci pohled od uplne jinych a mnohem vaznejsich problemu. Jako treba energie, green deals, potraviny, voda, imigrace. Mam pocit, ze Evropa pacha sebevrazdu. Covid je proti tomu nic (se vsi uctou k zemrelym a tem s dozivotnimi nasledky). :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5761
15.1.22 08:09
@cecetka píše:
Uprimne. Covid mam uz nekde. Ten jen odvraci pohled od uplne jinych a mnohem vaznejsich problemu. Jako treba energie, green deals, potraviny, voda, imigrace. Mam pocit, ze Evropa pacha sebevrazdu. Covid je proti tomu nic (se vsi uctou k zemrelym a tem s dozivotnimi nasledky). :nevim:

Zrovna předevčírem jsem si říkala, že tu pozornost ke covidu nějak moc křečovitě udržují při životě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.1.22 08:47
@cecetka píše:
Uprimne. Covid mam uz nekde. Ten jen odvraci pohled od uplne jinych a mnohem vaznejsich problemu. Jako treba energie, green deals, potraviny, voda, imigrace. Mam pocit, ze Evropa pacha sebevrazdu. Covid je proti tomu nic (se vsi uctou k zemrelym a tem s dozivotnimi nasledky). :nevim:

Holky, já opravdu nevím kde je pravda 8) Naštěstí nikoho z okolí neznám s následky ani po jednom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4450
15.1.22 09:58
@Akinee píše:
Zrovna předevčírem jsem si říkala, že tu pozornost ke covidu nějak moc křečovitě udržují při životě.

Jj, až to opadne, jestli, tak budeme jen zírat… Někteří teda víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4450
15.1.22 10:00
@cecetka píše:

Přesně tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat