Kontaktní čočky v těhotenství

8
23.4.04 14:57

Kontaktní čočky v těhotenství

Ahojte holčiny,
chtěla jsem se zeptat, jestli některá z vás nemá zkušenosti s nošením kontaktních čoček v těhotenství. Slyšela jsem, že můžou způsobovat nějaké problémy. Já už je nosím asi 10 let a jsem teď 15tt a nepozoruji na sobě nějaké nepříjemnosti s nošením. Neslyšely jste o tom něco? A co při porodu? Nevím, jestli by to mohl být nějaký problém, ale možná máte nějakou zkušenost?
Přeji všem krásný pátek i víkendík, Agnes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

563
23.4.04 15:21

Ahoj Agnes,

já nosím čočky od 10 let, od loňského srpna denně. Teď jsem ve 29 tt a čočky můžu nosit bez problémů. Ani v optice, kde mi kontrolují oči, neříkali, že bych je nosit neměla. Při porodu se asi čočky nesmějí mít, alespoň jsem to někde četla.

Ulrika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
23.4.04 15:49

Ahoj Agnes, čočky jsem nosila celé těhotenství bez problémů a na porod jsem je nechala doma. Myslím, že by mi byly nepříjemné. Ale nevím jaké máš dioptrie. Já viděla Lucinku i bez nich. :-) Po porodu jsem neměla ani chuť si je nandat a tak jsem je začala nosit až po návratu domů.
Ariana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1460
23.4.04 16:00

Ahojte!

Nám říkali na kursu, že kontaktní čočky u porodu být nemají, protože jsou oči namáhané kontrakcemi a mohly by vypadnout. Ale nevím, jestli by to nestačilo vyndat je jen na druhou dobu porodní. Každopádně stojí za to se předem informovat u porodní asistentky.

V těhotenství by vadit neměly.

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
23.4.04 16:00

Přišla mi do ruky debata, kde holky mluvily o porodu s čočkami (nevím jestli to dokonce nebylo na emimču?) a prý bez problémů, jenom musely při tlačení zavírat oči. To se musí i tak aby nepopraskaly žilky, nějak si to tlačení s otevřenýma očima neuím představit 8O … Od té doby co jsem otěhotněla mám pocit, že mám strašně suché oči, poslední měsíc už čočky nesnesu vůbec. Původně jsem plánovala, že si je na porod nechám, ale nejspíš to budu muset oželet. No co, budu mít další argument pro to, aby tam přítel byl se mnou :lol: . U prvního miminka jsem byla v porodnici sama a měli jsme nahlášenou 100% holčičku. Miminko se vyklubalo, a já jsem viděla nějakého pindíka nebo co? Když jsem se pak ptala, protože mi to neřekli - nevěděli jak špatně vidím, tak na mě koukali jak na mimozemšťana co se v pohlavích lidí ještě nevyzná. On se totiž narodil 100 % chlapeček! No, všem vám přeju hezká zdravá překvapeníčka s pindíkama nebo bez, ať už nás poprvé spatří s čočkama nebo v brejličkách 8)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
24.4.04 18:28

Ahoj, taky nosím kontaktní čočky už nějaký ten rok a nevadí mi ani v těhotenství (34.tt). Na předporodním kurzu ale sestřička říkala, že si mám vzít na porod raději brýle a při tlačení mi je sundají. Taky si nedovedu představit, že bych kolem sebe nic neviděla (mám 7 dioptrií). Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
8
26.4.04 08:33

Ahoj holky,
díky za vaše názory, já mám skoro čtyři dioptrie a při porodu bych si čočky ráda nechala. Zajímalo mě, proč je na porod nedoporučují
a myslím si, že obava o jejich vypadnutí z oka není zrovna opodstatněná.
Pokud jsou při tlačení zavřené oči, což dělají určitě všechny maminky, tak si nedovedu představit, že by se čočka mohla nějakým způsobem z oka dostat ven. Nebo se vám to některé stalo? Chtěla jste si některá čočky nechat na porod a pak jste zjistily, že to opravdu nepůjde?
Děkuju za vaše názory a porady :wink:
Ostrý zrak a stále kulatější pupíčky do nového týdne přeje Agnes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.4.04 15:28

Ahoj Agnes,
ja jsem puvodne planovala rodit bez cocek (nikdo mi k tomu nic nerekl, tak spis jen tak pro jistotu), ale pak se to tak nejak sebehlo, ze jsem na cocky v ocich uplne zapomnela. Cocky nevypadly (ani nevim, jak by mohly) a ani nic horsiho se nestalo. Tak si myslim, ze by to zas takovy problem byt nemel. Preju pohodovy porod a krasne miminko!
Verca

• Nahlásit
  • Citovat
123
10.1.05 22:14

Ahoj holky, sice je to trochu starší diskuse, ale já nosila čočky celé těhotenství a žádné problémy mi nedělaly a při příjmu k porodu jsem se ptala porod. asistentek, jestli si je musím vyndat a ony mi řekly, že pokud nemám s nimi problémy, tak si je mohu klidně nechat. A tak jsem rodila s kontaktními čočkami a nic se nestalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
11.1.05 08:18

čočky

Ahoj holky,
já se na to ptala oční. Mám pět dioptrií a brýle mi fakt vadí :evil: Čočky i teď v 19 tt dobře snáším podle své lékařky až moc dobře, takže nevidí důvod, proč je při porodu nemít. Vypadnout nemůžou, chápete to?
To by vám museli vypadnout celý oči 8O :lol: ! Takže žádný starosti, hnedle po porodu si je vyndám, asi se ani nebudu zdržovat s čištěním :lol: No, to je jen plán - realitu ukáže čas.
Zdravím všechna krátkozraká očka !!!!
NiKina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.1.05 09:27

Ahoj!
Taky nosím kontaktní čočky a ani mě nenapadlo, že bych si je měla na porod sundávat.
Normálně jsem je měla na očích a nevadily mi. Pak jsem ale musela na císaře (kvůli nepostupujícímu porodu)a doporučily mi je raději sundat. Sekce probíhala v epiduralu. Toť mé zkušenosti s čočkami.
Olga

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama