Korona diktatura

736
31.12.20 15:01

Korona diktatura

Tak ještě minulý rok by se každý se zlou potázal, kdyby někomu sáhl na jeho lidská práva. To bylo nemyslitelné. Teď se berou lidská práva hákem a ještě jsou lidé trestáni, pokud se jich domáhají. A neškodná legrace z takového počínání je tvrdě na netu cenzurována, blokace přístupu není výjimkou. A já se bavím. Když blázinec, tak pořádný.

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Velikost písma:
736
31.12.20 15:05

Na jaře se zavřely všechny krámy. Nikdo nesměl prodávat nic vyjma potravin a drogerie. Velké supermarkety mohly prodávat, co chtěly. Nikomu ta diskriminace malých podniků nevadila. Na podzim se to už nesmí, protože bychom diskriminovali malé podniky. To, co bylo na jaře legální, je rázem na podzim nelegální. A kelímková aféra, to už je opravdu blázinec.

• Nahlásit
52242
31.12.20 15:10

Dej si neco dobreho za skran a uklidni se.

• Nahlásit
5307
31.12.20 15:22

V zásadě souhlasím, vymýšlí nařízení, která fakt nemají hlavu ani patu. Zákaz vycházení? Jako fakt to bylo nutný? A s tou diskriminací obchodů - místo aby teda zůstali u toho, že bude omezení 15m2 na jednotu ve VŠECH obchodech, tak všechno zavřou až na potraviny. No tak se tam ty lidi nahrnou zase potom až otevřou a ve větším počtu než kdyby to bylo otevřené pořád. Hledají inspiraci v zahraničí, ale přijde mi, že si vždycky vezmou to horší z daných zemí. Systém kompenzací je nastaven tak byrokraticky, že fakt lituju podnikatele.

• Nahlásit
20451
31.12.20 15:24

@Kipa22 a co tím chce básník říct?

• Nahlásit
736
31.12.20 15:29
@ka2ka píše:
@Kipa22 a co tím chce básník říct?
Že řada opatření je nelogická a protizákonná. Nezpochybňuji nebezpečí koronaviru, ale nekompetentnost některých opatření.
  • Nahlásit
SAJ
8156
31.12.20 15:33
@Kipa22 píše:
Tak ještě minulý rok by se každý se zlou potázal, kdyby někomu sáhl na jeho lidská práva. To bylo nemyslitelné. Teď se berou lidská práva hákem a ještě jsou lidé trestáni, pokud se jich domáhají. A neškodná legrace z takového počínání je tvrdě na netu cenzurována, blokace přístupu není výjimkou. A já se bavím. Když blázinec, tak pořádný.
:roll: Doporučuji emigraci. :palec: Určitě si pomůžeš. :palec:
  • Nahlásit
6872
31.12.20 15:37

@Kipa22 souhlasím s tebou, že některá opatření jsou pro mě nepochopitelná a nelogická, ale zase na druhou stranu protizákonná? To asi ne. Na jaře nikdo moc nevěděl do čeho se jde a co a jak bude fungovat. Bylo to vidět na tom, že každý stát dělal úplně něco jiného. Teďka na podzim se ty opatření jednotlivých států často liší jen v detailech. A stejně to takto bude do té doby, než se proočkují rizikové skupiny obyvatel. Z běžné populace do 60 let se ty nemocnice jen tak nezaplní.

• Nahlásit
13401
31.12.20 15:43

Jsem asi blba, ale stale nechapu, jak jsou potlacovana lidska prava? Spis to beru tak, ze jsou vyzadovany lidske povinnosti :mrgreen:
Vzdyt se v tom placa cely svet a kazdy stat jede stylem pokus x omyl :nevim:

• Nahlásit
17973
31.12.20 15:48
@Kipa22 píše:

A já bych místo průkazu očkování zavedla průkaz dodržování pravidel a každého s fotkou z přeplněného náměstí s puncem v ruce pěkně ve dveřích ordinace poslala shánět na uzdravení lajky :P

• Nahlásit
804
31.12.20 15:59

Některá opatření jsou totální blbost, naštěstí jde řada z nich obejít. Je na každém, jestli to bude dodržovat do puntíku a ztratí selský rozum nebo to bude brát s nadhledem. Ale je to všude stejný, všude zkouší co zabere. Což se asi nedá vyčítat. To, že je něco postavené na hlavu je věc druhá. Ale dá se to omluvit situací, nikdo nevěděl co bude. Mě nejvíc vadí to pořvávnám vlády na nás občany, že si za to můžeme sami. To by si mohli odpustit. A pak mi taky vadí, ti co se z toho už dočista pomátli a cpou jiným lidem své představy. Jinak my se snažíme žít v rámci možností normálně a hlavně z toho nezblbnout a celkem to jde. Samozřejmě, že to není jako před koronou, ale snad bude zas dobře.

• Nahlásit
33425
31.12.20 15:59

Vzhledem k tomu, že vím, jak covid může proběhnout i u zdravého, poměrně mladého člověka, jsem za to vše ráda. Do normálního života nás vrátí až očkování a kolektivní imunita, která s ním souvisí.
Republika měla být pod zámkem mnohem dřív než 27.12.,ale rozumím tomu, že s tím vláda váhala. Nejen k vůli ekonomice, ale právě proto, aby někomu z frustrace neruplo v kouli a nekde něco nevyhodil do povětří. Proto taky povolili ty mše, protože k tak radikálnímu řešení se většinou uchylují lidé vyznavající nějaké náboženství. Většina lidí, co spáchala nějaký atentát, se k něčemu hlásila. Nicméně mezi normálním lidem to udělalo zlou krev, mohlo to probíhat online.

Myslím, že se neděje nic, co by nás tak zásadně omezovalo. Je mi líto dětí, které mají rodiny na houby a nejsou jim schopny za této situace poskytnout přístup ke vzdělání. Ale na druhou stranu se kloním k názoru, že jsou největší prenaseci takže se zavřením škol souhlasím. Ideální by bylo zavřít i školky a hlavně specky, kde musí být hlavně asistent v těsném kontaktu s dítětem, postižené děti hůře udržují hygienu, někdy sliní. Takže ideální podmínky pro přenos viru. Že to nejde z ekonomických důvodů, chápu.

Hezký Silvestr a hlavně vše dobré, hodně zdraví, štěstí do nového roku všem :kytka:

• Nahlásit
1383
31.12.20 16:02
@Bubla Bůčková píše:
A já bych místo průkazu očkování zavedla průkaz dodržování pravidel a každého s fotkou z přeplněného náměstí s puncem v ruce pěkně ve dveřích ordinace poslala shánět na uzdravení lajky :P

Ale to není úplně blbý. :lol:

• Nahlásit
Anonymní
31.12.20 16:15
@Kipa22 píše:

A co máš konkrétně na mysli? Že dnes nemůžeš slavit bujarého Silvestra někde na náměstí? Já jako zdravotník, který v posledních měsících byl více v práci než doma a denně podstupoval riziko nákazy covidové infekce, mám názor jiný. Pokud můžu mluvit za sebe a své kolegy, už nemůžeme. A naše rodiny by také z nás něco chtěly mít a ne koukat na mámy, táty s kruhama pod očima, co usínají u večeře. Když se před vánoci nesmyslně otevřela nákupní centra, tak nám bylo zle z toho, co přijde. A přišlo. Takže, až zítra budete zastánci lidských práv vyspávat bujarou oslavu, tak já a x dalších budeme od 6.00h ráno do dalšího dne v nemocnici pečovat i o ty, co lítali po obchoďácích a ted mají covida a potřebují nás.

• Nahlásit
6652
31.12.20 16:18

Já spíš pořád přemýšlím co je to za tak hroznou nemoc, když většina lidí na to, že jí trpí přijde až po tom, co ho testují aby zjistili jestli tu nemoc mají :think: Jistě, ať se nosí roušky, aby se to nešířilo k těm, co to mohou odnést špatně. Ale likvidovat podnikání, upírat dětem právo na vzdělání to je víc než trochu za hranou. Na ČT 24 měli zajímavou reportáž, na hlavní poště v Brně, kde denně projdou 2 000 lidí, dělali před vánoci testy na přítomnost koronaviru v prostoru, dělali pravidelné stěry z povrchů, z rukou pracovnic za přepážkou, z peněz a i odebírali vzduch. Výsledek je takový, že záchyt za celý den byl 0. Nejzajímavější na tom je, že živé vysílání bylo z místa velmi rychle utnuto a reportáž se nedá dohledat v archivu :think: něco tu smrdí.

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat