Kortikoidy a zastavení porodu

198
30.8.20 05:20

kortikoidy a zastavení porodu

Ahoj maminky:)
mam dotaz uz 5den lezim v nemocnici
S tim, ze puvodne v utery jsem byla na 1cm otevrena.. a zkracovL se cipek. v pátek me kontrolovali a cipek se mi. o polovičku zkratil +jsem mela mensi kontrakce. okamžitě mi nasadily kortikoidy a na 48 hod jsem na infuzich na zastaveni porodu.
s tim, ze dnes mi je vyndaji. A nasadi jeste magnezium.
muj dotaz zni. : zda jste to taky nejaka mela a za jak dlouho jste popr porodily. Bojim se, ze md pusti treba v utery domu a abCh příští tyden uz neporodila. Malicka ma neco kolem 1800g a jsme 32+3
Dekuji za odpovědi:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5775
30.8.20 06:19

To ti nikdo nepoví. Já byla ve stejnou dobu stádia těhotenství v nemocnici s podezřením na odtok plodové vody. Čipek byl zkrácen. Tvrdili mi, že to plodová voda není. Po 5 dnech mě pustili domů. Za týden jsem šla rodit. Porod 33tt, váha 2200. Dcera zdravá, dýchání v pořádku a to mi ani nedali kortikoidy na dozrání plic.
S
Druhé dítě jsem chodila pro prst otevřena volně, bez čípku od 31tt, nestalo se, vůbec nic. Syn byl nakonec v 38 vyvolán uměle, kvůli moji mému zdravotnímu stavu, související s mojí nemocí.
Takže nikdo nikdy neví, jak to bude. A dobré je si říkat, že 32tt není extrémní nedonošenost. A být v klidu. Pokud o tom budeš moc přemýšlet a budeš vystrašená, tak se to klidně může stát. Že porodíš dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4754
30.8.20 07:08

Sestra takhle ležela ve 31tt, porodila 33+4tt. V porodnici byli týden, holčička měla okolo 2.5kg. Je naprosto zdravá, šikovná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1610
30.8.20 07:14

@misphulin To samé jsem mela v 28tt s dvojcaty. Po 5dnech me pustili domu a ve 32tt mě opět hospitalizovali, že porod může přijít už kdykoliv, cipek 0,9mm. Nakonec jsem rodila 36+1 jen kvůli tomu, že jsem cekala jednovajecna dvojčátka, která musí v 36tt ven. Lezela jsem však měsíc v nemocnici a fakt dodržovala klidovy režim, zadne curani. Dostala jsem 2×kortokoidy, dětem je ted 18 měsíců a zdraví :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29246
30.8.20 08:25

Mě zastavovali porod ve 30 tt, to malá měla 1900 g. Předpokládali, že nedožiju 2v 1 do 34 tt, rodila jsem normálně v termínu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
30.8.20 08:32

Jojo, já, a porodila jsem až 37+4: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
30.8.20 08:35

Držím palce, aby to bylo vše v pořádku a podarilo se jim porod zastavit. Já jsem se synem byla hospitalizována od 28tt. Kontrakce a zkracoval se mi cipek. Dali mi okamžitě kapacku (ta jediná zastavila kontrakce) a také kortikoidy. Za 2tt mi kapacku vytáhli, cipek se opět zkrátil a i jsem se otevírala. A já rodila 30+5tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
173
30.8.20 09:45

To je strašně individuální. My jsme porodily v 31+2tt s váhou 1860g. Přišlo to z ničeho nic. Kontrakce, dostáli jsme jednu injekcí kortikoidů druhá už se nestihla. Odtekla plodová voda a už se to prostě nedalo zastavit. Držím vám palce ať vydrzite dýl. Malý naštěstí naprosto v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
30.8.20 10:03

Tak ted po vizite mi rekli. ze uz mi nasadi jn magnezko a zitra se uvidi co a jak. Tak jsem zvedava:)
Kazdopadne vsem moc dekujeme:)
:srdce: :srdce:
problemy mame uz od nejakeho 22tt takze uz ted, ze jsme ve 32 tt pry je uspech, ale snazi se to jeste oddalit. :hug: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama