Je možné po akutním císaři rodit normálně?

Anonymní
29.8.20 19:13

Je možné po akutním císaři rodit normálně??

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Před 8 lety 2012 jsem rodila císařem po 13 hodinách snažení mě poslali na akutní císař jelikož syn neměl kyslík a měl pupeční šňůru přes ramínko..
Nyní jsem v 5 měsíci a mám dost velké bolesti v podbříšku.. Dělá mi problém rychlá chůze nebo jakákoliv zátěž..
Mám po císaři srůsty, tak doktorka neví jak budu moct rodit jestli normálně nebo o5 císařem…
Zajímá mě jestli je možné i přes toto rodit normálně?? Děkuji a omlouvám se za anonym nechci aby někdo věděl :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7271
29.8.20 19:17

První porod akutní sekce, druhý porod vaginální, Ale srůsty ani bolesti jsem neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
429
29.8.20 19:30

Ano jde rodit normálně. Měla jsem první porod akutním císařem, druhý přirozeně.
V těhotenství jsem měla problémy, ale moc jsen si přála rodit přirozeně. Byl to nejlepší zážitek v životě :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26300
29.8.20 19:42

To samé, i me chytala panika a zkousela jsem na doktorku delat oci s dalsim cisarem, ale nakonec jsme to zkusily a vse bylo ok. Srusty ani bolesti jsem ale nemela, dala bych na dr. :nevim: drzim palce kazdopadne, at tak co tak, at jde vse normalnich chodem. Nenervuj se, bude to dobre :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7271
29.8.20 19:44

@Evelýna 1 taky jsem si moc přála rodit podruhé vaginálně. Ale rozhodně to nebyl nejlepší zážitek v životě ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
29.8.20 19:48

Ano lze to 😀, před čtyřmi lety jsem rodila syna akutním císařem, měl špatné ozvy a před třemi měsíci jsem porodila spontánně (i když jsem měla i připravené predoperacni vyšetření), ale po dohodě s lékaři jsem zkusila rodit přirozeně a vyšlo to a jsem za to moc ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
429
29.8.20 19:51

@eviku-miluna
Manžel říká, že jsem blázen, ale bylo to opravdu nádherné. Já byla sama, manžel hlídal dceru. Byla neděle, super porodní asistentka a lékařka, jediný porod v tu dobu, byly celou dobu se mnou, kecaly jsme, vůbec mi nepřišlo, že rodím.
Třesnička byla, že doktorka dovolila, aby za mnou přišel manžel s dcerou, takže jsme byli 2 hod všichni spolu :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
29.8.20 19:58

Jak víš, že máš srůsty? Ultrazvukem jsou vidět, jen pokud jsou opravdu obří. Jinak doporučuji fb skupinu hbac vbac cz, tam se tohle řeší hodně detailně. Jde taky o to, co chceš ty. Já mám po cs a na další sekci bych šla jen v případě opravdové potřeby typu placenta previa, dvojčata (po sekci bych si přirozeně netroufla). Jinak bych klidně i podepsala reverz a zkusila to přirozeně, kdyby se cukali. Ale to je můj názor, cs je pro mě nutné zlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7271
29.8.20 19:59

@Evelýna 1 tak to jsi měla fajn porod :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
29.8.20 20:00

Jinak doporučuji navštívit dobrou fyzio, co se specializuje na ženskou oblast. Ty bolesti nemusejí být srůsty ale x dalších věcí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29215
29.8.20 20:16

Mám na fb i duly a když čtu, jak dokáží vést ženu po klidně 2 SC přirozeným porodem, tak ti píšu jen jedno- začni uvažovat nad dulou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
429
29.8.20 20:23

@eviku-miluna
To byla odměna za první porod, který byl hrůza :,(
Ale zase dcera byla císařem a je zdravá a v pohodě. Syn super vaginální porod a máme zdravotní problémy :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1363
29.8.20 21:26

Po císaři se v poradně ptali, jakou možnost preferuji. Chtěla jsem VBAC a čím blíž termínu jsme byli, tím víc mě stejně tlačili do císaře, ale nakonec jsem to ustála a jsem ráda za VBAC. Neměla jsem ale žádné vážnější potíže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9551
29.8.20 21:33

Musíš počkat až se budeš blížit k termínu porodu. Rodit vaginálně po sc se dá. Ale samozřejmě bude záležet na tom jak bude postavené miminko a jak bude vypadat jizva. Může být dost tenká a pak by to bylo velké riziko. Já mám za sebou akutní císař taky a chci také teď rodit vaginálně, když to půjde. Ale třeba, už teď vím, že to nemusí vyjít. Uvidíme jak bude vypadat jizva, špatně se mi hojila. Kdyby třeba bylo miminko hodně velké nebo by bylo koncem pánevním tak zvolím raději SC. Placenta se mi už naštěstí vytáhla a není přes čípek, takže ta tomu bránit nebude. Srůsty po sc by vadit neměli, hlavně si nemyslím, že tě musí bolet nutně tohle. Mě bolí vazy a břicho tak různě taky pořád a v prvním těhotenství to bylo zrovna tak. O jizvě po císaři zatím vůbec nevím :dance: jsem 25tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.8.20 23:38

@BiancaB Řekla mi to doktorka na gyndě že mám velké srůsty a proto že mě to tak bolí takže neví jestli budu moct rodit normálně a já bych tak ráda rodila přirozeně…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama