Kosmetika made in China

Anonymní
26.12.20 21:34

Kosmetika made in China

Dostala jsem od nejmenované příbuzné k Vánocům sadu kosmetiky s tím, že je super a krásně voní. Normálně nejsem žádný fanatik, nemám problém placnout na sebe Avon, Niveu a jinou běžnou drogerkovou kosmetiku. Kdybych si nevšimla na obalu nepřehlédnutelného napisu made in China, asi by mě ani nenapadlo studovat složení. No, chemická laboratoř hadr. Ve složení různé parabeny, hromada dráždivych a potenciálně škodlivých látek, prostě neuvěřitelný koktejl. Kdybych to neviděla, asi bych nevěřila, že se ještě dnes něco takového dá vůbec v Evropě koupit. Ještě, když si člověk uvědomí, že veškerá kosmetika z Číny musí být otestovana na zvířatech. Letělo to do popelnice, na sebe jsem neměla odvahu to vůbec vyzkoušet. Ale řeším v sobě morální dilema. Dotyčná tu kosmetiku sama používá (už pár let), nevím, zda vůbec tuší, co na sebe každý den leje. Tak premyslim, jestli si s ní o tom promluvit (a nepřímo se tím priznat, co jsem s jejím dárkem provedla) a nebo to nechat být a žít s tím, že ji to časem nejspíš ublíží.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
909
26.12.20 22:03

Co to je za značku? Ona je asi spokojená, když používá dlouho. Mohla jsi jí to vrátit, že toto nepoužíváš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.12.20 22:23
@Jolka86 píše:
Co to je za značku? Ona je asi spokojená, když používá dlouho. Mohla jsi jí to vrátit, že toto nepoužíváš.

Asi sem přímo značku psát nechci, u nás v prodeji není, kupuje ji v zahraničí. Vrátit mě to nenapadlo, mám zafixovano, že dárky se nevrací. Přemýšlela jsem, že to donesu do azylaku, ale svědomí mi to nedovolilo.

• Citovat
  • Nahlásit
732
26.12.20 22:25

Spíše bych chtěla vidět, která kosmetika se v dnešní době nevyrábí v Číně :think:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.12.20 22:29

@krajta Téměř veškerá zde běžne dostupná. Nejčastěji bývá z Francie, Německa, Polska a Rumunska. Schválně koukni doma na obaly. Studovala jsem to dnes důkladně. :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
4373
26.12.20 22:33
@krajta píše:
Spíše bych chtěla vidět, která kosmetika se v dnešní době nevyrábí v Číně :think:.

No tak já doma teda žádnou kosmetiku z číny nemám. Možná tak holítko Gillette, ale to mi je fuk. Každopádně bych si s tím nelámala hlavu. Taky jsem kdysi dostala dárkovou sadu kosmetiky z Číny. Bez jakýchkoliv výčitek letěla hned do koše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1815
26.12.20 22:33

Tak zkus malou nevinnou lež. Řekni, že si tu kosmetiku vyzkoušela, ale nějak ses po ní osypala a tak sis přečetla složení a že tam jsou samé sajrajty jestli by nebylo lepší používat něco jiného ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.12.20 22:39

@PeBa12 Asi to bude nejschudnejší cesta. 🙂

• Citovat
  • Nahlásit
3364
26.12.20 22:43
@krajta píše:
Spíše bych chtěla vidět, která kosmetika se v dnešní době nevyrábí v Číně :think:.

Můžeš mi jmenovat pár takových v Číně vyráběných běžných značek? Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
909
26.12.20 22:49
@MrsNorris píše:
Můžeš mi jmenovat pár takových v Číně vyráběných běžných značek? Díky.

Zubní pasta colgate.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3579
26.12.20 22:57

Už i Avon vyrábí některou kosmetiku v Číně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
666
26.12.20 23:14

@topazio no tak zrovna Avon teda není žádná hitparáda… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
732
27.12.20 08:11
@MrsNorris píše:
Můžeš mi jmenovat pár takových v Číně vyráběných běžných značek? Díky.

Třeba Avon a Oriflame. Balea nebo jak se jmenuje značka z DM drogerie, tu jsem jednou dostala já. Po prvním použití letěla do koše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32845
27.12.20 08:37

Skoro všechno se vyrábí v Číně. Že je na tom napsané vyrobeno v Německu může znamenat klidně to, že výrobek byl v Německu zkompletován. Doveze se náplň z Číny, obal z Indie, víčko z Bulharska, v Německu naplni, zabalí potiskne a dá Made in EU nebo BRD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3579
27.12.20 10:49
@Bobule321 píše:
@topazio no tak zrovna Avon teda není žádná hitparáda… :nevim:

Zklamali mě, že už i šminky Avon vyrábí v Číně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat