Králičí kousnutí

Anonymní
8.10.21 00:12

Králičí kousnutí

Ahoj maminky, máte doma nějaká normálního králíka? Roční dcerka k našemu 3kg dnes dala ruku a nechala se od něj kousat. Na bolestivý podnět vůbec nereagovala a i doktor z toho byl vedle, že je to divné. Prosím vás jak se to těm vaším malým hojilo?
Hrozně se bojím, že ji to začne hnisat. Sice ji to vydesinfikovali jodem, dali ji na to nějakou mast a zavázali, ale převaz má být až v pondělí a já se bojím, že bez kontroly dřív by se ji mohl udělat zánět a nikdo by to nevěděl :,( jak by jste to řešily vy? :think: já jsem strachy bez sebe :,( pokusím se vložit foto do komentářů

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
8.10.21 00:14
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, máte doma nějaká normálního králíka? Roční dcerka k našemu 3kg dnes dala ruku a nechala se od něj kousat. Na bolestivý podnět vůbec nereagovala a i doktor z toho byl vedle, že je to divné. Prosím vás jak se to těm vaším malým hojilo?
Hrozně se bojím, že ji to začne hnisat. Sice ji to vydesinfikovali jodem, dali ji na to nějakou mast a zavázali, ale převaz má být až v pondělí a já se bojím, že bez kontroly dřív by se ji mohl udělat zánět a nikdo by to nevěděl :,( jak by jste to řešily vy? :think: já jsem strachy bez sebe :,( pokusím se vložit foto do komentářů
  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.10.21 00:17

Prý se králičí a psi kousnutí ne šijí jinak by to na šití bylo :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
15224
8.10.21 01:09

To se bude dost blbe hojit, ale zahoji.
Mrkni do zpravy, co ji na to dali.
Ja bych to placala Betadine masti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4712
8.10.21 06:42

A na co se ptáš? Na králíka, nebo zranění? Protože tady mi to nepřijde ani tak chyba králíka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6166
8.10.21 06:57

To je opravdu zvláštní, že se jí to nebolí.
Dcera zhruba ve stejném věku si málem sama amputovala palec na ruce. Strčila ho do otvoru jak jsou takové ty okrasné svíčky na hrob, takový žlutý kov je na hoře :( strašně rychle se to seběhlo ani pořádně nevím jak. Chtěla ji držet v autě cestou na hřbitov.
Taky to bylo v tom ohybu a blbě a dlouho se to hojilo, ale řvala tedy hodně.

Jestli se tak moc bojíš, tak k doktorovi zavolej a svou obavu popiš. Co jiného?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18329
8.10.21 06:58

Nepanikař. Když jí to znisá, tak se to vyčistí.

Udělla si dobře, že si šla k lékaři, musí se to vydezinfikovat pořádně, dostala na to nejspíš antibiotickou mast a teď se to musí zahojit. Víc dělat nemůžeš.

Nemá smysl to kontrolovat dřív jak v pondělí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1510
8.10.21 08:10

Kup Višněvského balzám - česky višňák :), namazat a zavázat. Mě jako malou pokousal pískomil, v nemocnici mi to tenkrát vyčistili a namazali višňákem. Zahojilo se hezky. Nemám už ani jizvu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32749
8.10.21 08:26

To se zahojí. Dodržujte doporučení lékaře a než se vdá, tak to bude dobrý.
Králík za to nemůže. Batole za to nemůže. Takovýchto ještě bude ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1045
8.10.21 08:27

Tak hlavně roční dceru nepouštím samotnou ke králíkovi…

Určitě ji párkrát výstražně ňafnul než ji takhle cvakl…

Zahojí se jí to, toho bych se nebála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4448
8.10.21 09:40

Hlavně nepanikař. Lékař vyčistil, vydezifikoval, potřel antibakteriální mastí. Nesundávej krytí, ničím to nepatlej. Do pondělí se s tím nic závažného nestane. Pokud bys z toho byla hooodně zúzkostněná, zkontroluj a vydezinfikuj v neděli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1448
8.10.21 11:05
@Anonymní píše:
Prý se králičí a psi kousnutí ne šijí jinak by to na šití bylo :zed:

To je pravda, kousné rány se nešijí, právě kvůli snížení rizika, že to bude hnisat uvnitř a vytvoří se absces. Pouze pokud je kousnutí takového rozsahu nebo umístění, že je šití nezbytné, tak se to stehne, ale ne celé a zadrenuje se to. Postup lékaře je ok :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15224
8.10.21 11:18
@KeckaJ píše:

Určitě ji párkrát výstražně ňafnul než ji takhle cvakl…

No tak na tohle spoléhat… Králíci jdou často natvrdo rovnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
8.10.21 12:08

Nebo vůbec nekousl z agrese/strachu. Třeba si myslel, že mu holčička dává nějaké jídlo. Proto už skrz mříže nedávám žádným mazlíčkům ani jídlo, ani mlsky na přilepšenou.

Když si na to nikdy nezvyknou, jde je lehce hladit přes mříže. Kdežto pokud se přes mříže i krmí, očekávají jídlo a můžou pak kousnout při snaze přes mříže pohladit. Jednoduše proto, že si spletou prst s mlsotou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10110
8.10.21 13:21
@KeckaJ píše:

Určitě ji párkrát výstražně ňafnul než ji takhle cvakl…

Nesmysl. Králík není pes, aby výstražně ňafal. Ano, někteří prskají apod. ale není to pravidlo, dělá to zlomek králíků. A taky mají králíci sakra ostré zuby, takže tam strčila prstík, ten si pomyslel „jeeee malá mrkvicka“ a už to bylo no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat