Kramální remodelační ortéza

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
nevímenic
Nováček 8 příspěvků 07.02.19 09:40
Kramální remodelační ortéza

Ahoj maminy :),
Sháním informace ohledně deformace hlavičky u miminek. Mám tříměsíčního syna a bohužel má pravou zadní část hlavičky placatou :think:. Dr.mi řekla, že by byla dobrá helmička. Po několika denním bádání na internetu a různých recenzí, mám hlavu jak balon :zed:. vyčetla jsem, že než nějaká akce helma bude, je potřeba podstoupit rehabilitace, což bych s radostí uvítala, než cpát klukovi na několik měsíců helmu. má prosím někdo s rehabilitací zkušenost? kam se mohu obrátit, nebo dělají rehabilitace v FN Motol, nebo Beroun, kde jsou zaměřeni přímo na toto téma? Předem moooc děkuji :hug:

Reakce:
nevímenic
Nováček 8 příspěvků 07.02.19 10:11

Dostala jsem typ od Dr. do nemocnice na Bulovce a nemohu se tam dovolat :nevim: ,nechci ale když se tam objednáme,aby mi hned tu helmičku cpali,ráda bych vyzkoušela nejdříve jiné možnosti,helmu beru jako poslední řešení. víte jak to na Ortopedii Bulovka funguje?

Mollify83
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 07.02.19 10:11

Ahoj rehabilitace stačí kdekoliv, jde o posílení svalů krku a obecně těla. Doporučení od neurologa a vstupní konzultace. Syn měl helmicku od 4m na cca 3 měsíce. Úplně v pohodě a hlavička je jako makovicka. Klidně se ptej ;)

nevímenic
Nováček 8 příspěvků 08.02.19 08:00

Tak na rehabilitaci už mám doporučení od dětský a konečně jsem se dovolala i skrz hlavičku,do Motola. Chtěla jsem se tedy zeptat,jaký jste měli postup? S manželem jsme se snažili o tom fakt hodně načíst a dozvědět,ale zatím jsme nenašli nic pořádně kladného a to i hlavně z finanční stránky. Stálo to něco? Četla jsem,že pokud to neuhradí pojištovna ,tak jsou to částky v řádu deseti tisíc,dokonce jsem četla někde i 30,000,– na co prostě není možno dosáhnout :nevim: .

nevímenic
Nováček 8 příspěvků 08.02.19 08:05

Jo a kde vám tu helmičku udělali prosím Tě? Nevím tedy už kde jsem to četla a jak byl ten příspěvek starý,ale prý až v Ostravě?To je asi dnes už blbost ne,normálně to dělají v Praze už,že?

Mollify83
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 08.02.19 08:39

Nám ještě ve Frýdku Místku :D tehdy začínali a málo kdo to znal. Objednej se na konzultaci, tam vám řeknou jak moc placaté je je a v jakém jste stupni. Pojišťovny hradí jen nejvyšší, ale prověřte si tomu své. Syn měl nejvyšší a 211 to hned proplatila. Stálo to cca 13 000, dnes je to myslím 15tis. cca. Noc nikomu nenutí, když nechcete helmu uhradite konzultaci, toť vše. Mělo by to být na stránkách, za nás bylo ;)

Mollify83
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 08.02.19 08:44

My měli odtud
http://www.metis-cz.eu/…-plagio.html
Jen tehdy dělali helmy jen na Moravě a tady jen kontroly

nevímenic
Nováček 8 příspěvků 08.02.19 14:09

Na tuto stránku jsem koukala,tu mi napsala Dr. Ta konzultace se taky platí jo.? no jsme objednaní v březnu,tak uvidíme co nám řeknou :think: ,díky za info :kytka:

Mollify83
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 08.02.19 14:12

@nevímenic za nás se platila v případě, když se rodiče pro helmu nerozhodli. My si ji objednali takže byla zdarma.

nevímenic
Nováček 8 příspěvků 08.02.19 21:01

A mohu se zeptat kolik stála ta konzultace? Nevím totiž jak tu deformaci hlavičky zhodnotí,nám to totiž nepřijde moc a myslíme si,že se to časem i lepší,dělame vše aby se naučil i na druhou stranu,ale uvdim taky co nám tedy řeknou :nevim:

Mollify83
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 08.02.19 21:39

Myslím že 1500 Kč, ale my to neplatili tak nevím jistě

nevímenic
Nováček 8 příspěvků 09.02.19 09:34

Jo a ba jo,vždyť jste to neplatili :roll: ,ale tak aspoň vím přibližně cenu.
Moc díky za informace :hug:

Mollify83
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 09.02.19 10:02

Není zač ;) jen takový detail, opravdu platí, pokud se pro helmu rozhodnete, čím dřív tím líp. Syn byl jeden z nejmladších (dali jsme hned jak to šlo na začátku 4m) a měl ji nejrychleji dole s nejlepšími výsledky. Čím jsou děti starší, hlavička roste pomaleji a taky to může hůř snášet. Vzhledem k delší objednací době bych se objednala co nejdříve a začala s rehabilitací aby když se rozhodnete, měli jste podmínky splněny a mohli helmu nasadit.

nevímenic
Nováček 8 příspěvků 09.02.19 22:36

Díky,no co jsem volala do motola,říkali že stejně se dává helma od šesti měsíců :nevim: většinou,tak uvidím. to stejně odpovídá s rehabilititací.

Mollify83
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 10.02.19 07:19

Tak to není stejná firma, my ji měli od 4m, tu co dělají na Bulovce a za mě, z toho co jsem viděla okolo sebe u dalších dětí bych tak dlouho nečekala. Ale to je samozřejmě na vás, stejně ještě nevíte jestli jí dáte ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Mottlová sdílela sexy fotky z daňového ráje a prozradila, co neměla

Nejen sportovkyně a modelky tapetují sociální sítě fotkami v bikinách!... číst dále >

Nejotrávenější fanynka: Jágr na ledě zářil, Kopřivovou ale příliš nezajímal

Ačkoliv se toho o – na první pohled – vlažném vztahu mezi Jaromírem Jágrem a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >