Krevní rozbor - která je to hodnota?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mysiceles
Kecalka 234 příspěvků 20.08.18 15:19
Krevní rozbor - která je to hodnota?

Mám prý málo železa. Dnes jsem byla u Dr a viděla jsem tam hodnotu 10.8 kterou tam měl poznacenou. Koukala jsem na normy a našla že nedostatek železa se zjišťuje dvěma parametry a každý vypovídá trochu o něčem jiném. Krevní obraz prý v pořádku. Nevíte někdo, o kterou přesně hodnotu může jít?? Děkuji…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

lolink
Zasloužilá kecalka 912 příspěvků 20.08.18 15:30

Hemoglobin

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1275 příspěvků 20.08.18 15:38

@Mysiceles Ferritin. Případně ještě vazebná kapacita železa či saturace transferinu.

Mysiceles
Kecalka 234 příspěvků 20.08.18 15:47
@lolink píše:
Hemoglobin

Ten by to být neměl, ten je zahrnut v krevním obrazu a ten je pry v pořádku

Mysiceles
Kecalka 234 příspěvků 20.08.18 15:48
@Lucka1111 píše:
@Mysiceles Ferritin. Případně ještě vazebná kapacita železa či saturace transferinu.

Právě nevím co z toho :)

Mysiceles
Kecalka 234 příspěvků 20.08.18 16:04

Mně nejde o to jak to zjistili. Ale zajímám se o to abych si udělala obrázek jak moc blbě na tom jsem :nevim:

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1275 příspěvků 20.08.18 16:04

@Mysiceles nejspíš ten ferritin, ten ukazuje na zásoby železa v organismu. A ty přemýšlíš o tom, která z těch hodnot je těch 10,8?

Mysiceles
Kecalka 234 příspěvků 20.08.18 16:07
@Lucka1111 píše:
@Mysiceles nejspíš ten ferritin, ten ukazuje na zásoby železa v organismu. A ty přemýšlíš o tom, která z těch hodnot je těch 10,8?

Přesně tak.. koukám na ty referenční meze těch různých hodnot a z toho právě chci vyvodit jak moc jsem pod normou. Sestra to komentovala takhle když vyluxovala zadanku ' zaskrtnu železo ' … Asi půjde o ty zásoby tedy že.. tam kde je norma 12-120 taky na to tipuji ale jistá si nejsem..

tininas
Ukecaná baba ;) 1135 příspěvků 20.08.18 16:08
@Mysiceles píše:
Mám prý málo železa. Dnes jsem byla u Dr a viděla jsem tam hodnotu 10.8 kterou tam měl poznacenou. Koukala jsem na normy a našla že nedostatek železa se zjišťuje dvěma parametry a každý vypovídá trochu o něčem jiném. Krevní obraz prý v pořádku. Nevíte někdo, o kterou přesně hodnotu může jít?? Děkuji…

Pokud doktor už neordinuje, tak zítra zavolej/zajdi do ordinace a poptej se.

Kdyby to bylo hodně vážné, tak se to určitě už řeší.

Potíže s železem v těhotenství je hodně častý problém. Já ho měla také a dostala jsem Aktiferrin, a pak vše OK. Ale bylo to v roce 2015.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1275 příspěvků 20.08.18 16:12

@Mysiceles pokud máš krevní obraz v normě, tak na tom nemůžeš být špatně, hodnoty budou jen lehce snížené. Vůbec to neřeš, hodně žen v produktivním věku má zásoby železa spíš nižší. Maximálně můžeš navýšit železo ve stravě.

Mysiceles
Kecalka 234 příspěvků 20.08.18 16:13
@tininas píše:

Potíže s železem v těhotenství je hodně častý problém. Já ho měla také a dostala jsem Aktiferrin, a pak vše OK. Ale bylo to v roce 2015.

No já u něj prave dneska byla a viděla to číslo že ho tam má napsané bylo zvyrazneno ale bylo mi blbé se nějak vyptávat..
Mám napsané železo 1× denně tak to doufám nebude nic strašného ale jsem teda hoodne unavená tak memu tělu asi hodně chybí..

Mysiceles
Kecalka 234 příspěvků 20.08.18 16:15
@tininas píše:

Potíže s železem v těhotenství je hodně častý problém. Já ho měla také a dostala jsem Aktiferrin, a pak vše OK. Ale bylo to v roce 2015.

Já už mám těhotenství za sebou , kojení, pak potrat u kterého jsem prý hodně krvácela, a zase kojení. Ale že mám brát železo mi nikdo neřekl :nevim:

Mysiceles
Kecalka 234 příspěvků 20.08.18 16:17
@Lucka1111 píše:
@Mysiceles pokud máš krevní obraz v normě, tak na tom nemůžeš být špatně, hodnoty budou jen lehce snížené. Vůbec to neřeš, hodně žen v produktivním věku má zásoby železa spíš nižší. Maximálně můžeš navýšit železo ve stravě.

Právě. Taky jsem pochopila že hemoglobin se sníží až při větším nedostatku železa a do té doby je krevní obraz ok. Pak tedy nechápu jak můžu být tak hodně unavená :nevim:

tininas
Ukecaná baba ;) 1135 příspěvků 20.08.18 16:25
@Mysiceles píše:
No já u něj prave dneska byla a viděla to číslo že ho tam má napsané bylo zvyrazneno ale bylo mi blbé se nějak vyptávat..
Mám napsané železo 1× denně tak to doufám nebude nic strašného ale jsem teda hoodne unavená tak memu tělu asi hodně chybí..

No jasně, že Tvému tělu něco chybí. Jsi těhotná, takže jede za dva.

Mému tělu kromě železa, chyběl ještě hořčík (brnění a křeče v lýtku - hlavně ráno) a taky vápník (to se projevilo u zubů).

Pokud máš opravdu pocit, že je toho na Tebe moc, tak zajdi zítra ráno ke gynekologovi a ptej se.

Těhotenství není nemoc, ale polovina populace ji nedává. :)

Mysiceles
Kecalka 234 příspěvků 20.08.18 16:30
@tininas píše:
No jasně, že Tvému tělu něco chybí. Jsi těhotná, takže jede za dva.

Mému tělu kromě železa, chyběl ještě hořčík (brnění a křeče v lýtku - hlavně ráno) a taky vápník (to se projevilo u zubů).

Pokud máš opravdu pocit, že je toho na Tebe moc, tak zajdi zítra ráno ke gynekologovi a ptej se.

Těhotenství není nemoc, ale polovina populace ji nedává. :)

Ne já právě těhotná ( už ) nejsem ale byla jsem 3 měsíce po prvním porodu ale bohužel to skončilo potratem :,( pak jsem ještě po potratu nějakou dobu kojila, no a v tuhle chvíli už dva měsíce nekojim ( synek má 10 měsíců )

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Sting a Shaggy jsou v Praze! Přiletěli s předstihem, nejspíš vyrazí na památky

Populární rockový zpěvák Sting je v Praze. V pátek ho čeká koncert společně s... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >