Kvalita vajíček před ET

1572
1.3.21 11:04

Kvalita vajíček před ET

Ahoj holky, potřebuji spíš asi uklidnit, že není nic ztraceného. V pátek jsem byla na Opu. Vyndali 8 folikulů. Všech 8 bylo oplodněno, dnes volali z Caru, všechny se vyvíjí, 1 z nich je pomalejší ale ok. Akorát mi teda řekla, že vajíčka jsou nižší kvality ale není to prý nejhorší a zítra mi budou volat abysme se domluvili ohledně transferu. Co to pro mě znamená, když jsou vajíčka nižší kvality má vůbec cenu podstupovat transfer? Jsem z toho docela vykolejená, zítra se zeptám ještě jich, ale potřebuji vědět i názor vás které jste si to podstoupily :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2231
1.3.21 11:25

@Markétka5 tak hlavně zaleží jaká to bude kvalita, a jestli car to bude chtít tranferovat. Na druhou stranu pokud se má embryo uchytit tak se uchytí. Když jsem čekala na revizi byla na pokoji se mnou paní co měla dvojčata po ivf protože měla 2 embrya jedno krásné a druhé mělo jen blbých pár procent šance a dali jí na výběr jestli ho chce vložit nebo vyhodit, že se stejně neujme. no a ujmu pěkná zdravá holčička z toho je :) takže neztrácej naději, že to není nejhorší je trochu uklidnující :) může to být třeba jen 2.kvalita. nicméně mě když jsem si volala tak mi o kvalitě neřekli nic, jenom až ten 5.den kdy se měla mrazit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19814
1.3.21 11:33

Počkej do pátého dne a uvidíš, jaká bude kvalita embryí. Já osobně bych vkládala jen špičková embrya, za špatným vývojem je většinou genetická vada. V lepším případě se embryo neujme, v horším přijde potrat a v nejhorším se zjistí vada až při screeningu. Že nejsou vajíčka optimálně zralá, to nevadí. Hodnotí se až pětidenní embrya.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
181
1.3.21 12:58

Věř CAR. Pokud ti řeknou, že je možné je vložit, není co řešit. Ono se může některé dělit pomaleji či rychleji a to už je problém a ty se nezavádějí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3717
1.3.21 13:12

@Markétka5 uvidíš pátý den, vývoj jde někdy pomaleji, každopádně 8 embryí je dobrá zásoba. V CAR ti řeknou, jak probíhá vývoj, nám posílali každý den fota vývoje s popisem. Některé během vývoje možná odpadnou, neděs se toho, je to přirozený vývoj, zůstanou jen ta kvalitní. Hodně štěstí :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1572
1.3.21 13:28

Holky všem děkuji za odpovědi, stejně už s tím nic neudělám a nechám to osudu a snad se povede.
Jen se ještě zeptám, zítra se to může zase změnit ta kvalita nebo už prostě horší zůstane?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
181
1.3.21 17:49
@Markétka5 píše:
Holky všem děkuji za odpovědi, stejně už s tím nic neudělám a nechám to osudu a snad se povede.
Jen se ještě zeptám, zítra se to může zase změnit ta kvalita nebo už prostě horší zůstane?

Mě 2.den po oplodnění řekli, že ke změně už nedojde a 3.den mám přijít na transfer.
Jestli máš prodlouženou kultivaci, může se ten vývoj ještě zastavit… Je to přirozené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3717
1.3.21 19:21
@hejluc píše:
Mě 2.den po oplodnění řekli, že ke změně už nedojde a 3.den mám přijít na transfer.
Jestli máš prodlouženou kultivaci, může se ten vývoj ještě zastavit… Je to přirozené.
Čili viděli, že se embrya zastaví ve vývoji, tak honem ET :think:
Nebo se zdařilo?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
181
1.3.21 21:07
@JOHNDENVER píše: Čili viděli, že se embrya zastaví ve vývoji, tak honem ET :think:
Nebo se zdařilo?

Neviděli, měla jsem kvalitní embrya. Ale byly pouze 2, proto se zavedly po 3 dnech. PK doporučili v případě, že bych chtěla mrazit. Bylo z toho biochem. těhotenství, takže by nejspíš přežily i těch 5 dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3717
1.3.21 21:55

@hejluc promiň,ale počet embryí je úplně nepodstatný, solidní centrum nezavadí třídenní embrya. Není důvod nenechat je vyvíjet do blastocysty :nevim: navíc, zaváděli obě najednou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
181
2.3.21 07:44
@JOHNDENVER píše:
@hejluc promiň,ale počet embryí je úplně nepodstatný, solidní centrum nezavadí třídenní embrya. Není důvod nenechat je vyvíjet do blastocysty :nevim: navíc, zaváděli obě najednou?

Pročetla jsem toho fakt hodně a nemůžu s tebou souhlasit, s tou prodlouženou kultivací. Ale je to věc názoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3717
2.3.21 08:20

@hejluc no, já to tedy nemám jen vyčtené, tvoje zdroje neznám, ale takhle to opravdu nefunguje. Solidní centra transferuji jen pětidenní embrya, transfer třídenních je alibismus (u vás jim bude líp :lol:) a transfer dvou najednou je taktéž přežitek. Že odcházející špatné embryo může vzít sebou i zdravé, které mělo šanci, je dávno známý fakt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.3.21 11:41

@Markétka5 ahoj,tak jak to u Tebe vypada?? :)

• Citovat
  • Nahlásit
1572
24.3.21 22:34
@Anonymní píše:
@Markétka5 ahoj,tak jak to u Tebe vypada?? :)

Ahoj, nakonec z těch 8 vajíček, zbyly 3 a proběhl ET a nezadarilo se, 2 byly zamrazena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat