IVF březen 2021

amelie36
18.2.21 18:20

IVF březen 2021

Ahoj holky, na konci února si jdu pro léky a na začátku března začnu stimulovat na první IVF. Je tu někdo, kdo jde taky?

Antikoncepci neberu dva a půl roku, ale nezadařilo se. Problém u nás nezjistili, prý je u obou všechno v naprostém pořádku. UIU nám nabídli, ale sám doktor si myslí, že by to bylo zbytečné, když se za takovou dobu nepodařilo přirozeně. Tak jsme ho přeskočili. Asi i proto, že u nás v CARu ho důsledně nazývají inseminace a oba jsme se s přítelem shodli, že se inseminují krávy a k tomuhle slovu prostě máme odpor.

I když jsem si trochu načetla, co mě čeká, začínám panikařit. Vlastně nevím, jestli víc panikařím, protože bych mohla být fakt těhotná (dítě chci, ale mám z těhu a všeho kolem dost strach), nebo protože se bojím, že se to nepovede a těhotná nebudu. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
18.2.21 18:34

Ahoj, já s dovolením jako anonym. Nechci, aby okolí vědělo, že do toho jdeme.
Já si už pro léky byla, ale den před první injekcí kolegyni zavřeli doma a dělají testy na koronu, takže to radši o měsíc odložila, protože jsme nevěděla, zda půjdu do karantény.
Takže začnu stimulovat cca v půlce nebo po půlce března. Mám strach, že to nevyjde, asi budeme mít málo vajíček…

• Citovat
  • Nahlásit
amelie36
18.2.21 18:46

U nás to taky nikdo neví. Nikdo ani neví, že se snažíme. Dotazy odbýváme tím, že si chceme ještě užít cestování a potápění.

Vystreslá jsem pořád z něčeho. Do dneška jsem byla nervozní, že nám pojišťovna IVF neschválí. Teď jsem nervózní z toho, že schválila a čeká nás celý ten kolotoč.. :nevim: Každopádně za IVF jsem ráda, chtěli bychom dvojčata, tak se tím o něco zvýší šance, že se zadaří. I když ani těch statistických 15% není bůh ví jaká šance, takže moc nevěřím tomu, že zrovna my budeme mít štěstí.. :oops:

Pevně doufám, že mě do karantény nikdo neusadí. Propadlý pokus by mě mrzel..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 19:13

Já jsem nervózní z možných komplikací, že z pokusu nebude žádné vajíčko, což je při počtu, který asi bude, dost možné. Takže vyplýtvaný pokus.

• Citovat
  • Nahlásit
3578
18.2.21 20:13

Ahoj h0lky.ja bych měla začít stimulovat v druhé půlce března. uz to všechno načítám, možnosti metod atd..aktualne jsem snad nejvíc nervni že budu v karanténě já přítel nebo doktor a budeme to muset odložit nebo nebudu moct na opu apod..
@amelie36 tý so budeš nechávat vkládat 2 embrya? mně to vůbec nedoporučil kvůli komplikacím s vicecetnym tehu…vlastne mi automaticky řekl že se vkládá jedno.
Strach z málo vajíček chápu. dotes mě nikdy ničím nestimulovali tak mám strach jak zareaguju. jestli nebudu mít málo vajíček a naopak i z ohss..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
amelie36
18.2.21 20:27

Nas se zatim jeste nikdo neptal, ale s manzelem jsme se shodli, ze na tom budeme trvat. Komplikovanejsi tehu to byt muze, ale nechci jedinacka, ale taky nechci byt doma nejdriv s jednim a pak s druhym ditetem prakticky bez prijmu.

Jak zareaguju, je ve hvezdach. Taky jdu poprve a jedine, cim jsem si jista, je, ze budu panikarit i z toho kratkeho pobytu v „nemocnici.“ :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 20:30
@baru-ska píše:
Ahoj h0lky.ja bych měla začít stimulovat v druhé půlce března. uz to všechno načítám, možnosti metod atd..aktualne jsem snad nejvíc nervni že budu v karanténě já přítel nebo doktor a budeme to muset odložit nebo nebudu moct na opu apod..
@amelie36 tý so budeš nechávat vkládat 2 embrya? mně to vůbec nedoporučil kvůli komplikacím s vicecetnym tehu…vlastne mi automaticky řekl že se vkládá jedno.
Strach z málo vajíček chápu. dotes mě nikdy ničím nestimulovali tak mám strach jak zareaguju. jestli nebudu mít málo vajíček a naopak i z ohss..

Stejně tak to bylo nedoporučeno mně, komplikace při těhotenství. Riziko, že se jedno embryo neuchyti a při potratu strhne i to druhé plus větší šance dvou těhotenství při vložení po jednom zvlášť, protože může dojit ke špatnému načasování transferu a přijdeš rovnou o 2 embrya.

• Citovat
  • Nahlásit
4793
18.2.21 22:10

Ahoj holky, moc vám držím palce, mám to všechno v nedávné paměti. Možná by vám pomohl někdy web s informacemi, co jsem se rozhodla založit na téma neplodnosti a IVF :) Adresa je www.dvecarky.cz, budu ráda za případnou zpětnou vazbu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
19.2.21 15:04

Ahoj holky můžu se přidat? :lol:
Příští útery si jdu pro léky a na začátku března začínám se stimulaci. Je to moje 2.IVF, takže už vím co mě čeká a jsem celkem v klidu. Jen z toho Covidu mám strach, aby to nějak nepřekazil a člověk nepřišel o pokus…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3578
19.2.21 15:17

@Maty35 úplně chápu. to že to nějak ukážu covid mě děsí taky :roll: a jaký máte problém? a byla si i má ket? škoda že první nevyšlo…davala sis nějaké priplacene metody?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
19.2.21 15:42

@baru-ska
U mě dobrý, ale partner má díky genetickému problému jen pár živých spermií a ještě nevalné kvality. Takže i když jsme z prvního pokusu posílali na genetiku 5 embrií tak se nám žádný nevrátilo. Všechny měly nějaké chromozomální vady :,( Takže k tranféru u mě nedošlo.
Doufáme, že na druhý pokus, už nějaké zdravé embryjko bude.
Jinak jsme měli prodlouženou kultivaci, asistovany hatching, ICSI a mražení 5 embryi. To u nás byla kvůli genetice embryi nutnost a navíc z vlastní vůle jsme si dávali inkubátor Geri. Nechali jsme za to dohromady asi 32 000 Kč, jsoud v tom i nějaký doplatky za léky.
A ty máš 1.IVF?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 15:48

Já mám obrovský strach, že po genetice se mi nic nevrátí a pokus bude v háji. Mám malou ovariální rezervu, blíží se mi 37, takže vajíčka asi taky nebudou úplně v top stavu.
Partner má spermiogram suprový, mohl by být dárce.

• Citovat
  • Nahlásit
amelie36
19.2.21 15:55

Taky zvazujeme, co platit navic.. A nejsem z toho vubec moudra.. :zed: Nechci skudlit, ale ani zbytecne rozhazovat..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 16:02
@Anonymní píše:
Já mám obrovský strach, že po genetice se mi nic nevrátí a pokus bude v háji. Mám malou ovariální rezervu, blíží se mi 37, takže vajíčka asi taky nebudou úplně v top stavu.
Partner má spermiogram suprový, mohl by být dárce.

To nebude pokus v háji. To bude ušetřený čas za vkládání špatných embryii a případné zamlkle těhotenství nebo potrat z důvodu genetických vad.
Jednou se to zdrave najde :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.21 16:21
@Anonymní píše:
To nebude pokus v háji. To bude ušetřený čas za vkládání špatných embryii a případné zamlkle těhotenství nebo potrat z důvodu genetických vad.
Jednou se to zdrave najde :hug:

U mě to vypadá, že budu ráda i za 1 embryo.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat