Kvasinková infekce pouze na klitorisu?

Anonymní
11.7.21 10:23

Kvas. infekce pouze na klitorisu?

K doktorce bych se dostala až na začátku srpna, takže potřebuju poradit. Pár dní mě už svědí klitoris a jeho okolí a mám v tomto místě bílý povlak. Nemám žádný zápach ani nic jiného. Může to být kvasinková infekce? Pomůžou mi přípravky z lékárny, když se zavádí do pochvy a tohle je na jiném místě?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4679
11.7.21 10:59

Občas to mívám také, příčinu toho neznám, ale po každé návštěvě WC se jdu hned omýt, používám intimní gel, osuším a namažu Clotrimazolem ;) trva to pár dní a pak mám klid ;) hlavně se snaž to neškrabat, ať si to nepodráždíš víc ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17418
11.7.21 11:06

Jo můžeš mít mykozu jen z vnějšku. Kup si v lekární nějaký antimykotický krém a mazej se alesoň týden, i když už tě to přestane svědit. Je to ve skutečnosti mnohem jednodušší varianta, než abys měla klasickou poševní infekci.

Ideálně choď bez kalhotek v sukni, nebo teda alepsoň nos pouze bavlněné kalhoty a velmi volné kalhoty, vyvař/vydezinfikuj ručníky co používáš při utírání klínu. Vydzinfikuj plavky a pokud se půjdeš koupat, tak nezůstávej dlouho v mokrých. Vlhko a zapaření je něco, co mají kvasinky rády.

Hodně pij, aby si preventivně zabránila tomu, aby něco nežádoucího vlezlo do močové trubice, je tam kousek a nejlepší prevence je fakt hodně čůrat.

A teda asi ničemu neuškodí, když si koupíš taky probiotické vaginálníé čípky a první dva, tři dny, než zaléčíš mykozu, je používej, jako prevenci, aby kvasinky nedorostly do pochvy.

V případě že je tu možnost přenosu orálním sexem, tak by si partner/ka měl zajít na dentální hygienu a používat antiseptickou ústní vodu.

Jo a sex jen s kondomem, nebo budeš muset přelečovat partnera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat