Laryngitida - už opravdu nevím, co s ní a co na ni

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
604
1.12.21 06:03

Laryngitida - už opravdu nevím, co s ní a co na ni

Ahojte holky! Potřebovala bych radu. Syn (4 roky) od září má několikátou laryngitidu. Ze začátku kašlal přes den a nemohl si odkašlat. Klasika. Teď. Přes den skoro nezakašle, v noci usne a přesně za hodinu se objeví záchvat kašle. Okno, mrazák, zvlhčovač vzduchu nezabere. Nic. Tak musím dát čípek, aby jsme nezkončili, jak několikrát na pohotovosti. Jednou nám hrozilo i že si nás tam nechají. Naštěstí, to bylo brzo ráno a do večera se to zlepšilo. Už opravdu nevím, co by mu pomohlo. Doktorka už vypadá, že taky neví. Dala nám prášky na imunitní systém dýchacích cest, teď jsme objednání na ORL, ale až za 14 dní.
Třeba jste to některá zažila a poradíte něco, co jsem ještě nezkusila. Moc děkuji 😘

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1685
1.12.21 06:10

Naši měli laryngitidy ještě ve školním věku (kdy jsem podávala kortikoidy jako první pomoc).
Mladší na ně trpělo ještě na druhém stupni školy, nakonec jsme zjistili, že je má vyvolané i refluxem,
Prostě asi zareagovat zavčasu - někdy to jde poznat přes den před záchvatem typickým zvukem třeba při pláči či smíchu.
U nás ještě máme i dobrou zkušenost s podáním Aescinu, netuším proč jej doporučují jen někteří lékaři. I mně samotné při takové brutální laryngitidě, kdy se mi hůře dýchalo, pomohl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
604
1.12.21 07:01

@Evkad On právě přes den vůbec náznak nemá. Zas mu dávat čípek pokaždé za 500Kč 5 kusů, taky leze do peněz. Jediné, co má vždycky, co jsem si všimla je zaražená rýma. I když dnes už v noci měl nos volný a stejně měl hodinový záchvat. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19593
1.12.21 07:42

Super na noc je kombinace Dithiadenu/Prothazinu s kapkami Fenistil, dobrý je i Ventolin na vdechování (roztahuje dýchací cesty) plus to zvlhčování vzduchu a chlad. Držte se. Moje dcera na laryngitidy trpěla od 2 do 6,5 roku, dnes je jí 8 a díky bohu už je to v pohodě a nemám stres z každého zakašlání, takže vydržte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3887
1.12.21 07:55
@xjuliax píše:
@Evkad On právě přes den vůbec náznak nemá. Zas mu dávat čípek pokaždé za 500Kč 5 kusů, taky leze do peněz. Jediné, co má vždycky, co jsem si všimla je zaražená rýma. I když dnes už v noci měl nos volný a stejně měl hodinový záchvat. :roll:

Ahoj, požádej na pediatrii o Fortecortin. Jsou to tablety, kortikoidy, dávají se na laryngytidu. Jsou na předpis. Doplatek byl minimální.

Plus doporučuji večer Fenistil kapky. Preventivně před spaním, když bude mít třeba rýmu přes den.

Jinak spěte u otevřeného okna.

Držím palce, aby bylo brzy lépe! :hug:

PS: jestli můžeš, zruš dočasně školku. Jedno mé dítě si doneslo laryngytidu ze školky a z okolí vím, že takových dětí bylo hodně. Byla to druhá ataka v životě, takže souvislost tam vidím.

Jinak první dítě mělo ataku snad 20 x, takže bych řekla, že pár zkušenosti mám.
S věkem se to zlepšilo, avšak Fortecortin mám u sebe neustále.

Příspěvek upraven 01.12.21 v 07:56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59360
1.12.21 07:56

Syn měl první laryngitidu, když mu bylo 3 měsíce
A pak jich měl snad milion :roll:
A nepomohli nic, žádná prevence, jen to, že z toho vyrostl.
Inhalace, nemocnice, balkon, mrazák, jízda v noci autem, to znám a jsem ráda, že už je to za námi.
Držte se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1174
1.12.21 07:59

A v kolika stupnich ti spi? ja davala teple obleceni a cepici a byl snad v 15 stupnech, to zabiralo… a zminovany fenistil… ale pomohlo az kdyz vyrostl :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37672
1.12.21 08:00
@xjuliax píše:
Ahojte holky! Potřebovala bych radu. Syn (4 roky) od září má několikátou laryngitidu. Ze začátku kašlal přes den a nemohl si odkašlat. Klasika. Teď. Přes den skoro nezakašle, v noci usne a přesně za hodinu se objeví záchvat kašle. Okno, mrazák, zvlhčovač vzduchu nezabere. Nic. Tak musím dát čípek, aby jsme nezkončili, jak několikrát na pohotovosti. Jednou nám hrozilo i že si nás tam nechají. Naštěstí, to bylo brzo ráno a do večera se to zlepšilo. Už opravdu nevím, co by mu pomohlo. Doktorka už vypadá, že taky neví. Dala nám prášky na imunitní systém dýchacích cest, teď jsme objednání na ORL, ale až za 14 dní.
Třeba jste to některá zažila a poradíte něco, co jsem ještě nezkusila. Moc děkuji 😘

Náš imunolog pravil, že 90% laryngitid je z refluxu a bez vyšetření nasadil dětem Helicid. Pomohlo to dramaticky, z laryngitidy 3×/2m byla 1/6m. Reflux nemusíš vůbec poznat. Prý se hrozně zhorší vždycky při rýmě a spol, takže hlavně dávat během infekcí.

a kortikoidy samozřejmě doma taky mám, když dítě večer plechuje a podám Prednison, vím, že si mohu jít v klidu lehnout. Ale nedá se to sypat jako ptáčkům, Užívat krátkodobě a nárazově.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3887
1.12.21 08:13
@Pudloslava píše:
Náš imunolog pravil, že 90% laryngitid je z refluxu a bez vyšetření nasadil dětem Helicid. Pomohlo to dramaticky, z laryngitidy 3×/2m byla 1/6m. Reflux nemusíš vůbec poznat. Prý se hrozně zhorší vždycky při rýmě a spol, takže hlavně dávat během infekcí.a kortikoidy samozřejmě doma taky mám, když dítě večer plechuje a podám Prednison, vím, že si mohu jít v klidu lehnout. Ale nedá se to sypat jako ptáčkům, Užívat krátkodobě a nárazově.

Ty kortikoidy samozřejmě při afektu a noc po afektu preventivně. Děkuji za doplnění, to jsem neuvedla.

Jinak ten reflux mne zaujal - nikdy nikdo mi o tom neřekl a přitom to zní jako logické vysvětlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3119
1.12.21 08:36

Dle naší doktorky z toho deti prostě musí vyrůst. U nás se to naštěstí už skoro stalo. Syn sice mívá pořád ten typicky kašel, ale už to nejsou silene noční záchvaty, které končí na pohotovosti. Už ani u mrazaku jsme dlouho nebyli. Nejvíc mu pomáhal čípek rectodelt, nám ho dávala doktorka přímo v ordinaci. Doporučovala i dithiaden, ten jsme měli taky od ní, jako první pomoc, ale sama jsem ho jednou dostala a teda diteti bych to dala fakt až jako krajní řešení. Já jsem po něm měla slušný halucinace..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.21 08:36
@xjuliax píše:
@Evkad On právě přes den vůbec náznak nemá. Zas mu dávat čípek pokaždé za 500Kč 5 kusů, taky leze do peněz. Jediné, co má vždycky, co jsem si všimla je zaražená rýma. I když dnes už v noci měl nos volný a stejně měl hodinový záchvat. :roll:

Zdravím, zkuste nechat předepsat kortikoidní čípky pediatrem, co si pamatuji, byly bez doplatku, akorát měly expiraci asi za 10 dní nebo měsíc, už nevím, musely být v lednici. Ale je to už asi pět let, tak nevím, jestli se s placením něco nezměnilo. My nakonec naštěstí nepotřebovali, syn záchvaty vždy nějak přečkal jen s větráním, ale paní doktorka nás raději vybavila, abychom neskončili na pohotovosti.

• Citovat
  • Nahlásit
42094
1.12.21 08:41
@Pudloslava píše:
Náš imunolog pravil, že 90% laryngitid je z refluxu a bez vyšetření nasadil dětem Helicid. Pomohlo to dramaticky, z laryngitidy 3×/2m byla 1/6m. Reflux nemusíš vůbec poznat. Prý se hrozně zhorší vždycky při rýmě a spol, takže hlavně dávat během infekcí.a kortikoidy samozřejmě doma taky mám, když dítě večer plechuje a podám Prednison, vím, že si mohu jít v klidu lehnout. Ale nedá se to sypat jako ptáčkům, Užívat krátkodobě a nárazově.

Tohle teda snad muzu i potvrdit z vlastni zkusenosti. Mam uz druhy rok problem se skrabanim v krku a pokaslavanim. Doktor, ze asi reflux a dal mne helicid. Pomuze, prestane to a jakmile chytnu nejakou rymu, ta je to zpet a dalsi kolo Helicidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
604
1.12.21 09:34

Spíme při 18 stupních. Dnes v noci snad při 15 i míň. Dithiaden, Fenistil zabíraly že začátku, teď už ne :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3723
1.12.21 09:50
@xjuliax píše:

My dáváme 3× dychnout ventolin 3× za den pak snižujeme, studený zábal na krk, rektodel čípek a inhalace sanorin ředěný destilkou
Jinak jestli vás trápí kašel po laryngitide tak to taky moc neporadím protože mi ho měli před třema týdnama a kašle doteď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37672
1.12.21 10:12
@jezzz píše:
Ty kortikoidy samozřejmě při afektu a noc po afektu preventivně. Děkuji za doplnění, to jsem neuvedla.Jinak ten reflux mne zaujal - nikdy nikdo mi o tom neřekl a přitom to zní jako logické vysvětlení.

afekt je prudká emoce, to se kortikoidama neléčí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat