Látkování - alergie na flís?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
88
2.12.21 13:25

Látkování - alergie na flís?

Ahoj látkařky,

Prosím o rady. Látkuju miminko, de facto od narození, teď má přes 3 měsíce.

Udělala se mu malá odřeninka na stehýnku, mazala jsem Sudocremem a nezlepšovalo se to, pak jsme byli na očkování hexou a osypal se na více místech. Koupila jsem Imazol a dávala více flísové plenky a flísové separačky, aby to měl heboučký a pocit sucha, myslela jsem, že po očkování má třeba agresivnější moč nebo tak. A osypával se více a více, odřeninka se taky nelepšila.

Tak mě pak napadlo, že to bude z toho flísu… já pitomá mu ho dávala víc než obvykle, aby měl pohodlí a tím sem to naopak asi zhoršila… :zed:
Od včera odpol flís nepoužívám, ale ještě mu něco málo vyskákalo, je to tím, že to je jakoby opožděná reakce ještě na ty včerejší flísový plínky, anebo myslíte, že máme jiný problém než alegii/přecitlivělost na flís? :nevim:

Doufám, že to popisuju srozumitelně, jsem z toho teď špatná, že jsem to takhle zkonila. :oops:

Máte nějaký tip, jak to co nejrychleji zahojit? Mažu ráno a večer Imazolem, přes den Sudocremem, používám perlan s vodou na otíraní, větráme co nejvíce.
Máte taky zkušenost s alergií na flís u miminka?

Moc díky za zkušenosti a rady :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4008
2.12.21 13:50

Může ho to dráždit. Potírala bych jen květinovou vodou, na tohle je dobrý heřmánek třeba a mazala třeba bambuckým máslem nebo Purity Vision dělá přímo máslo pro miminka, je tam i konopný olej a krásně to hojí. V čem ty plenky pereš? I to může dráždit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6807
2.12.21 14:02

Alergie na flís je dost vzácná, vzhledem k tomu, že se to objevilo po takové době, tipuju to spíš na zanešené plenky - doporučuju lázeň v kyselině citronové nebo perkarbonátu. Na mazání je super buď domácí zinková mast, nebo zinková mast od purity vision.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
2.12.21 14:44

@ProfZav
Peru od začátku ve Frosch Baby, už máme skoro dodělanou krabici a zatím nebyl problém. Díky za tipy.
@fenny
Nevím, jestli to bude zanešením, ty flísové separačky jsem nepoužívala, začala jsem až právě kvůli té odřenince. Tak jedině ty, že by se zanesly za těch pár použití?

Mně spíš udivuje, že to vzniklo tak jako zničehonic, vůbec jsem v poslední době neměnila druh plínek, ani prací prášek, naopak co je malej větší, tak více necháváme bez plínky a najednou tohle…

A právě nejdříve jsem začala flísovou separačkou a pod zadeček stále jednorázovou a až pak jsem vynechala i tu jednorázovou a právě až potom se mu začal osypávat i zadeček, jak kdyby to právě postupovalo podle toho.

Ale zároveň před tím očkováním jsem sem tam použila flís, třeba i celou noc a nic se nestalo, tak nevím, no. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
993
2.12.21 14:50

Flís ani moc nesaje, teda aspoň mým dětem, a oproti bambusu nebo bavlně je takový umělý, takže jsem ho z látkování taky vyřadila. Na opruzeniny se mi osvědčila mast Robátko od Cannaderm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6807
2.12.21 22:12

@Lenkochod Tak to není moc pravděpodobné, že by se flísové separačky zanesly tak rychle :think: Zkus teda ten flís vynechat, no, jestli to bude lepší. Jinak na rychlé zahojení opruzenin se mi ještě osvědčily vložky z buretového hedvábí (vyrábí tuším popolini nebo disana).

Jinak mně se třeba naopak stalo, že jsem u třetího dítěte až v cca 15m stalo, že jsem kompletně musela přejít na plenky s flísovým povrchem (nejen separačky), protože najednou nesneslo nic jiného…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat