Látkové pleny - nová diskuze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
NeonN
Nadpozemská drbna 25033 příspěvků 28.12.11 20:42
Látkové pleny - nová diskuze

Omlouvám se, že toto rozšířené téma zakládám znovu, ale všude jsou diskuze zajeté a já mám jen pár otázek, na které bych chtěla odpovědět. Čekáme chlapečka v dubnu a když tak koukám, kolik druhů látkových plen je na trhu, jde mi z toho hlava kolem. Proto jsem chtěla poprosit zkušené látkující maminy, které plenky nejvíce vyhovují, kolik cca kusů je potřeba a zda je nějaký daný postup skládání těch plen do kalhotek. Je mi jasné, že se ptám jak tatar, ale absolutně se v tom nevyznám :roll: :roll: Děkuju za případné odpovědi a objasnění :kytka:

Nejnovější recenze z kategorie Látkové pleny

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »
Reakce:
Viking
Echt Kelišová 9847 příspěvků 28.12.11 20:53

Holky v zajetých diskusích by Ti určitě odpověděly. V orientaci mi dost pomohlo třeba toto: http://www.branakdetem.cz/…-pleny-a-bkm

PetkaK
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.11 21:21

Odkážu tě do zajeté diskuze na stránku 64 - napsala jsem tam docela dlouhý příspěvek (snad srozumitelně), když tak se klidně ptej dál.

https://www.emimino.cz/…ankovani/64/

GAZOLDA
Kecalka 441 příspěvků 29.12.11 00:54

Já nevím asi bych to tady taky nechápala :mrgreen:
Mám asi 40 kusů plen (cca60×65)na odříhnutí k doktoroj atd.
A 5 kusů plen (cca90×95) jako osušku.
Jako kalhotky doporučuji ,,morávkovi ortopedické kalhotky" stáli asi 300kč, ale jsou k nezaplaceni. :palec:

Gedžitka
Stálice 100 příspěvků 29.12.11 02:01

Reinko, do začátku bych doporučila používat čtvercové nebo vícevrstevné plenky a postupně vyzkoušet některé kalhotkové/kapsové/AIO/SIO. Nemá smysl kupovat celou sadu plen od jednoho výrobce, každému miminku sedí jiný střih, je třeba to otestovat. Malé miminko čůrá po malých dávkách a často, takže jsou čtvercovky i nejpraktičtější - rychle schnou a obvykle jich je doma dostatek.

Ze začátku je nejlepší novorozenecký sklad, video třeba tady: http://www.youtube.com/watch?…

No a počty - jestli nemáte sušičku, počítej s plenkami cca na 3 dny.

GAZOLDA
Kecalka 441 příspěvků 29.12.11 02:16
Gedžitka píše:
Reinko, do začátku bych doporučila používat čtvercové nebo vícevrstevné plenky a postupně vyzkoušet některé kalhotkové/kapsové/AIO/SIO. Nemá smysl kupovat celou sadu plen od jednoho výrobce, každému miminku sedí jiný střih, je třeba to otestovat. Malé miminko čůrá po malých dávkách a často, takže jsou čtvercovky i nejpraktičtější - rychle schnou a obvykle jich je doma dostatek.

Ze začátku je nejlepší novorozenecký sklad, video třeba tady: http://www.youtube.com/watch?…

No a počty - jestli nemáte sušičku, počítej s plenkami cca na 3 dny.

Já mám dnes dlouhé vedení :twisted:
Všechno si vyložím jinak sorry :mrgreen:
Jen se chci zeptat. Vy používáte látkové pleny na čůrání? Proč? Jeto drahý né?
Já teda nikoho neznám kdo to využívá. Prosím o odpověd tatar číslo2 :lol:

Gedžitka
Stálice 100 příspěvků 29.12.11 09:19

Jasně, na čůrání :) A je to mnohem levnější - slušnou výbavu pořídíš do deseti tisíc, když se hodně odvážeš a budeš mít i ty nejluxusnější kousky, vejdeš se do 15 tisíc. Při troše štěstí a dobré péči ti vydrží i pro další děti. Třeba doporučená sada Grovia, ta stačí na celé látkování a dá se pořídit za 9 tisíc.

Teď tady někde proběhla diskuse, kolik kdo vydá za papírové plenky, plus mínus to vychází na tisícovku měsíčně. Když si spočítáš, jak dlouho dítě nosí plenky, i kdyby jela pračka od rána do večera (což bývá častý argument), pořád to vyjde levněji. Navíc máš jistotu, že dítě nepřichází do styku s chemií, je to šetrnější pro životní prostředí a jako bonus jsou ty krásné plínky.

Řekla bych, že je používá čím dál tím víc rodičů ;)

Billi
Nadpozemská drbna 26058 příspěvků 29.12.11 09:31

Gedžitko, díky :palec: Tuhle stránku jsem dlouho hledala a nemohla najít.

Jinak pro zakladatelku, moc si toho do začátku nekupuj (pokud nepočítáš jen se čtverci). Mně v látce prcek řval, tak jedeme v jednorázovkách. Možná jsem měkká a měla jsem vytrvat, ale nepovedlo se, tak čekám, až lehce povyroste a zkusím to znovu. Prostě každému dítěti sedí něco jiného…

NeonN
Nadpozemská drbna 25033 příspěvků 29.12.11 10:14

Moc děkuju :kytka: už se v tom trošku začínám orientovat :lol: No, já ještě čekám, až máma vleze na půdu a prohrábne věci po mě, mám takové tušení, že je tam krabice nových čtvercovek, ale těch, co se používaly dřív a jak tak na to koukám, teď už se asi nepoužívají :nevim:

Gedžitka
Stálice 100 příspěvků 29.12.11 10:16

Reinko, ty jsou právě nejlepší! Jestli je najdete, bude to jako poklad :lol:

Gladys
Vesmírná mluvilka 31604 příspěvků 29.12.11 10:23

Pořiď si od každého něco, každému sedí něco jiného, pak na vybrané kousky můžeš mrknout i na mmb, plínky z druhé ruky bývají často jen minimálně použité.
Určitě kup kvalitní čtverce, snappi sponku, svrchní kalhotky se rozhodni, z jakého materiálu, já jsem například upustila od vlny, protože mi zkrátka vyhovuje hodit všechno pokupě do pračky.
Pulky jsou fajn thirsties, imse vimse soft, tots bots, haipa daipa, z fleecových můžu doporučit anavy.
No a pak můžeš dokupovat, třeba kalhotkové (anavy, šijem dětem, tots bots, haipa daipa, na fleru je taky šijí), u kalhotkových plínek bych šla asi jen do bambusu, jinak to podle mě nemá moc cenu.

Billi, mě taky mimino ječelo, ale řvalo, že má načuráno :nevim: Spal jen v plíně a návlecích, tak jsem vždycky přišla, rozepla svrchňáky, vyměnila plínu a spal dál (dávala jsem jen vícevrstvou či čtverec na rovno). Jakmile jsem přebalila, byl klid a spal dál

Billi
Nadpozemská drbna 26058 příspěvků 29.12.11 11:38

Gladys, mně začal řvát, když jsem mu plínu oblíkla a přestal, když jsem mu jí svlíkla :nevim: Jednou i po půl hodině a to byla naprosto suchá. Asi mu vadí ten objem. Ale já to nevzdám :lol:

Gladys
Vesmírná mluvilka 31604 příspěvků 29.12.11 19:17
Billi píše:
Gladys, mně začal řvát, když jsem mu plínu oblíkla a přestal, když jsem mu jí svlíkla :nevim: Jednou i po půl hodině a to byla naprosto suchá. Asi mu vadí ten objem. Ale já to nevzdám :lol:

No my jsme to pak tak vychytali, že řval předem, tak jsem rozbalila, dala vyčurat a bylo :lol:
Ale na spaní ji taky jeden čas nesnesl, mám krásnou fotku z léta, jak spí jen v tričku, nožičky rozhozený :lol: Ze spaní začal křičet, tak jsem mu jen před pinďu strčila látkovku, on do ní načurala spal prakticky bez vyrušení.

alviola
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 29.12.11 23:18

Reinko, mi se hodně vyplatilo nakupovat plenky z druhé ruky. Třeba vícevrstvých seženeš mraky. Ale koupila jsem si i jiné, udělal si představu, co mi vyhovuje a pak teprve jsem si dokoupila pár nových.

luciezesvetic
Ukecaná baba ;) 2417 příspěvků 04.01.12 14:46

POMŮŽETE MI,ZTRÁCÍM SE
Přečetla jsem celou str. Brána k dětem a str. z jiné diskuze,co sem dávala PetraK,ale stále něco nechápu.Chtěla bych to nejprve zkusit doma a střídat s jednorázovkama.
Tak jestli to správně chápu,musím mít: 1.svrchní kalhotky(ty bych koupila asi PUL ,kvůli
jednoduché údržbě) 2.kalhotkové pleny a 3. čtvercové pleny?
A pleny čtercové a vkládací (jsou to samé,akorát mají jiný tvar)plní tu samou funkci?
A proč se musí používat ještě ty kalhotkové pleny?Vždyť toho bude mít moc.A to se pak při počůrání( samo když jsou suché)ty kalhotkové pleny nevyměnují,jen ta čtvercová plena?
Kapsové pleny jsou řecí nechápajícího jakoby ty svrchní kalhoty a kalhotkové pleny v jednom a dovnitř už se dává jen ta čtvercová plena?
A jak je to u plenek SIO a AIO,tam se mění co,když se počůrá?Omlouvám se za zmatený dotaz,ale čím více toho čtu,tím jsem zmatenější. :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »
Váš příspěvek
Reklama