Výstava fotek z potratů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ivaneska
Hvězda diskuse 47757 příspěvků 09.10.14 20:06
Líbí/nelíbí ?

Dnes jsem na internetu četla velice zajímavý článek. Týká se výstavy fotek z potratů v potratů Ústí nad Labem. Přiznávám, že některé fotky jsou opravdu nehezké. Ohlasy na výstavu byly převážně negativní :think: Osobně si myslím, že takové fotky řeknou lidem více, než nějaké přednášky. Rozhodně se jim dostanou více do podvědomí. Zajímá mě váš názor co si myslíte o takové výstavě?
Přidávám odkaz, kde jsou fotky z výstavy http://regiony.impuls.cz/…08-k9a1.html
Nechci rozpoutata žádné hádky, ani konflikty, jen mě opravdu zajímají vaše názory, zda se vám výstava líbí, či nikoliv :kytka: :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Litta
Extra třída :D 13525 příspěvků 09.10.14 20:10

Jéééžiš, já už myslela, že to bude něco na úrovni, něco nového. Ne tohle, co už koluje před školami a na nejrůžnějších náměstích desítky let. Stop genocidě je prostě propaganda, co má vyděsit, tak si pomáhají zavádějícími popisky (týdny jim tam většinou dost haprují) a schválně šokujícími výjevy.
Je dobré otevřít diskusi, ale tihle blázni tématu moc nepomůžou, spíš to lidi ještě víc odradí, stejně jako když někdo mává letáčkem o jatkách, štěrchá řetězem a vnucuje veganství.

Bejbyy
Extra třída :D 10248 příspěvků 09.10.14 20:11

Vůbec se mi nelíbí tón těch sloganů, to chcou potraty zase zakázat? Toho se nechci dočkat, i když je děs takto řešit neopatrnost, ale… pro mě srovnávají jabka s hruškama

luciekal
Echt Kelišová 8022 příspěvků 09.10.14 20:11

Myslim ze to nejvice odnesou zeny co si potratem prosly:(

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 09.10.14 20:12

Ano, dokážu pochopit, že účelem výstavy je šokovat, zadřít se do podvědomí a vyvolat diskuzi. Někde v uzavřené galerii nebo v rámci volitelné přednášky pro studenty klidně. Ale volně přístupná pouliční výstava je podle mě přes čáru.

pikola
Generální žvanilka 20220 příspěvků 09.10.14 20:13

MNo ty fotky, ty vetsi deti asi nebudou uplne chteny potrat. Me se to nelibi, vubec se mi nelibi sireni takove propagandy.

alenka84
Neúnavná pisatelka 19042 příspěvků 09.10.14 20:14

Taky si myslím, že tyhle fotky nejvíce seberou ty ženy, co si prošly potratem nechtěným…

zamlklinka
Závislačka 3266 příspěvků 09.10.14 20:15

Byla jsem necelý měsíc po revizi, když u nás tahle výstava probíhala. Mela jsem co delat, abych došla domu a nesesypala se rovnou na náměstí…

ZItu
Závislačka 3207 příspěvků 09.10.14 20:15

„Výstava“ je nevhodně umístěna. Je sice pravdou, že tímto místem denně prochází velké množství lidí, ale myslím si, že to nemá být vnucováno zrovna takto. Dá se na to upozornit vhodnějšími způsoby.
Jít tam se synovcem, tak z toho má noční můry hodně dlouho.
Souhlasím s @luciekal, prošla jsem si tím a opravdu to nejsou příjemné vzpomínky, které se při pohledu na toto okamžitě vybaví.

Ivaneska
Hvězda diskuse 47757 příspěvků 09.10.14 20:16
@zamlklinka píše:
Byla jsem necelý měsíc po revizi, když u nás tahle výstava probíhala. Mela jsem co delat, abych došla domu a nesesypala se rovnou na náměstí…

to je mi moc líto :hug: :hug:

ZItu
Závislačka 3207 příspěvků 09.10.14 20:16
@Bersaba píše:
Ano, dokážu pochopit, že účelem výstavy je šokovat, zadřít se do podvědomí a vyvolat diskuzi. Někde v uzavřené galerii nebo v rámci volitelné přednášky pro studenty klidně. Ale volně přístupná pouliční výstava je podle mě přes čáru.

S tím naprosto souhlasím.

sissi79
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.14 20:18

Na skole nam pustili video jak probiha potrat.. Hooodne detailni, ultrazvukovy zabery bijiciho srdicka a drceni lebecky.. Tenkrat pouceni vyborny, o to horsi psychicky dopad kdyz jsem sama potratila.. Takze s takovou citlivou udalosti nakladat co nejopatrneji :kytka:

Vrtul
Závislačka 3347 příspěvků 09.10.14 20:18

No, docela drsný!! I když si myslím že to může být účinné nicméně si nedokážu představit jít třeba se svým dítkem ve věku třeba 6-10 jak mu toto vysvětlím.

Sopttíček
Závislačka 3327 příspěvků 09.10.14 20:19
@Bersaba píše:
Ano, dokážu pochopit, že účelem výstavy je šokovat, zadřít se do podvědomí a vyvolat diskuzi. Někde v uzavřené galerii nebo v rámci volitelné přednášky pro studenty klidně. Ale volně přístupná pouliční výstava je podle mě přes čáru.

Lépe bych to nevyjádřila :palec: je to hodně přes čáru až fanatické stejně jako myšlenka zakázání potratů, ono je asi lepší nacházet mrtvá novorozeňata v kontejnerech :cert:

Ivaneska
Hvězda diskuse 47757 příspěvků 09.10.14 20:19

Ano rozhodně je výstava nevhodně umístěna :think: Že už někde něco takového probíhalo jsem neměla vůbec tušení :oops: :oops: Rozhodně nejsem zastánce zákazu potratů, to vůbec ne, je to každého volba. Rozhodně děkuji za názory, člověk si přečte i jiné názory a tím získá jiný pohled na věc :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >