Použít peníze a porušit tak dohodu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.14 14:00
Pouzit penize a porusit tak dohodu ?

Ahoj, z duvodu citlivych udaju v teto diskuze volim anonym. Mam takove dilema, muj otec pred par lety dal me sestre na byt 2,3 mil. Kc. Me nic, jelikoz jsem zadnou takovou investici nepotrebovala, s tim, ze do budoucna s temi penezi pocita i pro me. Kdyz jsem otehotnela, dohodli jsme se, ze mi za vetsinu te sumy nakoupi akcie, na ktere ale nebudu sahat a budu mit rocni „vedlejsi prijem“ z dividend. Dal mi hotovost 200 tis. a zbytek investoval do stribra, o tom ale nemam zadne info. K akciovemu uctu mam veskere udaje, mohu s penezi volne manipulovat, na dividendach jsem mela rocne v prumeru kolem 70 tis.Kc. A ted, cele roky jsem nepotrebovala vic penez, stacilo mi to k rodicaku a k tomu penize od manzela, zijeme si dobre. Letos se to ale zmenilo, jelikoz jsem se rozhodla, ze si postavime bazen se zastresenim, vyslo to dost draho a z akcii jsem pouzila cca 200 tis. bez otcova vedomi. On to pak posleze zjistil z historie transakci, zlobil se a rekla jsem mu, ze uz se to nebude opakovat. Jenze ted cekam drude dite, rodicak mi skoncil a nema pro me cenu si na chvilku hledat zamestnani, manzel je momentalne bez prace, ma sice uspory, takze bezne vydaje plati on, ale me tato situace prilis nevyhovuje, kdyz mam na ucte poslednich par tisic, nejsem typ, ktery nejak extra rozhazuje, ale prece jen jsem byla zvykla si leccos doprat, hlavne pak dceri a mam proste nejake vyssi vydaje, ktere bych si nerada odpirala…takze se nabizi otazka, zda pouzit cast penez z akcioveho uctu. Mam tam momentalne cca 300 tis. neinvestovanych, takze pokud bych si chtela neco poslat, na akcie bych vubec nesahla, tyto penize tam jen tak lezi a nezhodnocuji se (pouzila bych treba 50 tis.)Vztah s otcem neni nijak extra dobry, vidame se minimalne, s macechou maji zajem spis jen o vnoucata nez o me…co by jste delaly na mem miste? Zatim to neni tak aktualni, ale otazka je, kdy si manzel najde praci, ale nechci byt na nem uplne zavisla

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:
BellinkaX
Kelišová 6799 příspěvků 08.10.14 14:05

To si pores s otcem.
Nicmene pokud jste oba nezamestnani a ty jeste tehotna, tak si holt dopravat chvili nebudes, nez se zase situace zlepsi. Ten polstar pod zadkem ti muze velice chybet, kdyz ho rozfofrujes za blbosti typu bazen se zastresenim atp…

Lidulla
Ukecaná baba ;) 2491 příspěvků 08.10.14 14:07

Bože to je dilema :roll:

catherine100
Vesmírná mluvilka 30563 příspěvků 08.10.14 14:09

Já být tebou si část těch peněz vezmu a zaplatím si kurz finanční gramotnosti… :zed: :zed: :zed:
máš štěstí, že ti tatínek ty peníze dal, já s tvým přístupem bych ti nedala ani korunu :roll:

MilijonDolarBejby
Echt Kelišová 8560 příspěvků 08.10.14 14:09

Ja nejak nechapu, proc byĺ nastvany. Vzdyt ti ty penize v podstate dal, ne?

lekarnicka28
Závislačka 4725 příspěvků 08.10.14 14:10

Probrala bych to s otcem. Vztah dobrý moc nemáte, ale peníze ti od něho dobré jsou, že? Takže bych překousla hrdost, tátovi vysvětlila situaci a šla se s ním na nějaké částce domluvit. Vybírat mu to za zády a porušovat vaši dohodu je sprosté.

MilijonDolarBejby
Echt Kelišová 8560 příspěvků 08.10.14 14:11

Holky, vzdyt je to jeji vec, co si za SVE penize koupi, ne?

Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 08.10.14 14:12
@MilijonDolar­Bejby píše:
Ja nejak nechapu, proc byĺ nastvany. Vzdyt ti ty penize v podstate dal, ne?

No asi že jí to dal, aby ji zajistil a ona část toho rozfofrovala za bazén, který pravděbodobně nijak zvlášť nepotřebuje. Já se teda otci moc nedivím :think:

evill
Závislačka 3775 příspěvků 08.10.14 14:12

Ja bych dohodu urcite neporusila kvuli toho, ze si chci doprat, a ze jsou tady vyssi vydaje, ktere si nechci odpirat… A uz vubec bych o nejakem dopravani neuvazovala v dobe, kdy jsme oba nezamestnani :nevim:. Ty mas ale zrejme jiny pohled na zivot, tak to budes tezko resit, tak jak bych to resila ja. Jako minimalni slusnost mi prijde, zeptat se otce. Potajnu bych to nevybrala za zadnych okolnosti.

Black Cat
Kelišová 6530 příspěvků 08.10.14 14:12

Já bych to prošustrovala! Vztah s otcem naprd, práce není, není za co nakupovat… A pak bych nastavila ruku znova… :mrgreen:

AniNevim
Neúnavná pisatelka 16985 příspěvků 08.10.14 14:12
@BellinkaX píše:
To si pores s otcem.
Nicmene pokud jste oba nezamestnani a ty jeste tehotna, tak si holt dopravat chvili nebudes, nez se zase situace zlepsi. Ten polstar pod zadkem ti muze velice chybet, kdyz ho rozfofrujes za blbosti typu bazen se zastresenim atp…

vidim to stejne. Jako nepracujici musite slevit ze sveho „standardu“.

klenice
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 08.10.14 14:14

Je to tvoje věc, ale já bych na ty peníze nesahala. A pokud ano, tak za něco smysluplného, extra potřebného a né za „nejake vyssi vydaje, ktere bych si nerada odpirala“. Nikdy nevíš, kdy ty prachy budete potřebovat a takto je rozfrcáš co by dup. Pokud jste s manželem trochu ve fin. tísni, tak si bohužel budeš muset něco odepřít. Vztahy s otcem nemáte dobré, už jsi mu to jednou zatajila, ale hlavně, že v minulosti nasypal… promiň, ale nedalo mi to a to nemyslím ve zlém. Pokud potřebuješ opravdu prachy, tak bych to s ním probrala a nelhala bych mu.

Antonie Bolavá
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 08.10.14 14:14
@MilijonDolar­Bejby píše:
Holky, vzdyt je to jeji vec, co si za SVE penize koupi, ne?

Ona asi ten pocit nemá, když se tady na to ptá. Nevím no. Podle mě to je přesně ten typ lidí, který pak končí u Providentu s půjčkami na Vánoce a na dovolenou :nevim:

lekarnicka28
Závislačka 4725 příspěvků 08.10.14 14:15

@MilijonDolar­Bejby já to chápu.. ona je nepotřebuje, ona si jimi přilepšuje, dopřává a utrácí za nadstandart. Kdyby přišla, že si za ně chce koupit dům nebo byt, určitě by jí nechal je utratit všechny v pohodě. Ale otec nechce aby se jí rozkutálely mezi prsty, když si žijou dobře.. ale na druhou stranu jí nechce ošidit jen proto, že s mužem oproti sestře líp vydělávají. Proto se takhle dohodli. Takže myslím, že je to na dohodě i teď, hele teď přišly těžší časy a peníze jsou potřeba.. Záleží co jsou ty věci, kterých by se nerada vzdávala.. jestli značkové předražené hadry pro dcerunku a kadeřník za 10.000 ;) nebo jak :) Ale to už je jejich rodina a řešení.

malymotylek
Povídálka 20 příspěvků 08.10.14 14:16

Tak to je těžké. Myslím, že kámen úrazu jsou vaše vztahy v rodině. Tatínek mi dá peníze, ale klade si podmínky, když poruším, tak se ZLOBÍ.. Naši nikdy neměli peníze, ale když mi něco málo dali, tak to bylo moje a mohla jsem si s tím dělat, co jsem chtěla. :roll:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

Články z Expres.cz

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >