Logopedie a doporučení lékaře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18633 příspěvků 06.10.14 13:04
logopedie a doporučení lékaře

Naše dcera má logopedický problém. Ve třech letech jsme začali chodit na logo, tam jsme chodili 7měsíců. Potom začala dcerka stávkovat, tak máme nyní cca rok prázdniny a nechodili jsme nikam. Bohužel ale je potřeba řeč dál rozvíjet a zlepšovat tak jsem se rozhodla, že ji objednám jinam, aby bylo vše úplně nové a ona se mi zas nešprajcla už ve dveřích ordinace. Je to soukromá klinika očekávám trošku lepší přístup a moderní metody. Problém je že aby to hradila pojišťovna, potřebuji žádanku od pedomudry. Ta mi ji ale dnes odmítla dát s tím, že pokud jsme se jednou rozhodly chodit k paní XXX už nemůžeme přejít k paní YYY. Jakmile jsem dojela domů, volali s té soukromé kliniky a tuto informaci mi dementovali s tím, že pokud byla péče na více jak 3 měsíce přerušena, mám nárok na novou žádanku a možnost si vybrat nového lékaře a já jsem teď v pytli, protože nevím co dál. Poradí mi nějaká věci znalá maminka? Mám trvat u pedomudry na novém doporučení, nebo to vzdát a nutit malou k mudře, která se jí ani mě nelíbí?

Reakce:
kvetinka56
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.14 13:14

Kam chodíte? my jsme objednáni k Výletové, taky jste chodili tam? Podle učitelek ve školce je prý jedno, kam chodíš, důležité je doma cvičit. Ale ještě jsme tam nebyli, tak uvidíme. Případně bych se zeptala na ty soukromé klinice, kolik by chtěli za jedno sezení. Jinak taky jsme měli probém s doporučením k ortopedovi, protože za těch pár let jsme byli u 3.

milatka77
Stálice 91 příspěvků 06.10.14 13:30

Moje kamarádka asi po 3 měsících měnila logopédku, musela mít nové doporučení od pediatra a ta neměla problém jí ho znovu vystavit. Myslím si, že by ti ho měla znovu vystavit. Pro jistotu bych si ještě zavolala na pojisťovnu a zeptala bych se.

Titty
Echt Kelišová 8238 příspěvků 06.10.14 13:30

@Lacenka my jsme logopedku ze stejného důvodu změnili, dětská doktorka vypsala novou žádanku a vůbec nebyl problém. Vaše pediatrička si vymýšlí, máš právo změnit logopedku.

A k tomu, že je to jedno, ke komu se chodí - rozhodně nesouhlasím. Dobrá logopedka umí dítě i namotivovat, vysvětluje mu, jak jednotlivé hlásky cvičit - různé našpulení pusy, umístění jazyka apod. Pokud s ní dítě nespolupracuje, ona ho nevidí, co dělá dobře a co ne, nemůže ho opravit…

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18633 příspěvků 06.10.14 13:37

@kvetinka56 - jj chodili jsme k Výletové, prve ke starší, pak nás přehodila k mladší a malá ani jednu moc nepobrala. Budeme teď chodit na soukromou, taky je v Tišnově.

Stevia
Závislačka 3696 příspěvků 06.10.14 14:07

@Lacenka trvej na nove zadance s tim, ze jiz v peci prvni logo nejste.Ono nelze chodit ke dvema ale menit lze.

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18633 příspěvků 09.10.14 17:57

Včera jsem žádanku na podruhé bez problémů dostala, takže to jde, jenom naší paní doktorce mosí člověk říkat asi dvakrát.

Mata132
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 04.02.16 09:11

Zajímalo by mě jak dlou trvá kontrola na logopedii? Jdeme tam teď s 5 letým poprvé, tak jestli mohu vzít s sebou i mladšího 2 letého nebo bude lepší když mu seženu hlídání. díky

WaIl
Kelišová 5724 příspěvků 04.02.16 09:14

Určitě bych sehnala hlídání. My jsme na logo vždycky hodinu. S naší dvouletou si to tam vůbec neumím představit.

Mata132
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 04.02.16 09:15

@WaIl Děkuji ti, a ještě se zeptám, jak často tam chodíte?

WaIl
Kelišová 5724 příspěvků 04.02.16 09:19

To není podstatné, neboť my tam chodíme od tří let.. Syn má opožděný vývoj řeči a patlavost. Zkraje jednou za tři měsíce, teď po šesti týdnech. Syn má 4,5. Pokud máte jen vypilovat pár písmenek, může to být jinak.

Naše logopežka má strašně dětí, jinak bych chodili asi co týden.

Verunka.T
Ukecaná baba ;) 1744 příspěvků 04.02.16 09:23
@Mata132 píše:
Zajímalo by mě jak dlou trvá kontrola na logopedii? Jdeme tam teď s 5 letým poprvé, tak jestli mohu vzít s sebou i mladšího 2 letého nebo bude lepší když mu seženu hlídání. díky

nám logopedka rovnou při objednávání sama řekla, že sourozence sebou není vhodný

Mata132
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 04.02.16 09:24

Oni asi všude jsou logopedi hodně vytížení. U nás to bude asi podobně. V 5 letech mu nejde v některých slovech „ř“ a „r“, a hlavně „č“ nahrazuje „š“. Tak jsem zvědavá na první sezení :-) díky

MarketaJ
Závislačka 4242 příspěvků 04.02.16 09:37

@WaIl Tak my máme teda štěstí, že chodíme 1× 14 dní. Teď budeme chodit každý týden, protože kamarádky kluk je teď na měsíčním pobytu v logo klinice v Žitný. My se jinak střídáme ob týden. Plus máme ještě soukromou logopedku, k ní chodíme každý víkend, pokud to jde. A pak malá chodí do logo školky a tam má 1× týdně.
Logo 1× za měsíc a pozdějc je dost na draka. Navíc některý děti se hůř přesvědčují na práci doma. Třeba naše Ela s tím problém nemá, ta nás s manželem s učením pronásleduje pořád :). Teď jí to v poslední době hrozně chytlo a je pravda, že teď ta zvýšená intezita začíná mít výsledky.
Ale žádanku musí mudra vydat novou, akorát se nesmí měnit logoped víc jak jednou za tři měsíce. Mně naše první logo taky nevyhovovala, tak jsem si našla tu soukromou a časem novou státní. Mezitím jsme absolvovaly všechna možná vyšetření a dostaly se do SPC a přes SPC k naší logo.

AninaEli
Nadpozemská drbna 26926 příspěvků 04.02.16 09:43

@Mata132 pokud tam jdete poprvé, tak bych asi sehnala hlídání, aby dítě logopedka v klidu vyšetřila.
Ale jinak já chodila vždy s mladším sourozencem a v pohodě.
Naše logopedka dala tomu mladšímu nějaké hry a kreslení a dalo se to přežít. Tedy někdy jsem se pěkně zapotila, když mělo malé dítě svůj den, ale šlo to.
Jo a vlastně jsem nedopsala, že jestli je to kvůli špatné výslovnosti, to se chodí jen na půl hodiny, to ten mladší celkem zvládá.
Pokud je to opožděný vývoj řeči, tak to bývá na hodinu a to je už náročné se sourozencem.
A mám s logopedií dlouhou zkušenost - s malými přestávkami už 17 let, a to i s výukou jen špatné výslovnosti a i s opožděným vývojem řeči, to už bohužel teď chodím s druhým dítkem. :nevim: :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde bere Tereza make-up? Nosí jí ho bláznivý právník, co Češku požádal o ruku

Češka Tereza Hlůšková (22) u pákistánského soudu připomínala spíše filmovou... číst dále >

Věděla jsem, že do pěti let bude konec! Promluvila expartnerka Dana Nekonečného

Náhlá smrt Daniela Nekonečného velmi zasáhla především expartnerku Zuzanu... číst dále >