Loňské bio brambory nebo letošní obyč.?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
radnas
Kecalka 125 příspěvků 15.05.10 20:12
Loňské bio brambory nebo letošní obyč.?

Ahoj, co je podle vás lepší pro bramborový příkrm - staré bio brambory nebo nové obyčejné brambory? Díky, Radka.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 15.05.10 20:14

Za mne nové obyčejné… náš mladej zrovna dneska taky dostal svou první… :-)

asha
Nadpozemská drbna 29590 příspěvků 1 inzerát 15.05.10 20:22

Urcite ne zadny lonsky brambory, ted uz obsahujou hodne skodlivych latek (jak jen se jmenuje…?) Cetla jsem, ze brambory by se nemely jist uz po unoru, nestaci ze nejsou nakliceny :nevim:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34289 příspěvků 15.05.10 20:39

a to jako od unora do cervna nejis brambory? Nase novy jsou pry nejdriv koncem kvetna, ostatni jsou dovezene od kdovikud a jsou na tom s kvalitou jako zimni rajsky.

ave
Zasloužilá kecalka 837 příspěvků 15.05.10 20:46

No právě, že ty nové nebudou určitě odtud, ale někde z tramtárie. Takže já bych volila nejlépe vypěstované od známého pěstitele s dobrým sklepem, kde je má uskladněné. Prostě radši české než z ciziny. Je jedno jestli bio nebo nebio.

asha
Nadpozemská drbna 29590 příspěvků 1 inzerát 15.05.10 20:51

Presne, jime vetsinou az novy a sezenou se nase nekdy i driv, nez koncem kvetna. My moc bramborovy nejsme, takze to zas tak nevadi. Nam i starsim detem dam klidne i ty nenakliceny lonsky, ale miminu do prikrmu bych to nedala. Bud jsem koupila sklenicku bio, nebo proste brambory nedavam, je spousta jinych veci.

asha
Nadpozemská drbna 29590 příspěvků 1 inzerát 15.05.10 20:52

Pudli ne od unora do cervna, ale od brezna do kvetna :) by se proste jist nemely, no… jak s tim kdo nalozi, je jeho vec ;)

nozu
Extra třída :D 11753 příspěvků 15.05.10 21:03

hmm, tak moje babička říkala, že po vánocích brambory už jenom prasatům :-) (teď se opravdu nechci nikoho dotknout, to jen pro zasmání :-) )
jinak souhlasím a mimču bych loňské brambory do příkrmu nedala. už jsem na obchodě sehnala letošní české…

radnas
Kecalka 125 příspěvků 15.05.10 21:12

A v kterém obchodě jsi sehnala české nové brambory?

asha
Nadpozemská drbna 29590 příspěvků 1 inzerát 15.05.10 21:14
nozu píše:
hmm, tak moje babička říkala, že po vánocích brambory už jenom prasatům :-) (teď se opravdu nechci nikoho dotknout, to jen pro zasmání :-) )
jinak souhlasím a mimču bych loňské brambory do příkrmu nedala. už jsem na obchodě sehnala letošní české…

Jo, to jsem taky kdysi slysela. Pak jsem cetla clanek, kde merili obsah tech skodlivin a po unoru se to hodne zveda (nebo uz v unoru? Uz si to moc nepamatuju).

nozu
Extra třída :D 11753 příspěvků 15.05.10 21:47

Radnas, byla to malá zelenina u nás na Zbraslavi. Pán je velmi dobře zásobený.

radnas
Kecalka 125 příspěvků 15.05.10 22:02

Nozu, děkuju. Jsem z Liberce, ale zkusím pohledat. Jde mi jen o vyzkoušení samotné brambory, pak už můžu kupovat příkrmy brambora + zelenina. Malý je alergik, takže to chci pořádně ozkoušet.

nozu
Extra třída :D 11753 příspěvků 15.05.10 22:10

zkus kouknout, jetsli u vás na tržnici už na nějaké nenarazíš. a nebo zkus pohledat na netu nějakého soukromého zemědělce ve vašem okolí. ale bojím se, že vy jste moc vysoko, že tam ještě letošní brambory nebudou… tak uvidíš.

asha
Nadpozemská drbna 29590 příspěvků 1 inzerát 15.05.10 22:16

No nebo muzes zkusit nejdriv samotnou cuketu a po case dat sklenicku brambor-cuketa (Alnatura dela dobrou). Nebo podobne s mrkvi. Tak jsem to ted delala ja, kvuli alergiim vsechno zkousime dlouho. Samotny brambory jsem nedavala nikdy, pridala jsem je k vyzkouseny zelenine.

radnas
Kecalka 125 příspěvků 15.05.10 22:19

Asho, Alnatura cuketu s bramborem už mám koupenou. A samotná cuketa se dá koupit ve skleničce?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Další kráska s vlastní Miss? Kdo v tomhle byznysu sponzoruje Myslivcovou?

Mít vlastní soutěž krásy je v módě. Po Evě Čerešňákové, která stála v čele... číst dále >

Tuno, A DOST! Ochranka tvrdí, že lžeš, a podává na tebe trestní oznámení

Moderátor Jan Tuna (45) tvrdí, že ho na vánočním večírku v klubu SaSaZu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >