Loupající se pleť

40
18.12.19 12:37

Loupající se pleť

Přeji pěkné úterý.
Mám smíšenou pleť s pupínky a suchými místy, většinou s tím nemám v zimě problémem ale před cca 2-3 týdny se mi začala dost loupat pleť na obličeji. Nejdříve na tvářích a bradě a teď prakticky všude i na nosu.
Je to pro mě celkem nepříjemné, mám jizvičky a nemůžu používat make-up, protože zvýrazňuje suchá místa.
Jsem trošku zoufalá, používám kvalitní kosmetiku - mycí gel od youth to the People, samotnou kyselinu hyaluronovou a krém ceramidin od dr. Jarta a vnitřně kolagen. Snažím se i hodně pít. Nepoužívám nic vysušujícího pouze 1× někdy 2× týdne AHA kyseliny od The Ordinary.
Nemáte nějakou radu? Děkuji a pěkný den. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
860
18.12.19 12:50

Me se delaji jakoby liseje. Prestala jsem pouzivat miliony veci a pouzivam jen ruzovou vodu a hodne se mi to zlepsilo :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2599
18.12.19 13:05

@Matchatea1 já se takhle trápím každou zimu :roll: teď mi hezky zabral krém od Weledy Skin food :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.2.20 18:57

Loupající se pleť

Je paráda, že o sebe takhle hezky pečujete a dodržujete pitný režim. Evidentně je pro Vás hrozně málo hydratace. Na zimu je lepší na smíšenou, někdy i na mastnější typy pleti, dávat čistící krémmísto gelu. Čistící krémy nevysušují, pokud obsahují i tonikum, tak jásám. Hydratají, podporují regeneraci pleti a zklidňují. Vaše čištění je spíš na mastnou pleť nebo na léto, když je třeba odlehčit.

Opravdu to chce dávat, alespoň 3krát týdně, kvalitní hydratační masku, doplňující regenerační krém s intenzivní hydratací, používat hydratační krém(jiný na den a jiný noc).
Nepoužívejte micelární vody, ihned vysadit.

Můžete být také způsobeno, že používat více produktů od různých značek, které spolu nespolupracují. Je důležité používat sadu od jedné značky. Jednak jsou ty produkty navrženy tak, aby spolunejlépe pracovaly a výsledek byl efektivní. Jinak to může být kontraproduktivní.

Mé mamce se dělaly šupinky v oblasti obočí. Má suchou, takovou šustivou až papírovou pleť s vráskami. Pomohlo kvalitní čištění, doplňující krém a hydratační krémy. Pravidelně musela vše používat ráno a večer.Když se toto nedodržuje, tak se výsledky dostaví po delší době.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat