Lyže - problém s vázáním

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 21:30
Lyzari, prosim radu-problemove lyze

Prosim o radu milovniky snehu, koupila jsem synovi sjezdove lyze v bazaru/pujcovne, kde je primo seridili na jeho postavu. ALE lyze opakovane vypinala na rovine, kdyz sel na jezdici koberec. Nesli jsme ani na lanovku, bala jsem se, ze by spadla. Zasla jsem do mistniho servisu a tam mi rekli, ze ma lyze serizene o 10kg vice nez vazi :zed: Trochu je pritahli na spicce, ale to uz zase nevypnuly ani pri saltu. Ztratila jsem k nim duveru, chci je hodit bazaru na hlavu. Nechci mit syna v sadre.
Davaji nastesti 2 roky zaruku i na pouzite zbozi. Otazka vsak je, kde je mozna pricina? Uz vidim, jak me kamenuji, ze si vymyslim. Jak se branit? A na co si mam dat pozor priste?

Dekuji za rady prakticke i teoreticke.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33444 příspěvků 06.02.19 21:49

takže volně přešel _ je_dícího koberce k saltu :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 22:01

Nemusim snad psat cele story :roll: Synovi je 5 let, jezdil loni dobre, ale ma letos lyze vyrazne delsi. Tak jsem jej poslala na rozjezdeni na koberec, ktery byl zdarma. A pak jsme presli na klasicke sjezdove trate. Ale ty lyze byly za trest, bala jsem se, ze mu sleti z lanovky, kdyz si tukne nebo mu vypne za plne jizdy, kdyz vypne i pri zabrani na hranu lyze pri nerovnosti na koncich koberce. A ano v 5ti letech se obcas spadne a salto hodil na cervene :( Mam o nej strach a nove lyze jsou mimo me moznosti. Ale radu jsem nedostala, rypanec ano. „Diky“
@matkabagristy

Venceslavka
Kecalka 245 příspěvků 06.02.19 22:01

2 možnosti- vázání je špatně mechanicky nastavené na velikost botičky- čili na větší botu než syn má, nebo vázání má špatně nastavenou pevnost, v kolika kilogramech se má vypnout. Nebo taky varianta, že vázání je nějak poškozené a nefunguje…
Těžko říct, ale jak píšeš, že mu to přitáhli, že by se vázání neuvolnilo ani při saltu- zase zbytečně při malém pádu se uvolnit nemá, jestli syn jezdí jen na koberci, pravděpodobně nejezdí tak rychle, takže možná má teď nastavené vázání správně…?
Ale šla bych se zeptat do servisu, ať ti to vysvětlí, případně upraví…

axelina
Závislačka 2605 příspěvků 06.02.19 22:03
@Anonymní píše:
Prosim o radu milovniky snehu, koupila jsem synovi sjezdove lyze v bazaru/pujcovne, kde je primo seridili na jeho postavu. ALE lyze opakovane vypinala na rovine, kdyz sel na jezdici koberec. Nesli jsme ani na lanovku, bala jsem se, ze by spadla. Zasla jsem do mistniho servisu a tam mi rekli, ze ma lyze serizene o 10kg vice nez vazi :zed: Trochu je pritahli na spicce, ale to uz zase nevypnuly ani pri saltu. Ztratila jsem k nim duveru, chci je hodit bazaru na hlavu. Nechci mit syna v sadre.
Davaji nastesti 2 roky zaruku i na pouzite zbozi. Otazka vsak je, kde je mozna pricina? Uz vidim, jak me kamenuji, ze si vymyslim. Jak se branit? A na co si mam dat pozor priste?Dekuji za rady prakticke i teoreticke.

prosimte co je to za blbost…pokud lyže vypínala na rovine tak vazani nebylo nastelovane správne na velikost boty. to je krok cislo jedna. až pak šroubovákem dotahujes vepředu podle toho kolik syn váží… já dávám vždy o 10kg méně… je to bezpečnejsi u deti! neni to žádná veda to nastaveni… pak samozřejmě muže se stat jeste že to vázaní je nějake rozbite ale jeste jsem se s tim nesetkala

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 22:04

@matkabagristy a abys story melan cele… Tak posloupnost byla koberec, pritazene lyze v servisu, koberec a pak lanovka. Z telefonu se mi hure pise.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 22:11

@Venceslavka Dekuji, za trochu objasneni. Nevyznam se, vzdy bylo vse ok. Salto hodil pozdeji na cervene. Male pady neberu, kdyz sedne na zadek, necekam vypnuti. Ale tohle uz bylo hluboce za hranou. Urcite zajdu do nakupniho mista znova.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 22:14

@axelina lyze prave byla serizena v pomerne znamem servise, mam od toho doklad. Proto bych necekala podobny prubeh na svahu. A 10kg navic mi servisak ve stredisku ukazal na vlastji oci :zed:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64516 příspěvků 3 inzeráty 06.02.19 22:15

Já nějak nechápu, co v tom hledáš za vědu, prostě nejdřív bylo málo utažené a pak to asi utáhli moc…

lecijasek
Závislačka 3973 příspěvků 06.02.19 22:27
@Anonymní píše:
@Venceslavka Dekuji, za trochu objasneni. Nevyznam se, vzdy bylo vse ok. Salto hodil pozdeji na cervene. Male pady neberu, kdyz sedne na zadek, necekam vypnuti. Ale tohle uz bylo hluboce za hranou. Urcite zajdu do nakupniho mista znova.

Vypínání lyže ale nezávisí na padu. Může být vizuelně hrozny pád, ale není při něm tlak nohy proti lyží, tudiz lyže nevypne. Další věc je, že se zvlášť seřizuje pata a špička. Zašla bych do servisu a nechala odborné seřídit. Měli by ti dát doklad o seřízení, někdy ho chtějí vidět lyžařské skoly. Zároveň ti řeknou, jak na tom vázání je… Pokud by řekli, že je poškozené, tak bys mohla reklamovat. V prodejně většinou vázání namontuji, nastavi na velikost boty a orientačně nastaví vypínací sílu, ale to pouze orientacne. Od přesného nastavení je servis.

lecijasek
Závislačka 3973 příspěvků 06.02.19 22:32
@Anonymní píše:
@axelina lyze prave byla serizena v pomerne znamem servise, mam od toho doklad. Proto bych necekala podobny prubeh na svahu. A 10kg navic mi servisak ve stredisku ukazal na vlastji oci :zed:

Píšeš 10 kg navíc, ale to by lyže nevypínala… a naopak by hrozilo, že nevypne… Pokud máš doklad, tak to jdi reklamovat. Třeba to dělal nějaký neumětel… a nebo je vázání poškozené. To by ale snad v servisu poznal…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 22:37

@lecijasek Dekuji za dalsi info. Prvotni serizeni bylo v servisu na stroji, kde jsme koupili, doklad mam. I proto mi to nejde do hlavy. Otazkou je, zda dobrovolne reknou, ze je vazani poskozene (teoreticky).

madyb
Kecalka 126 příspěvků 06.02.19 22:43

Jen taková úvaha, seřizovali vázání se stejnou botou jako teď lyžuje?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.19 22:52

@madyb ano, ma stejnou botu

madyb
Kecalka 126 příspěvků 06.02.19 22:59

To seřízení taky závisí na velikosti boty tak pokud má botu na hraně tak tam může být rozdíl ale 10 kg je divný. Můžete to porovnat podle týto tabulky: http://www.cagiva-club.com/forum/index.php?… . Manžel to většinou taky vždycky trochu přitahoval protože lyže padaly .

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >