Mainská mývalí kočka - zkušenost

Napsat příspěvek
Velikost písma:
1149
31.8.18 20:32

@Fonty o radgoll jsem premyslela puvodne, ale vsude pisou, ze strada, kdyz je sama…a my chodime do prace, takze 8h denne doma sama bude. A 2 kocicky by bylo pro nas uz moc.. Ale taky se mi moc libila, kdyby ji neublizovala samota, tak by to byla prvni volba…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1247
31.8.18 20:33

Ahoj mainaka má moje mamka a pár známých. Povahové je to celkem aristokrat přijde dle nálady a vůbec není na nějaké mazlení po kastraci se trošku zlepšilo ale stejně nic moc v porovnání se sphynxem kterého mají a který je velice kontaktní a upovidany. O srst se musí pečovat což také dvakrát nemusí. Ten její je i celkem vybírá X na jídlo ji hlavně syrové maso byl nucen z CHS. U kocourka se na třech letech zjistili HCM tudíž bere doživotně léky na odvodnění a jednou měsíčně na injekci. U těchto velkých koček jsou problémy se srdcem celkem běžné. Jak jsem psala je dost osobnost ale i tak chodí spát do postele… Jako plus vidím že není tak akční a tudíž v dospělosti klidnější méně toho zničí… Pokud chcete kočičku která bude spíše psem pohlédla bych se po jiných plemenech radgoll, siamka, Orientalka a nebo sphynx. A pečlivě vybírejte také chovku a chtějte prověřené rodiče i když u To tohle kocourka se nemoc také neprojevila hned přeji hodně štěstí při výběru parťáka

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14376
31.8.18 20:34

https://www.stream.cz/…valich-kocek tady posílám ještě odkaz…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1149
31.8.18 20:36
@Fonty píše: :)

Juuu, ti jsou krasni a jak ladi :palec: a miminecko je k pomazleni :kytka: Vypadaji jako velci mazlici :hug:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1149
31.8.18 20:39
@konice20 píše:
Ahoj mainaka má moje mamka a pár známých. Povahové je to celkem aristokrat přijde dle nálady a vůbec není na nějaké mazlení po kastraci se trošku zlepšilo ale stejně nic moc v porovnání se sphynxem kterého mají a který je velice kontaktní a upovidany. O srst se musí pečovat což také dvakrát nemusí. Ten její je i celkem vybírá X na jídlo ji hlavně syrové maso byl nucen z CHS. U kocourka se na třech letech zjistili HCM tudíž bere doživotně léky na odvodnění a jednou měsíčně na injekci. U těchto velkých koček jsou problémy se srdcem celkem běžné. Jak jsem psala je dost osobnost ale i tak chodí spát do postele… Jako plus vidím že není tak akční a tudíž v dospělosti klidnější méně toho zničí… Pokud chcete kočičku která bude spíše psem pohlédla bych se po jiných plemenech radgoll, siamka, Orientalka a nebo sphynx. A pečlivě vybírejte také chovku a chtějte prověřené rodiče i když u To tohle kocourka se nemoc také neprojevila hned přeji hodně štěstí při výběru parťáka

Moc dekuju za rady a zkusenosti… Musim to vsechno zvazit. S temi chovy jsem cetla, jak je opravdu dulezite, vybrat dobry a kvalitni chov… Snad budeme mit stastnou volbu :) dekuju

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1149
31.8.18 20:42
@Ijen
@Martina 94 píše:
@Kassor no ono i když mu vyjde pozitivní tak ono to bude možná chvíli trvat ale on si na ten alergen s te kočky zvykne :-) moje máti má 2 kočky a její ji nevadí ale jen proběhne cizí kočka tak by se ukychala :-) no my teďka prave máme štěně a přítel taky občas kýchá přesto psi má od mala.. nevím no ale jsme na baráku takže to ke trochu výhoda no mužu dat pejska ven vysát uklidit atd ..( třeba, když je v práci)

Kdyby nedejboze vysel pozitivni, tak mam smulu. Tak znela nase dohoda. Nemohla bych ho nutit, aby si zvykal, to by nedelalo dobrotu… Ale verim, ze bude ok a brzy budeme mit noveho clena rodiny :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15195
31.8.18 20:45

Mainskou mame doma,krasne plemeno,ale bohuzel nemazlici.nechce hladit,neprijde se pomazlit.priste chci radeji ragdollku.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1149
31.8.18 20:45
@Aduš8 píše:
Já měla Mainu,kočičku. Kupovali jsme ji jako čtyřměsíční kotě. Nikdy nevytáhla drápy,ale byla to mňaudáma. Nechala se pohladit,ale nechtěla se nijak extra chovat. Přišla se pomazlit,ale jinak měla ráda svůj klídek. Srst jí ani tolik nelínala,narozdíl od kocoura,který byl kříženec norské lesní a zdědil po ní taky polodlouhou srst. Jeho vatička byla všude. Je potřeba ji pravidelně česat,je to klidné a mírumilovné plemeno. Najdete si na Stream.cz pořád slavní neznámí p. Libora Šulu,je to chovatel Mainských mývalých koček a natočili s ním úžasně půlhodinové video. Tam si sama uděláte obrázek.

Super napad, jdu to se na to kouknout, dekuju :palec: :palec: :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1149
31.8.18 20:47
@karkarka píše:
Mainskou mame doma,krasne plemeno,ale bohuzel nemazlici.nechce hladit,neprijde se pomazlit.priste chci radeji ragdollku.

Hmm, uz ted to ctu od vicero pisatelek, ze se moc nemazli… Ta Radgoll je skvela, ale mam opravdu strach, aby az budeme v praci tady nestradala samotou…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
847
31.8.18 20:58

Skvělá mazlící a hlavně zdravá je thajská kočka, to je takovej něžnej a ukecanej mazlík :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1326
31.8.18 21:02

@Kassor jj no ono je to blbe no to je fakt :-) když by měl alergii abyste to psk nemuseli dávat pryč a apod a co třeba , moje sestrenka je taky alergická na srst :-) a myslím Yorkshire a bisonci jsou jakoby, že nemají chlupy ale mají nějaký vlasy nebo co :-) prvně měla agamu takovou ještěrku no a pak si na netu našla tohle :-) ale uvidíš :-) snad se dobře rozhodnete :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
42
31.8.18 21:02

Ahoj, máme 4 letého mainskeho mývalího kocoura. Nepatří k obrům, má 7 kg, nejmenší kocour z vrhu, bráchové mají kolem 10, i když jsou všichni kastrovaní. Mazlivý je, ale nevyhledává kontakt s cizími, mazlí se se mnou a s manželem. Dětem se spíš vyhýbá, ale když neječí, nechá se i od nich pohladit. Ale: musí mít parťáka. Samotu nesnese. Nikdy nám nic nezničil, čůrá do kočkolitu, povahu má skvělou, ale když je sám, je nešťastný. Že začátku mu sekundoval jen pes, pak jsme mu pořídili partačku nalezenku. Takže nedoporučuji jako jediné zvíře do bytu. Ale jinak všema deseti :srdce: :srdce: :srdce:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1702
31.8.18 21:12
@MáškaMarie33 píše:
Skvělá mazlící a hlavně zdravá je thajská kočka, to je takovej něžnej a ukecanej mazlík :)

Máme ji doma a nemá chybu :srdce: doporučuji. I kratší samotu zvládne bez problémů :palec: Megamazel. Zrovna na mně leží :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6623
31.8.18 21:12

Máme mainku už 14 let a je to král. Fakt doslova král. Povahou, velikosti, celkovým vzhledem. Teď už je starší tak nemusí děti, ale to si zaleze a přijde si hrát jen když máš náladu, ale do cca 10 let se starší řádil po celým domě. Mají dlouhou srst, chce to se starat, I když ten náš nebyl cesany nikdy, nesnáší to ale má tak dobrou srst, že nemá slepeny chlupy a vše je bez problémů. S tím wc nevím proč by byl potřeba nějak extra velký, my máme normální, dokonce nekryty a nikde nic mimo. Bez do ní, ale jen do papírové a testované.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
13415
31.8.18 21:34

Máme mainskou mývalí, je jí už 12 let. Má ještě 2 kamarádky kříženky z ulice. Ona je šéf. Ale jinak je úžasná, mazel, až kolikrát vtíravá. Stejně jako další 2. Ale ty chlupy. :roll: Černé oblečení si oblékám minutu před odchodem z bytu. Ale je zlatá a děti má ráda. I se nechá vozit v kočárku pro panenky, snad to i vyhledává a za dcerou dolejzá. :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Breno poradna - podlahové krytiny

Ikona - Jiří Novotný

Jiří Novotný