Majetková újma

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
20.10.21 16:27

Majetková újma

Zdravím chtěla bych se zeptat byla jsem trestně vinná z podvodu dostala jsem podmínku a musím zaplatit soudem nařízený poškozenému majetkovou újmu v částce 9000kč
Kontaktovala jsem poškozeného stim jestli bych mohla částku poslat ve více splátkách "splátkový kalendář " ale on mi odpověděl že to chce celé a hned že žádný kalendář mi neudělá.
Neví někdo jestli může odmítnout splátkový kalendář když nemám celou částku najednou? Díky za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27537
20.10.21 16:29

Může. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.10.21 16:30

@pikola takže nemám právo na splátkový kalendář

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51297
20.10.21 16:31
@Sonybravia123 píše:
@pikola takže nemám právo na splátkový kalendář

veritel ma pravo na splatkovy kalendar nepristoupit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22650
20.10.21 16:34

Ale to zase neznamená, ze to necháš vyhnít. Proste plat co můžeš. Aby to nebylo tak, ze jsem chtela, ale on nechtěl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21014
20.10.21 16:41
@Sonybravia123 píše:
Zdravím chtěla bych se zeptat byla jsem trestně vinná z podvodu dostala jsem podmínku a musím zaplatit soudem nařízený poškozenému majetkovou újmu v částce 9000kč
Kontaktovala jsem poškozeného stim jestli bych mohla částku poslat ve více splátkách "splátkový kalendář " ale on mi odpověděl že to chce celé a hned že žádný kalendář mi neudělá.
Neví někdo jestli může odmítnout splátkový kalendář když nemám celou částku najednou? Díky za odpověď

A máš tam nějakou lhůtu na splacení? Já myslím ž spíš ne, ale hlavně to pošli, klidně ve splátkách, ale aby to bylo do konce podmínky zaplacené. Soud to pak bude zjišťovat, takže si schovej složenky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1580
20.10.21 16:42
@Sonybravia123 píše:

He he, to je vtipné. Nemáš celou částku najednou, tak mu neposílaš stejně nic. Ještě by se měl patlat s nějakým splátkovým kalendářem na celých děvět tisíc. :P
A po podvodu by měl věřit tomu, že ten splátkový kalendář dodržíš. :P
Pozitivní je aspoň, že náhrady škody z úmyslného trestného činu se nezbavíš ani insolvencí. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21014
20.10.21 16:43
@matkabagristy píše:
veritel ma pravo na splatkovy kalendar nepristoupit

ale ona to podle mě nemá povinnost zaplatit najednou a teď hned :think: soud bude po uplynutí podmínky zkoumat zda zaplatila a tam mu bude jedno jestli to zaplatila najednou nebo v pěti splátkách…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12631
20.10.21 16:48
@Sonybravia123 píše:

Jasně že může. Jak ti má věřit, že bys ho dodržovala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1580
20.10.21 16:48
@Keyllah píše:
ale ona to podle mě nemá povinnost zaplatit najednou a teď hned :think: soud bude po uplynutí podmínky zkoumat zda zaplatila a tam mu bude jedno jestli to zaplatila najednou nebo v pěti splátkách…

Ze zákona třídenní lhůta od doručení podle osř, ne vykonatelnosti podle tř, ve výroku odsuzujícího rozsudku být uvedená nemusí. Věřitel to může dát na exekuci, ale je to bagatelní částka, tak třeba to neudělá hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.10.21 16:52

Dneska jsem dostala dopis od soudu a neříkám že mu nic neposílám jen jsem se ho ptala na splátkový kalendář protože nemám najednou celou částku a hluta tam napsana není kdo kdy to mám zaplatit a zase když mu budu měsíčně posílat třeba 3000 jestli on to přijme nebo to pošle zpátky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1580
20.10.21 16:54
@Sonybravia123 píše:
Ja neříkala že mu nic neposílám dneska jsem dostala dopis od soudu a neříkám tě mu nic neposílám jen jsem se ho ptala na splátkový kalendář protože nemám najednou celou částku a hluta tam napsana není kdo kdy to mám zaplatit a zase když mu budu měsíčně posílat třeba 3000 jestli on to přijde nebo to pošle zpátky

Tak pošli co máš, když to budou viditelné peníze, tak spíš počká se zbytkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1970
20.10.21 17:10

Tak si pujc od banky a splacej to bance, to opravdu nemáš 9 tisíc? Neřeknu kdyby to bylo sto. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27537
20.10.21 17:22
@Netopýr1 píše:
Tak si pujc od banky a splacej to bance, to opravdu nemáš 9 tisíc? Neřeknu kdyby to bylo sto. :nevim:

Myslíš, že někomu kdo dělá podvody ještě půjčí v bance? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11975
20.10.21 17:23

Soud asi trval nějaký pátek, už jsi na to mohla mít nasetreny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat