Malá štítná žláza

681
11.4.16 19:11

malá štítná žláza

Ahojda, asi měsíc mám pocit tísně v krku, tak trošku knedlík, šla jsem k obvodní a ta mě poslala na UZ kde jsem byla dnes a doktor mi říkal že budou potřeba další laboratorní vyšetření a mám napsáno ve zprávě výrazně malá štítná žláza, chtěla bych vědět od zkušenějších co mě teď čeká, zda u změnšené štítky nebo u zvětšené se tloutne..,případně jak těhotenství učitě plánuju ještě jedno dítko..čtu všelijaké diskuze tak bych potřebovala malinko uklidnit, k mudr jdu až za týden. děkuji za reakce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

50065
11.4.16 19:20

Dulezite je, jak funguje. Treba mne ji sezral zanet a nefunguje prakticky vubec, pozna se to odberama krve, beru na to hormony. Pokud je telo stabilizovane, v otehotneni by to nemelo branit, jen je treba pravidelne sledovani. To same s vahou - je-li to stabilizovane, sice uz ze me nikdy nebude twiggy, ale vahu si drzim od 18 stejnou a velmi solidni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
91
11.4.16 20:59

Tak já mám taky malou štítnou žlazu= vylučuje malo hormonu. Jinak už do konce života budu brát hned ráno tabletku, půl hodiny před jídlem.
Já jsem s otěhotněním neměla problém. Hned jak mi to doktor potvrdil zašla jsem si na št. žlazu k doktorce a každý měsíc chodila na kontrolu. Týden před kontrolou musím jít na odběry a podle hodnot z krve mi pak doktorky upraví tabletky.
To jestli budeš tlustá nebo hubená prý není způsobené štítnou žlazou. Je to jen drb co se šíří dál.
Kdyžtak se zeptej co tě zajímá, pokud budu vědět tak odpovím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50065
11.4.16 21:08

Tak pokud stitna zlaza neni dobre kompenzovana, zpomali se metabolismus a vaha nahoru jde. Byva to i jeden z prvnich priznaku spatne funkce. Pokud kompenzovana je, vetsinou uz sice zenska nebude kost a kuze, co muze snist, na co se podiva, ale kdyz se dodrzuje zdrava zivotosprava, ovlivnovat by to nemelo. Jinak ja mela nejdriv stitnou zlazu vzhledove normalni, ale prestavala fungovat, teprve po letech ji ten zanet sezral, ze temer zakrnela. Jestli to lze i naopak, tedy ze je mala a funguje normalne, netusim, ale vzhled je obvykle kontrolovan az na poslednim miste, primarne je dulezita jeji funkce a hladina hormonu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama