Mám chtít alimenty?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

PaniBovaryovaaa
Kecalka 121 příspěvků 26.03.18 08:14
Mám chtít alimenty?

Hezký den, ráda bych znala váš názor na mou situaci - nestranný pozorovatel je vždy lepší než zaujatá kamarádka apod. Po několika letech jsem se rozešla s otcem mého dítěte - respektive on se mnou (jeho důvod - málo sexu :nevim: ). Jiné problémy jsme nikdy neměli, byla jsem tolerantní k jeho pracovní době (podniká), péče o dítě a domácnost byla na mě atd. Nyní se tedy stěhuje pryč, dítě (školkové) zůstane logicky se mnou v „našem“ bytě, kde je zvyklé, má blízko školku, já práci atd. Byt je jeho - nicméně nás tam nechá bydlet (platit budu jemu pouze zálohy na energie, fond oprav atd)., žádný nájem, zároveň hodlá platit dál soukromou školku (cca 8 tis měsíčně). Kamarádka do mě pořád valí, že by měl platit na dítě alimenty, že jsem hloupá, ale mě přijde, že toho platí dost. Ona tvrdí, že dítě by mohlo do státní, tím by ušetřil 100 tis. ročně, které by mi mohl dávat na dítě. Já jsem teda za soukromou vděčná - jednak díky provozní době, taky nemusím řešit zavřenou školku během kdejakých prázdnin, mají bohatý program, výborné a zdravé jídla atd., prostě to nejsou jen tak vyhozené peníze. Zároveń si myslím, že to, že defacto nemusím řešit bydlení - zálohy jsou otázkou pár tisíc, tak to je taky docela dost velká úleva. Na druhou stranu, pokud bude dítě (záměrně nezmiňuji pohlaví a věk) nemocné, tak to budu já, kdo na tom bude fin. tratit na výplatě - on jako podnikatel s dítětem bude sotva týden, dva doma. Plus to budu já, kdo bude dítě většinu času živit, šatit - na druhou stranu, malé dítě toho moc nesní a dost velkou část „nákladů na jídlo“ pokryje školka, kterou platí on. Co myslíte? Jsem hloupá nebo naopak normální? Je pravda, že moje příjmy jsou mnohonásobně nižší, ale i s jeho nastavením toho, co bych měla/neměla platit si budu žít určitě líp než většina matek samoživitelek.

Příspěvek upraven 26.03.18 v 19:01

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56764 příspěvků 2 inzeráty 26.03.18 08:17

@PaniBovaryovaaa proč si do toho necháš kecat kámoškou? jestli dobře chápu, platí Ti nájem a soukromou školku, to mi fakt málo nepřijde :think: pokud ti to takhle vyhovuje, nechala bych to..

PaniBovaryovaaa
Kecalka 121 příspěvků 26.03.18 08:19

@martina.se Neřekla jsem, že si do toho nechám kecat kámoškou. Jen zná mou situaci - rozchod jsem s ní před x měsíci probírala, takže zná i budoucí finanční situaci a prostě její názor je jiný. Nejsem jí nijak zvlášť ovlivněná, jen mě zajímají i názory jiných, naprosto nezainteresovaných lidí. Ono víc lidí je toho názoru, že když někdo rozbije kvůli malichernému důvodu rodinu s dítětem, tak by měl „pykat“, cálovat či co já vím. Ve mě se mele, na jednu stranu mi ublížil, klesne mi životní standart, dítě přijde o tatínka (kvůli blbosti, druhé míze či co to je), na druhou stranu vnímám jeho nabídku jako štědrou.

Příspěvek upraven 26.03.18 v 08:21

Janli
Závislačka 3764 příspěvků 7 inzerátů 26.03.18 08:20

Co se týká financí, zachoval se celkem velkoryse. Zbytek komentovat nebudu. Neznám sice jeho příjem, ale je pravděpodobné, že alimenty by mu vyměřili menší, víme jak to vypadá s daňovým přiznáním při podnikání. Rozhodně bych s ním však sepsala dohodu o placení alimentů formou užívání bytu a hrazení školkovného.

mary.27
Zasloužilá kecalka 702 příspěvků 26.03.18 08:21

Za mne rozhodně ano, chtěla bych alimenty na základě soudního rozhodnutí. Nikdy nevíš, kdy mu rupne v bedně, nebo potká jinou, která mu dá nůž na krk a ze dne na den ti přestane platit to co hradí.
Takže ano, já radím, mít to oficiálně na papíru…

PaniBovaryovaaa
Kecalka 121 příspěvků 26.03.18 08:22

@Janli děkuji za konstruktivní radu. Takže je lepší je mít něco oficiálně sepsaného? I když nás nemusí řešit soud? Sezdaní jsme nebyli…

martina.se
Hvězda diskuse 56764 příspěvků 2 inzeráty 26.03.18 08:26

@PaniBovaryovaaa já bych řekla, že zatím je ta nabídka víc než štědrá. otázka, jak to bude do budoucna.. tak sepište dohodu, že bude i nadále pltit nájem plus alimenty ve výši (zatím školkovného) :think:

Janli
Závislačka 3764 příspěvků 7 inzerátů 26.03.18 08:27
@PaniBovaryovaaa píše:
@Janli děkuji za konstruktivní radu. Takže je lepší je mít něco oficiálně sepsaného? I když nás nemusí řešit soud? Sezdaní jsme nebyli…

Přiznám se, že se v tom úplně nevyznám, jiní poradí asi lépe jakým způsobem toto půjde ošetřit. Ale v každém případě bych to nenechávala pouze na ústní dohodě. Když se nám narodila první dcerka, říkali mi na sociálce, že máme sepsat dohodu a hodit to na soud. Stejně by bylo dobré, aby sis nechala dítě svěřit do péče a určit styk s otcem, takže by se to vyřešilo při jednom.

Tichošlápek
Echt Kelišová 8158 příspěvků 26.03.18 08:31

A jaký ma prijem? Odpovídaly by alimenty tomu, co ti bude takto dávat nebo by byly vyšší? Podle toho bych se rozhodla. A rozhodne vse sepsat písemně. Protože ono az ho přejde černé svědomí, tak ty peníze bude dávat dosti nerad. Rovněž doporučuji upravit styk s dítětem. Vyhnes se problémům do budoucna

Ivana 85
Závislačka 2886 příspěvků 26.03.18 08:32

@PaniBovaryovaaa ja si myslim ze se zachoval velice stedre. Dokud bude domluvu plnit tak bych alimenty nechtela.Ono se taky muze stat ze mu vymerej treba 5 tisic on prestane platit skolku a najem a budes na tom daleko hur.

ka2ka
Extra třída :D 11461 příspěvků 26.03.18 08:34

Já bych alimenty nechtěla, platí školku a bydlení, pokud požádáš o alimenty může se postavit na zadní a nechat vyměřit soudně a ty dostaneš třeba 3000kč a on ti přestane platit školku a bydlení když si je vydupeš

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32299 příspěvků 10 inzerátů 26.03.18 08:35

Řekla bych, že to máte vyřešené opravdu velmi špatně. Měl by ti platit výživné. Měl by s tebou uzavřít nájemní smlouvu a ty mu podle ní platit nájem. Výši výživného byste měli dohodnout tak, aby v ní byl prostor na soukromou školku, pokud to jeho příjmy umožňují. Výživné platit musí a kdyby spíš tobě ruplo v bedně a nechala jsi vyměřit výživné soudně, bude ho platit možná i zpětně, nevím, jak by doložil, co a jak platil :nevim:

stinga
Závislačka 2913 příspěvků 1 inzerát 26.03.18 08:36
@Ivana 85 píše:
@PaniBovaryovaaa ja si myslim ze se zachoval velice stedre. Dokud bude domluvu plnit tak bych alimenty nechtela.Ono se taky muze stat ze mu vymerej treba 5 tisic on prestane platit skolku a najem a budes na tom daleko hur.

chtěla jsem napsat úplně to samé

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32299 příspěvků 10 inzerátů 26.03.18 08:36

Jo a nemusíte mít výživné soudně!!! Stačí dohoda, i ústní, ale aby ti posílal na účet pravidelně přiměřenou částku, nejlépe s poznámkou výživné. Jedině tak je to prokazatelné.

smurfka
Nadpozemská drbna 28292 příspěvků 26.03.18 08:37

MOŽNÁ BY mu soud vyhradil větší alimenty, ale pokud by je neplatil a sekl se, zase po podnikatelích se nedá moc exekučně vymáhat..
Byla bych rozhodně spokojená s částkou kterou ti " dává " soukromá školka cca 8tisíc plus nájem je víc než štědré..
pokud bys chtěla alíky, myslím že by určitě dali menší částku a už by sis nemohla dovolit soukromou školku..
Nechala bych ale napsat papír o tom že školku platí on plus že bude platit nájem, aby si pak někde nanarazila až třeba „náhodou“ zapomene..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Hadamczik se po mistrovství pustil do Jandače a spol.: Udělali jste chybu!

Výkony hráčů ho potěšily, taktická příprava od realizačního týmu však... číst dále >

Rytíř Jaromír Jágr: Myšlenky na sex ovládám, peníze si nezasloužíme

Je miláčkem českého národa a na ledě platí za hokejového boha. Jaký je ale... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vysoký tlak je třeba léčit. Může totiž poškodit cévy i mozek, řekla lékařka

Hypertenze je jedna z nejčastějších kardiovaskulárních chorob, která může při... číst dále >

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

Reklama