Mám covid v 38 tt - porod, nesmím na kontroly, kašel

205
25.12.20 17:08

Mám covid v 38 tt - porod, nesmím na kontroly, kašel

Ahoj, bohužel v tu nejhorší dobu jsme všichni doma chytili covida :-(. Už to bude deset dní a mám pořád hrozný kašel. Jsem v 38 tt. Minulý týden mi řekli, že kontrolu v porodnici vynecháme a pokud už nebudu infekční, tak mám přijít v pondělí, jenže pořád se nemůžu zbavit toho kašle a nerada bych vynechala i další kontrolu :-( Mám kašel a jsem strašně unavená, ani si neumím představit s tím teď rodit. V porodnici mi řekli, že přijet jedině k porodu, ale mám strach o miminko. Z nějakého důvodu jsou ty kontroly na konci každý týden přeci a mimi už se hýbe méně než před tím :,( třeba má méně místa, ale stejně. Řešila jste některá to samé? Rodila jste s covidem a s kašlem? Jsem z toho dost nervózní. Termín mám za 14 dní :( :( :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4332
25.12.20 17:15

Asi bych netrojčila a byla ještě týden v klidu doma a doléčila se. Když tam budeš kašlat jak tuberák, tak je akorát všecky vyděsíš - doktory, sestry i ostatní matky v čekárně.
I tobě víc prospěje, když se nebudeš nikam harcovat, sama píšeš, že jsi pořád dost unavená. Zkus co nejvíc odpočívat a načerpat sil na porod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1182
25.12.20 17:20

Pokud bys chtěla kontrolu miminka, tak mě napadlo, jestli by se nedala kontaktovat nějaká porodní asistentka, aby tě vyšetřila u vás doma. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2208
25.12.20 17:58

Nebo obvolat jiné porodnice, rozhodně to není tak, že by všude rusili covid pozitivním kontroly

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.12.20 18:38

Holka drž se. Zavolala bych obvodnímu lékaři zda by ti nenapsal něco na kašel. Já měla šílený kašel v září, bez covidu. Pomohly az léky na předpis.
Miminko to určitě zvládne :hug:
Muj děda 90 let se nakazil v sociálním zařízení, je mu špatně, sotva veme telefon. Druhý den jsme všichni v rodine na prášky protože to u něj může mít fatální následky.

• Citovat
  • Nahlásit
25.12.20 18:38

Tak já bych se do porodnice každopádně na kontrolu nacpala, předem bych to oznámila, že mám covid, ale klidně bych přehnala, že necítím pohyby a bojím se. Kolik lidi už to odskákalo, že odkládali péči, kterou potřebovali a v těhotenství bych nic neriskovala. Brát ohledy na ostatní samozřejmě, ideálně respirátor atd., ale kvůli dětem holt musí být člověk asertivní. To bych se nebála, že by vás nechali v čekárně se zdravýma. To o děšení doktorů a sester je trochu mimo, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3273
25.12.20 18:59

@Sofi87 co poprosit o kontrolu před nemocnicí? to absolvovala nějaká biatlonistka na jaře…Nebo aby tě objednali jako poslední?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
903
25.12.20 19:06

Tak pokud ví předem, že jsi pozitivní, bude tě kontrolovat jeden doktor na to vybavený, ty v respirátoru a rukavicích - to je minimální šance se nakazit. Pro ně jsou rizikoví přece ti, co neví, že mají Covid, mají mizerně nasazenou roušku a sedí s ostatními hodinu v čekárně. :nevim: Když přijedeš autem až před nemocnici, nebudeš se nikde ničeho dotýkat… Asi nechtějí, abys tam chodila kvůli každé blbosti, ale tak na co ty prohlídky pak jsou, když tě na konci těhotenství odmítnou. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
25.12.20 19:43

Taky bych kontaktovala obvodní a požádala o leky na kašel aby se ti ulevilo. Případně běžně dostupné sirupy na suchý nebo produktivní kašel, mimčo to zvládne. A ohledně kontroly, byla bych nekompromisní, vše se dá zorganizovat, jit jako poslední, lékař se může vybavit respiratorem ochranným štítem při kontrole ultrazvukem, rukavice, ochranný plášť a pak při konzultaci dodržet odstup. Ale to je vše o přístupu :zed: Každopádně se snaž nestresovat a odpočívej at jste oba v pohodě, všecko určitě dobře dopadne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1608
25.12.20 21:13

Lhát se nemá, ale jestli se bojíš, řekni, že necítíš pohyby, to tě vezmou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat