Mám nárok na odstupné v práci?

6.10.19 09:55

Mám nárok na odstupné v práci?

Ahoj maminky, mám dotaz který se úplně netýká děti, ale potřebuji poradit :srdce:
Máte některá z Vás zkušenosti s odstupným v práci? Naše firma končí, ale bude nás přebírat státní podnik. Bude vtom případě na odstupné nárok? Dekuji Vám všem za odpověď :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

305
6.10.19 09:58

@Evinnkaa to je otázka na právnika ;)
Chápem ale správne, že vaša firma / tvoja práca sama o sebe nekončí? Ak budes naďalej delat +- ti co doteraz, len vás prevezme štátny podnik (inými slovami, keď neprídeš o prácu) tak by si žiadne odstupné dostávať nemala… Proč taky, ak budeš stále zamestnana :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.10.19 10:01

@Pvln34 Ano, budou si nás přebírat kdo bude mít zájem, ale už od začátku nám bylo řečeno že by odstupné mělo být+ nějaká odměna, ale nikdo tomu nevěří :P Ano je to spíše na právníka :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
484
6.10.19 10:36

Tak jestli vás „jen“ někdo kupuje a pracovní pozice, místo výkonu práce atd. zustava stejná, tak to podle mě není důvod ukončit pracovní poměr a ještě s odstupnym.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.10.19 10:37

@Evinnkaa pokud prijdes o praci, dostanes odstupne. Pokud zustanes, nedostanes ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10768
6.10.19 11:05

Te, v tomto případě nárok na odstupné nemáš. Ty nepřicházíš ani o práci ani o svoji pozici, jen se mnění majitel firmy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3599
6.10.19 11:15

Holt budeš česat víno pro stát a ne pro soukromníka. Já v minulosti zažila změnu vlastníka v jednom podniku nejméně 4krát a novější vlastník byl vždy horší než ten minulej…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.10.19 15:10

Na odstupné je případný nárok jen při ukončení pracovního poměru, jinak ne :) nějakou odměnu vám zaměstnavatel dát může, třeba aby se náležitě blejsknul, ale to je jen na něm, rozhodně bych s tím spíš nepočítala :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama