Mám večer málo mléka?

848
26.2.20 23:26

Mám večer málo mléka ?

Ahoj holky, mám 16ti denní holčičku, jsem po císařském řezu, laktace se mi plně rozjela 4den po císaři. Malou kojím přes den co 3-4 hodiny. V noci krásně spinká takže v noci jak kdy někdy spí 6 hodin někdy 8. Když kojím přes den tak je spojena, ale večer kojím i 4× po sobě a malá pořád pláče a hledá prso, už jsem ji párkrát dala příkrm (Nutrilon), vypije tak 70ml a pak konečně spokojeně usne. Tak mě napadlo jestli třeba večer už nemám mléko? Jinak si to prostě nedovedu vysvětlit, přes den jí to stačí ale večer má hlad i když ji přiložím několikrát :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

57499
26.2.20 23:36

@Lucie1906 může být, nemusí.. Zkus ji před a po zvážit, ať víš, kolik na jedno kojení natahala :think: možná, že nenataha tolik.. Můžeš tomu dát pár dní, může být i první spurt.. Pokud budeš prikrmovat, může se produkce snížit.. Ale taky nemusí.. Kojení je taková sázka do loterie ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
529
26.2.20 23:40

Naše brečela taky, jsou to mrňata a večery jsou vždy těžké. Může usnout i jem tím, že už je unavená z brečení a pak i ze sání z lahvičky. Chce to vydržet. Mateřský instinkt taky napoví. Naše první furt byla vzhůru, pořád brečela, nemohla večer usnout, pak ublinkavala. Skončila jsem s kojením ani ne v 4. Měsíci. Druhá také než si vše sedlo asi deset týdnů, usinaly jsme max do 2. ráno. Pak už dobré. Přítmí, houpání,… pak prso a uvidíme. Začátky jsou fakt těžký. Úplně s tebou soucitim :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2034
26.2.20 23:41

Ja myslim, ze i dohani to, co nevypila pres den. Intervaly 3-4 hod pri kojeni u takto malinkyho ditete je dost dlouha doba…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86686
26.2.20 23:55
@Zorbas píše:
Ja myslim, ze i dohani to, co nevypila pres den. Intervaly 3-4 hod pri kojeni u takto malinkyho ditete je dost dlouha doba…

Přesně to mě zarazilo.To moc velký interval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
848
27.2.20 00:05

@martina.se nemáme váhu, ale zítra můžu zkusit na kuchyňské. Právě že i mě samotné se večer prsa zdají prázdné na omak. Možná si za to můžu i sama, protože jsem první týden dost odsavala aby se mi zvýšila tvorba mléka a to odstáté jsem ji pak večer dala ( přece to nevyleju ) ale tak poslední týden už neodsavam. @B EL malá je zlata, ani na prdíky netrpí, akorát je večer hladová no :pensive: @Zorbas velký interval? Už v porodnici mi říkali kojit co 3 hodiny, pokud bude přibírat pak nechat spát, tak samo pediatr. Malá se většinou přes den sama vzbudí za 3 hodiny, výjimečně za 4. Dneska jsme byly převážit a přibrala za týden 200g.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
27.2.20 00:15

Je to běžná věc, že laktace k večeru klesá. V noci, hlavně nad ránem se mlíčko tvoří a proto je ho dostatek. Během dne už laktace ubývá, večer můžeš mít až prázdný pocit, a proto se dítě kojí déle, protože mu to neteče tak silně. Taky jsem to měla u dvou dětí a vždy se to nějak večer
ukojilo :smiley:. Šla jsem před večerním kojením do teplé sprchy, vypila hrnek teplého čaje, mléka nebo Cara, ať udělám pro to maximum a bylo, zvládlo se to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
848
27.2.20 00:22

@Veverko Uff,tak to jsem ráda že nejsem sama. Předevčírem jsem musela dát příkrm, včera jsme to zvládli bez a dneska jsem opět musela dát. Problém je taky hlavně v tom že mi u toho kojení usíná jak je unavená, ale jakmile ji odtrhnu od prsa tak začne hledat a pak plakat. Ale snažím se, a přikládám jí večer i 5× než sáhnu po přikrmu. Ale to Caro určitě zkusím, třeba to pomůže :blush: a ještě dodám že když se v noci vzbudí, jak kdy někdy ve 3 někdy v 5,tak ji prso stačí a pak zase spinká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
27.2.20 00:40

@Lucie1906, jo, v klidu, určitě to zvládnete. Když u toho usíná, tak si chce určitě prso i podudat a cítí, když ji ho vezmeš :)
Některá miminka během dne nevydrží interval 3 hodin a maminky je kojí na požádání i po půl hodině, to je taky v pořádku, je to malé mimi a chce cítit maminku a uklidňovat se. Čím budou starší, tak se to bude upravovat a vydrží déle. Mají malý žaludek, mlíčka se tam tolik nevejde a proto pijí často. Taky ještě dodám, že MM je lehce stravitelné, proto se stráví rychleji než UM, které je z kravského mléka a déle se v žaludku udrží a zasytí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22233
27.2.20 00:49

Laktace se navýší jedině kojením. Zkuste ji budit po 2,5hodinách, než se probere atd, tak bude skoro 3hodiny. Kojit jedno prso, dokud aktivně saje. Pak druhé prso. Další kojení začínat tím prsem, které bylo předtím druhé. Vždy nabízejte obě prsa.
Večer si před kojením pořádně nahřejte prsa, vypijte hrnek horkého čaje… a hurá kojit. z nahřátého lépe teče :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama