Mám zajít k lékaři?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bublinna
Povídálka 19 příspěvků 26.07.18 21:05
Mam zajit k lékaři?

Holky spalila jsem se pred tydnem. Ruka me boli a nechce se hojit. Mazu Bepanthenolem ;) je to hnis nebo strup? Nevíte co delat nebo to mam nechat byt :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Tarjei
Závislačka 4058 příspěvků 26.07.18 21:10

to je strup. Maž to jen tolik, aby se to vsáklo, ne víc. spálenina bolí, to je jasný.

Luckaa2098
Povídálka 49 příspěvků 26.07.18 21:11

Muže to být něco víc, dokud by to nevypadalo čím dal tím hůř tak bych to asi neřešila.. vypadá to alespoň trosku lépe než na začátku? Popáleniny se léčí dlouho :think: pozor na otravu krve, jakmile začnou horečky nebo se vám odtamtud přitáhne červený flek směrem k srdci sup k doktoru.. nejsem dr ale zahnisane to nevypadá.. zkuste mazat spíše panthenolem nebo fenistilem .. a jestli mate doma aloe vera tak taky pomáhá :kytka:

chaela
Ukecaná baba ;) 1279 příspěvků 2 inzeráty 26.07.18 21:11

Spáleniny jsou zrádný, hojí se dlouho. Spálila jsem se o Vánocích a vypadalo to podobně. Dávala jsem si na to mastnej tyl a po pár dnech jsem se to snažila nechávat co nejvíc volně, aby to uschlo. To se mi právě udělal strup, ten mi syn stihl strhnout ještě před zahojením, ale pak už to bylo ok. Počkala bych, až strup odpadne, do té doby mazat a mazat.

Bublinna
Povídálka 19 příspěvků 26.07.18 21:12

Děkuji Vam :) asi jen panikarim

Příspěvek upraven 26.07.18 v 21:13

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63309 příspěvků 3 inzeráty 26.07.18 21:13

@Bublinna Ted uz asi nic, ale priste k lekari… Tedy ne, ze by popalenina tehle velikosti nesla osetrit, ale chce to umet, takhle tipuju, ze tam zbytecne budes mit jizvu.

Luckaa2098
Povídálka 49 příspěvků 26.07.18 21:14

Já si takhle spalila ruku od navijeciho vodítka, chytla jsem tu šňůru .. nakonec mi to peanem vytrahavali a čistili .. :roll: vypadalo to podobně, jen víc natekle a zahnisane .. čistit čistit čistit :)

nostress
Extra třída :D 13393 příspěvků 26.07.18 21:15

Zkusila bych to Aloe vera.

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 26.07.18 21:18

Taky bych řekla strup.. Pokud by to nějak víc zarudlo, byly nenadálé horečky tak bych zašla ale ještě bych počkala spálenina se hojí dlouho… Můžu se privterit s dotazem? Řešila jsem v kině diskuzi, ale moc holek nereagoval… Od včera opar.. Doma 8m kojenec tak jsem na nervy… Už jsem opary měla i takhle ale teď pár let klid…nasazen teetrea olej, pasta, po poradě s lékárnici vectavir, dala jsem si Paralen… Je to druhý den nemůžu čekat zázraky.. Hygiena zvýšená na maximum, umyté hračky malé, nepusinkuju, mám svůj ručník, piju z pětky aby se po mě nikdo nenapil, antibakt. Mýdlo na ruce… Nasazen Bkomplex, CckoBojím se hlavně o dcerky… Ale co myslíte má smysl s tím někam chodit? jeste podotknu že 4.5leta (ta bere Bkomplex a imunoglukan) měla na začátku měsíce angínu s antb., mě bolelo v krku a uzliny tak asi opar je důsledek…navic mám na rukách něco jako exem.. Mívám to z jaru.. Velmi sucha popraskané kůže… Uff to je asi vše… A omlouvám se pokud bude dotaz vadit edituju

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1977 příspěvků 26.07.18 21:43

@kavulenka já takovéhle opary mívám běžně a často,měla jsem ho jednou přes celý horní ret a celý nos. Jednou za čas mi doktor předepsal herpesin tablety,ale pomůžou jen na chvíli,sníží množství víru v těle. A od doktora vím,že bolavá uzlina pod bradou vždycky patří k výskytu oparu.

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 26.07.18 21:49

@Aduš8 mě jde asi nejvíc o to, abych udělala maximum, popřípadě to nějak nepodcenila kvůli holkam…jak už jsem zmiňovala.. Takze děkuju za názor.. Selský rozum mi říká, co by mi ta dr asi dala jiného když kojím.. Ale tím že naposledy jsem měla opar ještě jako bezdetna tak nevím…

Verun83
Echt Kelišová 8756 příspěvků 33 inzerátů 26.07.18 21:50

@kavulenka nejlepsi co znam na opary je od justu olej z 31 bylin. Fakt stoji za zkousku. Manzel mel ted obri opar, dost podobny tomu tvemu. Vecer to mel desny, namazal to a rano strup. Strasne si to pochvaluje.

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 26.07.18 21:53

Díky za tip ségra dělá Just hned ji jdu psát… Mam tady ještě z LR nějaký emergency sprej tak nevím zda to ještě neliznout tim

Příspěvek upraven 26.07.18 v 21:54

Verun83
Echt Kelišová 8756 příspěvků 33 inzerátů 26.07.18 21:53

@Bublinna nedavno jsem se spalila na nartu. Mokvalo to, okolo rudy, vypadalo to hrozive. Strikala jsem aloe vera sprejem prvni pomoci od lr. Dlouho se to hojilo, bolelo, no a pak krute svedilo.
Ty uz mas strup, muzes zkusit hemagel, pry je na spaleniny dobry. Sezenes v lekarne bezne.

Verun83
Echt Kelišová 8756 příspěvků 33 inzerátů 26.07.18 21:54
@kavulenka píše:
Díky za tip ségra dělá Just hned ji jdu psat
:palec: ,,31,, je snad na vse, doma se neztrati.
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Nejodvážnější národní kroj všech dob? V tomhle poletí Šteflíčková na Miss Universe!

Pokud Lea Šteflíčková na nadcházející Miss Universe nenadchne svou krásou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >