Maminky samoživitelky a čas

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LBureska
Kecalka 167 příspěvků 17.01.19 08:38
Maminky samoživitelky a čas

Ahoj holky, vy, které jste s dětmi samy, jak to zvládáte časově? Myslím práci a potom odpolední činnosti, nákupy, vyzvednout ze škol, učení, aktivity dětí?
Já jsem sama s 7 letým synem a přijde mi, že nemám vůbec čas. Syn má tři dny v týdnu tréninky a kroužek, tak mi přijde, že nic nestíhám.
Mám to tak jen já nebo jste na tom stejně? :-)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kotatko03
Echt Kelišová 8263 příspěvků 17.01.19 08:53

Mám ve svém okolí spoustu maminek samoživitelek a když to sleduji, musím uznat, že je to fakt záhul a naprosto otevřeně: klobouk dolů, co všechno zvládáte :palec: :hug:
On ten čas je neúprosný a je jedno, jestli si jsi sama nebo ne, popravdě řečeno sama mám velmi často pocit, že bych potřebovala aby den neměl 24 hodin ale 42 :oops: :mrgreen: Nedělej si starosti, rozhodně v tom nejsi sama :hug: :hug: :hug: :hug:

Lama Lama
Hvězda diskuse 50708 příspěvků 4 inzeráty 17.01.19 09:10
@LBureska píše:
Ahoj holky, vy, které jste s dětmi samy, jak to zvládáte časově? Myslím práci a potom odpolední činnosti, nákupy, vyzvednout ze škol, učení, aktivity dětí?
Já jsem sama s 7 letým synem a přijde mi, že nemám vůbec čas. Syn má tři dny v týdnu tréninky a kroužek, tak mi přijde, že nic nestíhám.
Mám to tak jen já nebo jste na tom stejně? :-)

Já se osobně za samoživitelkou nenazývám, ale odpovím..
Jo, toho času není moc a je třeba hodně pracovat s tím, co je. xRozvedená jsem od 4 let mladší. Takže vidím obrovský posun. Jedna v samostatnosti dětí a hlavně v tom, že nyní už jsou v jednm ústavu. nejhorší bylo období, kdy byl jeden ve školce, druhý ve škole, každý jinde ) od sebe 20 min autem nebo 40 min busem), do toho ještě jinde moje práce.
Co pomohlo - něco hodit na otce )odvozy do školky), sdílené vyzvedávání s kamarádkou, včetně toho, že pak třeba byla kamarádka syna u nás, kámoška si jí vyzvedla později, jindy zas já. Díky tomu nemusí děti hnít v družině do zavíračky, ale odcházejí ve 3 nejpozději. Zkrácený úvazek - postupně z 0,8 , nyní už 0,95, alei ta blbá půl hodina pomůže. A pak děti osamostatnit - nyní už jezdí v 7 a 9 ti letech sami s jedním přestupem. Samotná dcera bez bráchy zatím jen bez přestupu a čekám na ní v mítě přestupu. Ale alespon nemusím nikam zajíždět. Nastavla jsem rovnou praviidla, že dokud se nedopraví sami, budou kružky jen ve škole. A pak využíám čas, co to jde, do práce jezdím na kole, pokud nevyzvedávám, pokud jo, běhám. Prostě aby si své koníčky spojila s nějakou povinností a šetřila čas.

Terkapali
Ukecaná baba ;) 1554 příspěvků 17.01.19 09:53

Já jsem tedy tak na půl samozivitelka :lol: Ale taky odpovím, ráno vstávám později než chlap, dceru do školy, zpět dóm se psama, odjezd do práce. Odpoledne vyzvednou dceru ve družině, nákup, rychle dóm se psama… 2× v týdnu ještě další kroužky mimo školu. Zvládám, a už jsem si na to zvykla… :D

LBureska
Kecalka 167 příspěvků 17.01.19 09:58

Já si holky nestěžuju, jen mě zajímá, zda takový denodenní maraton mám jen já :-) Kamarádka mi vyčítá, že na ni nemám čas, ale já v týdnu na kafíčkování vážně čas nemám…

Lama Lama
Hvězda diskuse 50708 příspěvků 4 inzeráty 17.01.19 09:59
@Terkapali píše:
Já jsem tedy tak na půl samozivitelka :lol: Ale taky odpovím, ráno vstávám později než chlap, dceru do školy, zpět dóm se psama, odjezd do práce. Odpoledne vyzvednou dceru ve družině, nákup, rychle dóm se psama… 2× v týdnu ještě další kroužky mimo školu. Zvládám, a už jsem si na to zvykla… :D

Co je na půl samoživitelka?

Upřímě řečeno, když budu žít sama, bez dětí, jsem samoživitelka? Je otec, který živí celou rodinu vč. manželky na mateřské samoživitel? Je matka, která dostává na dítě slušné alimenty SAMO živitelka? Je matka, která má dítě ve střídavé péči samoživitelka?

Terkapali
Ukecaná baba ;) 1554 příspěvků 17.01.19 10:04

@LBureska v klidu. Mám to úplně stejně :mrgreen: je to na palici, ale nic jiného nezbývá :lol:

atominnka
Generální žvanilka 21968 příspěvků 17.01.19 10:07

@LBureska jsem sama s dětmi - 5 a 8, plus máme psa. Pracuji na 3/4 úvazku, přivydělávám si z domova ještě občas. Stíhám. Sice teda jsou věci, co jdou stranou, ale stíhám. Na rovinu říkám, že jsem zrušila kroužky(dcera měla jen keramiku tedy) - důvod finance a čas, musela bych vozit, z práce bych musela dřív, navíc jsme od září měnili školku i školum, takže toho bylo na všechny moc. Ale od září klidně dcera muze, bude už dost velká, aby se dopravovala sama, navíc už soud o alimenty mám za sebou.
Co mě teda šíleně drtí jsou nemoci dětí. Nemám nikoho, kdo by vypomohl a pohlídal, navíc exmanžel je vrací nemocné většinou. Takže jsem často na očr :zed:

Lama Lama
Hvězda diskuse 50708 příspěvků 4 inzeráty 17.01.19 10:07
@LBureska píše:
Já si holky nestěžuju, jen mě zajímá, zda takový denodenní maraton mám jen já :-) Kamarádka mi vyčítá, že na ni nemám čas, ale já v týdnu na kafíčkování vážně čas nemám…

NO a nejde se fakt s někým domluvit, že dítě vyzvedne maminka spolužáka, příště zas ty,.. Vždyt to se šikne i nesamoživitelce. třeba jednou za 14 dní jít po práci na 40 min na to kafe. Potřebuješ to i ty, ne?

atominnka
Generální žvanilka 21968 příspěvků 17.01.19 10:08
@LBureska píše:
Já si holky nestěžuju, jen mě zajímá, zda takový denodenní maraton mám jen já :-) Kamarádka mi vyčítá, že na ni nemám čas, ale já v týdnu na kafíčkování vážně čas nemám…

to znám, kamarádka doma s ddětmi, živí je muž. Taky vyčítá. smůla no, prostě jinak to nejde.

LBureska
Kecalka 167 příspěvků 17.01.19 10:16

@atominnka kamarádka je taky sama s dětmi, ale nechodí do práce, takže si vše udělá, když jsou oni ve škole a školce. Já po práci řeším co ona dopoledne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.19 12:22

Děti 3. a 1. třída a předškolák. Školáci chodí sami, našla jsem si práci, kde se začíná brzy, takže nejpozději ve 3 jdu z práce do školky vyzvednout. Škola i práce v docházkové vzdálenosti, školka tři stanice busem. Kroužky pouze v rámci školy, kde si je lektor vyzvedne z družiny a zase vrátí. Všechno jsem si nastavila tak, abychom netvrdli v družinách a pracích do večera.
Odpoledne v pohodě zvladame úkoly, já tak nějak domácnost, když jdou děti spát, tak mám večer čas na net, knížku…
Pomáhá mi táta, dvakrát týdně vozí do školky.
Doktory s dětmi zvládám v pracovní době, stejně tak svoje. Když nestíhám, nákup naklikam přes Tesco nebo rohlík.

mrav
Generální žvanilka 23075 příspěvků 17.01.19 16:48

Jsem tatínek samoživitel tříleté holčičky. Ráno vstáváme ve čtvrt na šest, pak jdeme do školky. Pracuji od 7 do 15 a pak si dcerku vyzvedávám ve školce. Doma dělám klasické činnosti - praní, vaření,úklid. Také si spolu hrajem a chodíme ven. Jsem z toho mnohdy unavený. Navíc je na mě dost fixovaná - jako dvouletá přišla o mámu. A tak musím s váma, holky ,souhlasit. Někdy potřebuji, aby měl den víc než 24 hodin. :mavam:

LBureska
Kecalka 167 příspěvků 18.01.19 09:34

@mrav Tak to klobouk dolů, že to zvládáte.

mrav
Generální žvanilka 23075 příspěvků 18.01.19 16:35
@LBureska píše:
@mrav Tak to klobouk dolů, že to zvládáte.

Zvládat to musíme. Kdyby se ale našla nějaká žena, ideálně i s dítětem, byl bych rád. Dcerka je společenská, kamarádská. :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak se žije v ulici, kde bude bydlet Plekanec a Šafářová? Kultura, zeleň a servis

Nový domov, který si buduje rozvádějící se Tomáš Plekanec (36) a jeho... číst dále >

Bomby Kim Kardashian: Šaty jí rozdělily prsa vejpůl!

O vrchovatou porci trapnosti se tentokrát postarala hvězda reality show a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >