Semena paprik, jak na ně

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
6050
17.2.13 16:38

Maminky zahradnice :-)

Ahojda, ráda bych poprosila někoho o radu jsou li tu mezi váma nějaké zahrádkářky :D Zasela jsem semínka paprik a už mi začala klíčit ale skoro na každém klíčku je na konci bílý chomáček asi plíseň :think: což asi můžu vyhodit že :roll: může někdo poradit jak na ty semena? Jako jestli je před setím do květináčků máčíte, do čeho je pak sázíte kde je máte umístěné no prostě takové ty zahradnické rady :lol: v loni jsem kupovala sazenice (jsem pěstitelka začátečnice) a tak jsem chtěla vyzkoušet ze semínka no ale to je asi něco nad mé síly :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17.2.13 17:12

A fotku nemáš? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24722
17.2.13 17:41

A nejsou to kořínky? Taky jsem dala dneska semínka do hlíny, ale já jsem teda ještě vrstvičkou zasypala, tak nemám tušení, jak vypadají klíčící :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6050
17.2.13 18:13

Tak tady je foto snad to tam vidíte, mě to právě přijde jak plíseň :nevim: a vy je házíte rovnou do hlíny (já mám ten substrát na klíčení) a nemáčíte před tím semínka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24722
17.2.13 18:16

To jsou podle mě kořínky… Mám „substrát pro výsev a množení“ a pak už přepichuju do obyč zeminy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
10219
17.2.13 18:19

Mám stejný názor jako @Pipet .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6050
17.2.13 18:23

:palec: :palec: :palec: fakt tak to jste mě potěšily vážně já už to chtěla vyhodit :lol: no jo ještě že se dneska může člověk poradit, moooc děkuju snad je to jak říkáte :mavam: jj taky substrát pro výsev a pak dám do obyč, díky a kdybych zas nevěděla tak si napíšu o radu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.2.13 18:37

Jj, kořínky, nech to klidně růst dál. A ty nejsilnější si pak můžeš přesadit. Já to vždycky vyseju do koupený hlíny na zeleninu, jen z ní vyberu nějaký velký klacíky nebo „borčus“. Vyseju jich víc a ty silný krásný si nechám a ty chudinky vyhážu.

:mavam:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
662
17.2.13 19:05

Super diskuze, zrovna jsem nakoupila substráty a semínka… a doma zjistila, že nevim, co s tim. Tak se přidám a budu šmírovat typy :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6050
17.2.13 19:05

@péťaskléňa paráda já se právě bála že je po všem, tak je nechám dál pěkně klíčit hlavně budu pro příště vědět :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6050
17.2.13 19:13

@Já_a_Kačí chi,chi to jsem ráda že nejsem sama kdo se v tom moc nevyzná :lol: tak mám další dotaz jestli můžete hodit radu na dobrá rajčata (né cherry) a jestli jsou také lepší ze semínek, mě právě přijde že z toho pak má člověk větší radost :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.2.13 19:18

Všechny domácí rajčata jsou lepší. Ale odrůdu ti neporadím. Každej rok si koupíme jiný.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jediný co neradím ani nepříteli jsou ty co rostou vzhůru kořenama z toho pytle. Měla je sousedka a kdyby nebyly tak drahý, švihla by to z balkonu :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6050
17.2.13 19:24

@péťaskléňa kořenama vzhůru 8o no to ani neznám :mrgreen: já chci normální co rostou v zemi tak prostě koupím dva druhy a vyzkouším :pankac: měla jsem v loni opět hotové sazenice z trhu a bohužel vůbec nevím co to bylo za druh ale byly dobrý, někde jsem vyčetla že když to má označení F1 tak by to mělo být v pohodě, tak prostě něco vyberu a uvidíme, je fakt že to bude stokrát lepší než ty příšery kupovaný to snad ani nejsou rajčata :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
10219
17.2.13 19:33

Nejlepší jsou polní rajčata i papriky. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.2.13 19:49

@natyber My jsme v paneláku, tak jen to, co se vejde na balkon. A zadej si do vyhledávače rajčatový závěs. Pro představu o co teda jde. B*BINA! Pěstujeme v truhlíkách a jde to. A rajčátka jsou výborný :!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat