Mandl? Žehlíte povlečení?

104
10.11.19 08:51

Mandl? Žehlite povlečeni?

Ahoj.. Prisli jsme s dcerou na slovo mandl a co to je a tak jsem si vzpomnela jak tata tahal kufr s povlecenim a uterkama autobusem na mandl.. :? Jak bylo doma vsechno nazehleny.. A jak ja se nad tohle uplne povznesla.. Presto ze nemam krep, vesele nezehlim ani nemandluju… Jsou vubec jeste mandly?? A zehlite perkal? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

861
10.11.19 08:54

Od té doby, co mám sušičku, jsem žehlila jenom 3× manželovi košili a dětské látkové pleny. Nejhorší domácí práce co znám :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10533
10.11.19 08:55

Nežehlim nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18482
10.11.19 08:58

Nemam susicku, takze tricka, vetsinu kalhot, halenky a kisile zehlim. Povleceni teda ne a nezehlu ho uz ani moje moje matka, ktera ho za meho detstvi nosila na mandl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1151
10.11.19 09:00

Nemam susicku, vsechno peru na 60, mam jinak pocit, ze neni poradne vyprano. Zehlicku nemam, manzel kosile nenosi a ja nezehlim vubec nic. Za mne je to nejvic zbytecna prace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.11.19 09:02

Zehlim tak 3× do roka věci, který nejdou uhladit rukou, když je vyndam ze sušičky. Povlečení nikdy. A žehlila jsem do 3m věci pro mimino.
Moje máma, přestože má sušičku, tak zehli hodně, ale povlečení ne.
A pamatuju si, když moje babička mandlovala (měla mandl doma), pro mě to byl vždycky zážitek :D Mandlovala skoro všechno oblečení, nejen povlečení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7504
10.11.19 09:02

Nezehlim a nikdy jsem povlečení nezehlila, vlastně ani moje máma nezehlila a nezehli. Od doby co mám susicku zehlim minimálně, jen co tedy prostě musím jsou uterky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
365
10.11.19 09:03

Věšení je půlka žehlení a sušicka je super věc. Takže žehlím jen bavlněné látkové pleny pod hlavu a na utírání pusy a občas nějakou halenku pro sebe. Ručníky zásadně do sušičky a povlečení na balkon na sluníčko.

Ale mandl si dobře pamatuju. Měli jsme ho dole v paneláku a půjčovali si klíče od správce :lol:. A teď ho má manžel v restauraci na žehlení ubrusů a utěrek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1014
10.11.19 09:05

Sice mám sušičku, ale i tak občas žehlím - já jsem asi výjimka, mě to baví. Povlečení nežehlím, to mě naopak nebaví - nudná velká plocha :D ale na často si říkám, že to na mandl odnesu (u nás funguje), je to taková nostalgie a to prádlo mi z toho pěkně voní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9025
10.11.19 09:09

Pamatuji si mandl. Takovy ten velky spolecny ve sklepe v panelaku. Tam to vzdycky krasne vonelo 8)

Co mame susicku, v podstate nezehlim nic :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13241
10.11.19 09:10

Zehlim jenom pleny a povlečení do dětské postýlky :D povlečení máme víceméně vše krepové nebo takové ty nemuchlavé materiály. ale mandl určitě ještě někde je, co vím tak byl v paneláku, kde sem chvíli bydlela, dole v sušárně, ale jestli ho někdo využíval netuším, možná někdo ze starší generace, já už bych s tím neuměla :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9532
10.11.19 09:17

Já teda žehlím všechno, i povlečení i prostěradla…´

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2645
10.11.19 09:20

Povleceni a uterky zehlim, zbytek ne. Vyjimecne kosile, ale manzel uz je moc nenosi. Mandly trochu pamatuju, ale my nosili s tatou lozni, uterky a rucniky do pradelny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
485
10.11.19 09:27

Mandl mela babicka ve sklepe vedle susarny na baraku a jako mala si pamatuju tu krasnou vuni pri tom mandlovani. Mam susicku nezehlim nic, krom par kosil a ubrusu tak 3 kraz do roka :mrgreen: :mrgreen:. Dceri jsem zehlila vse do pul roku, pak jsem se na to…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12964
10.11.19 09:38

Moji rodiče mají mandl doma. Já mám sušičku, skoro nežehlím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama