Manžel a rodiče

Anonymní
9.2.20 21:26

Manžel a rodice

Ahojte, teraz sme mali hroznú hádku. S manželom bývame 330 km od rodičov a mame 10 mesačné dieťa, ktoré moji rodičia milujú. Je to ich jedine vnúča, užívajú si ho ako sa len dá. Ale manžel nechce, aby k nám chodili, chodia tak raz za 10 týždňov na jeden týždeň. Vadí mu, že moja mama stále rozpráva, on sa s nimi nemusí vôbec, teraz sa s mamou rozprával, či by nemohli návštevy obmedziť, mama povedala, že už neprídu nikdy a vôbec a že chceli a nech chodím ja všelijako autobusmi a vlakmi, však malý bude mať rok. Som medzi mlynskými kameňmi. Čo robiť? Úplne mam z toho nervy a je mi z toho zle. Na jednej strane je mi rodičov veľmi ľúto, pomáhajú nám ako sa len dá, ale ísť proti manželovi, neviem.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12282
9.2.20 21:29

To je smutné, radu nemám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4104
9.2.20 21:31

Rodiče máš jen jedny - manžel může být za X let jiný…
Najít kompromis a nenechat si kecat do vztahu s rodiči.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
9.2.20 21:32

A jeho rodiče k Vám taky nechodí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.2.20 21:36
@Hrozina píše:
A jeho rodiče k Vám taky nechodí?

Jeho otec býva s nami, ale býva dole a k nám chodí len občas a na chvíľu, takže on žije svoj a my svoj život. Mamu navštívi max 2× do roka na chvíľu.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.2.20 21:38
@Anix píše:
Rodiče máš jen jedny - manžel může být za X let jiný…
Najít kompromis a nenechat si kecat do vztahu s rodiči.

Našťastie mi nezakazuje chodiť za rodičmi, môžem tam chodiť kedy chcem a ako často chcem, ale nemôžu chodiť sem, alebo veľmi sporadicky. Tak sa urazili, že neprídu už nikdy, lebo chápu, že nie sú vítaní a cítia sa ako votrelci.

• Nahlásit
  • Citovat
597
9.2.20 21:39

Promluvila bych s manzelem, jaka frekvence by pro nej byla prijatelna a nakombinovala bych to s navstevama ze tve strany. Jedna hadka preci rodinne vztahy nerozboura, i kdyz ted padla silna slova..

Nevim, jak velke mate bydleni, ale tyden v kuse kazde dva mesice s nekym, kdo ti prilis nesedl, neni nic moc. Drzim palce, at najdete kompromis

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
9.2.20 21:42
@Anonymní píše:
Jeho otec býva s nami, ale býva dole a k nám chodí len občas a na chvíľu, takže on žije svoj a my svoj život. Mamu navštívi max 2× do roka na chvíľu.

Takže s nimi nemá vlastně žádný vztah a nepochopí, že ho s rodiči ty mít můžeš. Nech ho vychladnout a zkuste to vyřešit. Jak tady někdo psal, rodiče máš jen jedny. Když přijedou, zkuste dát třeba prcka na hlídání a společně si vyrazit. Třeba by to ocenil a díval se na věc jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.2.20 21:42

Rodiče jsou na Slovensku a vy v ČR, předpokládám. Není problém v tom?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5948
9.2.20 21:43

Takto narovinu.. kdyby mi takto jezdila tchýně a tchán na týden, tak bych měla z toho fakt strašné nervy a nechtěla bych to.. Je to opravdu naráz dlouho…
Takže ho chápu v tomto, potom je ta druhá strana ty a rodiče..
Asi bych to viděla takto.. jednou u vás, podruhé u nich.. Klidně tě může manžel na ten týden dovézt k nim..
Já takto běžně k mámě jezdila na pár dní.. Pokud to budete střídat, myslím, že by mohli být spokojeni všichni..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.2.20 21:54
@Janasas píše:
Takto narovinu.. kdyby mi takto jezdila tchýně a tchán na týden, tak bych měla z toho fakt strašné nervy a nechtěla bych to.. Je to opravdu naráz dlouho…
Takže ho chápu v tomto, potom je ta druhá strana ty a rodiče..
Asi bych to viděla takto.. jednou u vás, podruhé u nich.. Klidně tě může manžel na ten týden dovézt k nim..
Já takto běžně k mámě jezdila na pár dní.. Pokud to budete střídat, myslím, že by mohli být spokojeni všichni..

Manžel mňa tam autom určite voziť nebude, lebo že chodí do práce a víkend si v aute a na D1 určite nepredstavuje, takže musím sama autobusmi a vlakmi a neviem ako. Je mi ľúto, že rodičia sa až tak strašne urazili, mama hneď začala plakať, že taká vďaka za ich lásku a že nikdy neprídu a malý neuvidí starých rodičov…
je mi z toho nanič. Manza povedal, že uraziť vôbec nikoho nechcel, je mu ľúto, že urazil, úmysel to nebol, jazdiť môžu ďalej, ale nie každé 2 mesiace, maximálne 3× do roka a zvysok ja k nim a nech som tam koľko budem chcieť, v tom mňa obmedzovať nebude. A rodičia nam malého aj postrážili a my sme išli na ples a lyzovat. Aj tak nič.

• Nahlásit
  • Citovat
2811
9.2.20 21:57

No já ho chápu, každý není takový tolerantní a mít u sebe rodiče na celý týden..ona to není legrace, je to narušení soukromí pro něj. Jak to máte doma veliký? Rodiče jsou celý týden od rána do večera s vámi? Ač se to nezdá je to opravdu náročný pokud jsou to ještě lidi, se kterými si příliš nerozumíte.. :nevim: já bych raději jela teda za nima.. a proč bydlíte od nich tak daleko, to je přeci nevýhoda mít super, hlídací babičku tak daleko (ale to je dotaz mimo mísu) ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26242
9.2.20 21:58
@Anonymní píše:
Ahojte, teraz sme mali hroznú hádku. S manželom bývame 330 km od rodičov a mame 10 mesačné dieťa, ktoré moji rodičia milujú. Je to ich jedine vnúča, užívajú si ho ako sa len dá. Ale manžel nechce, aby k nám chodili, chodia tak raz za 10 týždňov na jeden týždeň. Vadí mu, že moja mama stále rozpráva, on sa s nimi nemusí vôbec, teraz sa s mamou rozprával, či by nemohli návštevy obmedziť, mama povedala, že už neprídu nikdy a vôbec a že chceli a nech chodím ja všelijako autobusmi a vlakmi, však malý bude mať rok. Som medzi mlynskými kameňmi. Čo robiť? Úplne mam z toho nervy a je mi z toho zle. Na jednej strane je mi rodičov veľmi ľúto, pomáhajú nám ako sa len dá, ale ísť proti manželovi, neviem.

Inu, jednou za dva měsíce na celý týden je teda fakt dost :think:

Nemohli by bydlet třeba někde v penzionu?

Tvoje mamka se taky nemusela hned urážet, když ji požádal o omezení frekvence a říkat, že nepřijedou „nikdy“.

Je to složité. Chápu obě strany. Jednoduché řešení to asi nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5948
9.2.20 22:03

Tak nepředstavuje… divej my bydlíme U sovenských hranic, rodina v Praze a normálně jako dítě si pamatuji, že strejda dovezl tetu se sestřenicemi, na měsíc.. např..v létě většinou..
Všechno jde..
Třeba kdyby tě vezl na 14 dní a zpátky třeba táta,,, jako já chápu uplně všechny, ale představa, že tu mám na týden tchána a tchýni a to s nima nemám zlý vztah, je prostě…
Prostě ti lidi, pokud si nemají co říct, tak většinou stačí den, dva a už je dusno.. i když třeba nemají k sobě negativní vztah..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2811
9.2.20 22:03
@Bábrdl píše:
Inu, jednou za dva měsíce na celý týden je teda fakt dost :think:

Nemohli by bydlet třeba někde v penzionu?

Tvoje mamka se taky nemusela hned urážet, když ji požádal o omezení frekvence a říkat, že nepřijedou „nikdy“.

Je to složité. Chápu obě strany. Jednoduché řešení to asi nemá.

no zakladatelky rodiče budou ten typ, co musíš být jen vděčný a když se ti něco nelíbí, tak se kousnout do jazyka..to je pak těžký.. manžel si dle mě bránil své soukromí a tchýně je vztahovačná bohužel :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama