Manžel chce druhé dítě, já ne...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.17 20:49
Manžel chce druhé dítě, já ne...

Ahoj všem, jsem něco málo přes měsíc po porodu. Manžel už začal mluvit o druhém dítěti - je z nové role nadšený, myslím, že se v ní našel. Mluví o tom, že by do tří let chtěl další, aby prý měl malý sourozence - parťáka a nebyl sám. Já to tak ale necítím a dnes jsem mu řekla, že druhé dítě nechci (třeba to za pár let bude jinak a ještě se mnou šijou hormony, teď ale druhé za žádnou cenu ne), je mi jedno, že by byl jedináček. Těšila jsem se moc, myslela jsem že to pro mě vždycky bylo poslání - stát se matkou. Chtěla jsem vždy kupu dětí, mateřství mě ale nejspíš nenaplňuje, doma mě to nebaví, těším se mezi lidi a nedovedu si představit být doma další tři roky. Podotýkám že mi ještě nebylo ani 25. Prý jsem sobecká a nechce ani slyšet o tom, že by druhé dítě nebylo, nejdřív byl naštvaný, pak smutný a prosil mě abych o tom aspoň přemýšlela. Já nevím, jsem opravdu tak sobecká a divná, že mi jedno dítě stačí a raději před druhým uprednostním kariéru? :( H. B.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 02.12.17 20:56

Mně spíš přijde divný mluvit o druhém dítěti měsíc po porodu 8o Podle mě jste to v tuhle dobu vůbec neměli řešit. Protože jak píšeš, za ty 2-3 roky může být všechno úplně jinak.

smajlik345
Kecalka 491 příspěvků 02.12.17 20:57

Upřímně chápu taky chci jen jedno, ale chlapovi bych řekla at o tom přestane mluvit že jsi měsíc po porodu bylo to pro tebe určitě naročne těhotenství, porod ted to malé takže at druhé prozatím neřeší do 3 let času dost a spoustu věcí se muže změnit

Markéta80
Hvězda diskuse 40494 příspěvků 02.12.17 20:57
@Anonymní píše:
Ahoj všem, jsem něco málo přes měsíc po porodu. Manžel už začal mluvit o druhém dítěti - je z nové role nadšený, myslím, že se v ní našel. Mluví o tom, že by do tří let chtěl další, aby prý měl malý sourozence - parťáka a nebyl sám. Já to tak ale necítím a dnes jsem mu řekla, že druhé dítě nechci (třeba to za pár let bude jinak a ještě se mnou šijou hormony, teď ale druhé za žádnou cenu ne), je mi jedno, že by byl jedináček. Těšila jsem se moc, myslela jsem že to pro mě vždycky bylo poslání - stát se matkou. Chtěla jsem vždy kupu dětí, mateřství mě ale nejspíš nenaplňuje, doma mě to nebaví, těším se mezi lidi a nedovedu si představit být doma další tři roky. Podotýkám že mi ještě nebylo ani 25. Prý jsem sobecká a nechce ani slyšet o tom, že by druhé dítě nebylo, nejdřív byl naštvaný, pak smutný a prosil mě abych o tom aspoň přemýšlela. Já nevím, jsem opravdu tak sobecká a divná, že mi jedno dítě stačí a raději před druhým uprednostním kariéru? :( H. B.

proč to řešíte když jsi sotva porodila :mrgreen:. Vůbec nemá cenu to ted řešit, já to říkala když s enarodil první taky, čekali jsme dloho takže jsme říkala že ej to zázrak a další enchci. Jenže když začal být syn samostatnější tak se to nějak zlomilo a kluci mezi sebou mají 4 roky :mrgreen:

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 02.12.17 20:58

A nemyslím si, že jsi sobecká. Pokud máš potřebu pracovat a být mezi lidma, můžeš přece pracovat i při dítěti. Hele, zas můj partner mluvil o druhém hned po prvním porodu a teď jsou prvnímu dítěti 3 roky a on druhé nechce… Takže tak.

Netopirek
Echt Kelišová 7971 příspěvků 02.12.17 20:59

Tak jestli to je 25, tak máš na druhé dítě spoustu času. Nemusí být nutně blízko u sebe. Jediné co mi od tebe přijde necitelné, že jsi to chlapovi řekla jako definitivní věc, že další nebude. Měla jsi to nějak zaonačit/zakecat

Příspěvek upraven 02.12.17 v 21:01

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.17 21:00
@Netopirek píše:
Tak jestli to je 25, tak máš na druhé dítě spoustu času. Nemusí být nutně blízko u sebe. Jediné co mi od tebe přijde nečitelné, že jsi to chlapovi řekla jako definitivní věc, že další nebude. Měla jsi to nějak zaonačit/zakecat

Proč bych to mela nějak zaonačit, když to tak cítím…

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18793 příspěvků 02.12.17 21:02
@Anonymní píše:
Proč bych to mela nějak zaonačit, když to tak cítím…

Protože nemůžeš vědět, co budeš cítit za pár měsíců nebo let. Měsíc po porodu snad nemá na druhé dítě pomyšlení nikdo.

Helileli
Závislačka 3052 příspěvků 02.12.17 21:03

Jsi v šestinedělí, ještě milionkrát se může tvůj pocit ohledně dalšího dítěte změnit. Chlap by měl zařadit zpátečku, v tomto období by fakt neměl vynášet soudy a poptávat další dítě.
Ono až ti to miminko začne samo běhat a nebude tolik potřebovat mámu, tak se ti třeba zasteskne po tom maličkém uzličku. A nemívá to nic moc společného s logikou a rozumem, že dne na den to můžeš začít cítit jinak :oops:
Manželovi bych řekla, že v tuto chvíli se na další dítě necítím. A definitivnost rozhodnutí bych řešila tak za ty dva tři roky.

Netopirek
Echt Kelišová 7971 příspěvků 02.12.17 21:04
@Anonymní píše:
Proč bych to mela nějak zaonačit, když to tak cítím…

Protože se taky může stát, že ty budeš za pár let chtít. A chlap ti připomene, že jsi chtěla jedináčka a on už další nechce.
Pak budeš dělat co? Říct, že teď nad tím nepřemýšlíš a že se časem uvidí. By bylo ó tolik horší?

NNNikol
Kecalka 246 příspěvků 02.12.17 21:04

Já si teda myslím, ze je hrozně brzo mluvit a tom jestli te mateřství naplňuje, nebo ne vždyť jsi chvilinku po porodu. Mé osobně a to jsem jak pises ty, troufám si říct mateřský typ, taky jsem z nove role byla vyhukana a to jsem od miminek hlídala děti, jenže najednou máš dítě nonstop a je to jiné. Mužů tě uklidnit, ze jsme se měsíc po porodu cítila stejné jako ty a přijít tenkrát manžel s nátlakem na druhé dostane panvickou :lol: Takže uvidíš časem jaké to bude a jak to budeš cítit. Manželovi bych řekla. něco v tom duchu, že se teprve ucis byt
mámou je to nové a ať ti dá čas a netlačí 8o. Já nakonec měla. druhé dva roky po prvním a ještě bych klidně časem brala třetí, ale jak říkám chce to čas!

terinka4444
Hvězda diskuse 68521 příspěvků 02.12.17 21:04

Je to blázen měsíc po porodu mluvit o druhém dítěti, cvok. Ještě aby byl naštvaný a mluvil něco o sobeckosti. Sobec je on

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.17 21:04
@hanka.br. píše:
Protože nemůžeš vědět, co budeš cítit za pár měsíců nebo let. Měsíc po porodu snad nemá na druhé dítě pomyšlení nikdo.

Jde snad ale o to, co je teď…to bych se ze svých pocitů nemohla zpovídat nikdy kvůli tomu, že jsou měné..

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18793 příspěvků 02.12.17 21:07
@Anonymní píše:
Jde snad ale o to, co je teď…to bych se ze svých pocitů nemohla zpovídat nikdy kvůli tomu, že jsou měné..

To jsi na omylu. Časem to zjistíš sama.

renduli
Závislačka 3057 příspěvků 02.12.17 21:08
@Netopirek píše:
Tak jestli to je 25, tak máš na druhé dítě spoustu času. Nemusí být nutně blízko u sebe. Jediné co mi od tebe přijde necitelné, že jsi to chlapovi řekla jako definitivní věc, že další nebude. Měla jsi to nějak zaonačit/zake­catPříspěvek upraven 02.12.17 v 21:01

Jo, asi by se dalo dalo nějak „zaonačit“ ;), ale od chlapa mi přijde úplně mimo nadnést takovou důležitou debatu měsíc po porodu a ještě z ní dělat vážné definitivní závěry. :roll:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Čerešňákové to teď sekne, Martinová jen září, zato z Viewegha je „knedlík“

Zrychlená doba adventnímu rozjímání, které v českých zemích bývalo kdysi... číst dále >

Jsou ti dva ještě vůbec spolu? Vztah Kopřivové s Jágrem nepřipomíná vztah

Veronika Kopřivová (27) je přítelkyní nejslavnějšího českého hokejisty... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >