Reklama

Manžel chce druhé dítě, já ne...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.17 20:49
Manžel chce druhé dítě, já ne...

Ahoj všem, jsem něco málo přes měsíc po porodu. Manžel už začal mluvit o druhém dítěti - je z nové role nadšený, myslím, že se v ní našel. Mluví o tom, že by do tří let chtěl další, aby prý měl malý sourozence - parťáka a nebyl sám. Já to tak ale necítím a dnes jsem mu řekla, že druhé dítě nechci (třeba to za pár let bude jinak a ještě se mnou šijou hormony, teď ale druhé za žádnou cenu ne), je mi jedno, že by byl jedináček. Těšila jsem se moc, myslela jsem že to pro mě vždycky bylo poslání - stát se matkou. Chtěla jsem vždy kupu dětí, mateřství mě ale nejspíš nenaplňuje, doma mě to nebaví, těším se mezi lidi a nedovedu si představit být doma další tři roky. Podotýkám že mi ještě nebylo ani 25. Prý jsem sobecká a nechce ani slyšet o tom, že by druhé dítě nebylo, nejdřív byl naštvaný, pak smutný a prosil mě abych o tom aspoň přemýšlela. Já nevím, jsem opravdu tak sobecká a divná, že mi jedno dítě stačí a raději před druhým uprednostním kariéru? :( H. B.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:
 
Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 02.12.17 20:56

Mně spíš přijde divný mluvit o druhém dítěti měsíc po porodu 8o Podle mě jste to v tuhle dobu vůbec neměli řešit. Protože jak píšeš, za ty 2-3 roky může být všechno úplně jinak.

 
smajlik345
Kecalka 412 příspěvků 02.12.17 20:57

Upřímně chápu taky chci jen jedno, ale chlapovi bych řekla at o tom přestane mluvit že jsi měsíc po porodu bylo to pro tebe určitě naročne těhotenství, porod ted to malé takže at druhé prozatím neřeší do 3 let času dost a spoustu věcí se muže změnit

 
Markéta80
Hvězda diskuse 39664 příspěvků 02.12.17 20:57
@Anonymní píše:
Ahoj všem, jsem něco málo přes měsíc po porodu. Manžel už začal mluvit o druhém dítěti - je z nové role nadšený, myslím, že se v ní našel. Mluví o tom, že by do tří let chtěl další, aby prý měl malý sourozence - parťáka a nebyl sám. Já to tak ale necítím a dnes jsem mu řekla, že druhé dítě nechci (třeba to za pár let bude jinak a ještě se mnou šijou hormony, teď ale druhé za žádnou cenu ne), je mi jedno, že by byl jedináček. Těšila jsem se moc, myslela jsem že to pro mě vždycky bylo poslání - stát se matkou. Chtěla jsem vždy kupu dětí, mateřství mě ale nejspíš nenaplňuje, doma mě to nebaví, těším se mezi lidi a nedovedu si představit být doma další tři roky. Podotýkám že mi ještě nebylo ani 25. Prý jsem sobecká a nechce ani slyšet o tom, že by druhé dítě nebylo, nejdřív byl naštvaný, pak smutný a prosil mě abych o tom aspoň přemýšlela. Já nevím, jsem opravdu tak sobecká a divná, že mi jedno dítě stačí a raději před druhým uprednostním kariéru? :( H. B.

proč to řešíte když jsi sotva porodila :mrgreen:. Vůbec nemá cenu to ted řešit, já to říkala když s enarodil první taky, čekali jsme dloho takže jsme říkala že ej to zázrak a další enchci. Jenže když začal být syn samostatnější tak se to nějak zlomilo a kluci mezi sebou mají 4 roky :mrgreen:

 
Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 02.12.17 20:58

A nemyslím si, že jsi sobecká. Pokud máš potřebu pracovat a být mezi lidma, můžeš přece pracovat i při dítěti. Hele, zas můj partner mluvil o druhém hned po prvním porodu a teď jsou prvnímu dítěti 3 roky a on druhé nechce… Takže tak.

 
Netopirek
Echt Kelišová 7750 příspěvků 02.12.17 20:59

Tak jestli to je 25, tak máš na druhé dítě spoustu času. Nemusí být nutně blízko u sebe. Jediné co mi od tebe přijde necitelné, že jsi to chlapovi řekla jako definitivní věc, že další nebude. Měla jsi to nějak zaonačit/zakecat

Příspěvek upraven 02.12.17 v 21:01

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.17 21:00
@Netopirek píše:
Tak jestli to je 25, tak máš na druhé dítě spoustu času. Nemusí být nutně blízko u sebe. Jediné co mi od tebe přijde nečitelné, že jsi to chlapovi řekla jako definitivní věc, že další nebude. Měla jsi to nějak zaonačit/zakecat

Proč bych to mela nějak zaonačit, když to tak cítím…

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18283 příspěvků 02.12.17 21:02
@Anonymní píše:
Proč bych to mela nějak zaonačit, když to tak cítím…

Protože nemůžeš vědět, co budeš cítit za pár měsíců nebo let. Měsíc po porodu snad nemá na druhé dítě pomyšlení nikdo.

 
Helileli
Závislačka 2859 příspěvků 02.12.17 21:03

Jsi v šestinedělí, ještě milionkrát se může tvůj pocit ohledně dalšího dítěte změnit. Chlap by měl zařadit zpátečku, v tomto období by fakt neměl vynášet soudy a poptávat další dítě.
Ono až ti to miminko začne samo běhat a nebude tolik potřebovat mámu, tak se ti třeba zasteskne po tom maličkém uzličku. A nemívá to nic moc společného s logikou a rozumem, že dne na den to můžeš začít cítit jinak :oops:
Manželovi bych řekla, že v tuto chvíli se na další dítě necítím. A definitivnost rozhodnutí bych řešila tak za ty dva tři roky.

 
Netopirek
Echt Kelišová 7750 příspěvků 02.12.17 21:04
@Anonymní píše:
Proč bych to mela nějak zaonačit, když to tak cítím…

Protože se taky může stát, že ty budeš za pár let chtít. A chlap ti připomene, že jsi chtěla jedináčka a on už další nechce.
Pak budeš dělat co? Říct, že teď nad tím nepřemýšlíš a že se časem uvidí. By bylo ó tolik horší?

 
NNNikol
Kecalka 246 příspěvků 02.12.17 21:04

Já si teda myslím, ze je hrozně brzo mluvit a tom jestli te mateřství naplňuje, nebo ne vždyť jsi chvilinku po porodu. Mé osobně a to jsem jak pises ty, troufám si říct mateřský typ, taky jsem z nove role byla vyhukana a to jsem od miminek hlídala děti, jenže najednou máš dítě nonstop a je to jiné. Mužů tě uklidnit, ze jsme se měsíc po porodu cítila stejné jako ty a přijít tenkrát manžel s nátlakem na druhé dostane panvickou :lol: Takže uvidíš časem jaké to bude a jak to budeš cítit. Manželovi bych řekla. něco v tom duchu, že se teprve ucis byt
mámou je to nové a ať ti dá čas a netlačí 8o. Já nakonec měla. druhé dva roky po prvním a ještě bych klidně časem brala třetí, ale jak říkám chce to čas!

 
terinka4444
Hvězda diskuse 67180 příspěvků 02.12.17 21:04

Je to blázen měsíc po porodu mluvit o druhém dítěti, cvok. Ještě aby byl naštvaný a mluvil něco o sobeckosti. Sobec je on

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.17 21:04
@hanka.br. píše:
Protože nemůžeš vědět, co budeš cítit za pár měsíců nebo let. Měsíc po porodu snad nemá na druhé dítě pomyšlení nikdo.

Jde snad ale o to, co je teď…to bych se ze svých pocitů nemohla zpovídat nikdy kvůli tomu, že jsou měné..

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18283 příspěvků 02.12.17 21:07
@Anonymní píše:
Jde snad ale o to, co je teď…to bych se ze svých pocitů nemohla zpovídat nikdy kvůli tomu, že jsou měné..

To jsi na omylu. Časem to zjistíš sama.

 
renduli
Závislačka 3009 příspěvků 02.12.17 21:08
@Netopirek píše:
Tak jestli to je 25, tak máš na druhé dítě spoustu času. Nemusí být nutně blízko u sebe. Jediné co mi od tebe přijde necitelné, že jsi to chlapovi řekla jako definitivní věc, že další nebude. Měla jsi to nějak zaonačit/zake­catPříspěvek upraven 02.12.17 v 21:01

Jo, asi by se dalo dalo nějak „zaonačit“ ;), ale od chlapa mi přijde úplně mimo nadnést takovou důležitou debatu měsíc po porodu a ještě z ní dělat vážné definitivní závěry. :roll:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >