Reklama

Cvičit Vojtovku ano nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Miska02
Kecalka 141 příspěvků 02.12.17 13:20
Cvičit Vojtovku ano nebo ne?

Dobrý den. Mám 5ti měsíční holčičku a 3 týdny cvičíme Vojtovku. Dr nás preventivně poslala na rehabilitaci, kvůli tomu, že se malá začala vzpírat na rukou při pasení koníků a občas se převážila na pravou stranu. Než jsme začali cvičit tak se i otáčela na bok a spala na boku. Jenže od doby co cvičíme Vojtovku je už z dálky vidět jak je křivá a (a to nebyla) a přestala se přetáčet na bok a přestala se vzpírat na rukou. U cvičení neskutečně řve az z toho chraptí. Ještě dodám, že po neurologické stránce je v pořádku. Stalo se to někomu? Nam se malá spíš zhoršila, než aby se zlepšila a jsem z toho dost na nervy. Děkuju za odpovědi. :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

warita
Echt Kelišová 7777 příspěvků 02.12.17 13:27
@Miska02 píše:
Dobrý den. Mám 5ti měsíční holčičku a 3 týdny cvičíme Vojtovku. Dr nás preventivně poslala na rehabilitaci, kvůli tomu, že se malá začala vzpírat na rukou při pasení koníků a občas se převážila na pravou stranu. Než jsme začali cvičit tak se i otáčela na bok a spala na boku. Jenže od doby co cvičíme Vojtovku je už z dálky vidět jak je křivá a (a to nebyla) a přestala se přetáčet na bok a přestala se vzpírat na rukou. U cvičení neskutečně řve az z toho chraptí. Ještě dodám, že po neurologické stránce je v pořádku. Stalo se to někomu? Nam se malá spíš zhoršila, než aby se zlepšila a jsem z toho dost na nervy. Děkuju za odpovědi. :kytka:

nase situace byla trochu jina. Mala nepasla konicky a kdyz jsem ji dala na brisko, zacala silene jecet. Kdyz uz zvedla hlavicku, bylo to vzdy na stranu.

Sla jsem na fyzio a pani nas hned zacala tlacit do vojtovky. Absolutne to nechapu. Ja myslela, ze mi ukaze nejake nenasilne cviky, ne nejakou zbytecnou vojtovku, po ktere mala rvala, jako bych ji za ziva nohu pilovala. A ja se priznam, ze jsem to cvicila tak ledabyle, jen obcas, protoze se mi miminko nechtelo trapit.

Nejdrive jsem se bala, ze treba neco zanedbam a mala bude mit nasledky, ale jak ubihaly tydny, tak Leonka zacala krasne past konicky, pak se zacala i pretacet, i kdyz vse prislo s asi mesicnim zpozdenim. Neni tabulkova, ale vsechno dohnala a i bez vojtovky.

Nakolik vase miminko tu vojtovku potrebuje, to nedokazu posoudit, nejsem lekar. Pokud se ale zhorsuje, tak je neco asi spatne.

Miska02
Kecalka 141 příspěvků 02.12.17 13:35

@warita Říkala jsem to Dr, že už nedělá to co předtím a řekla mi jo ona otáčela na bok jojo hmm no jasně chápu. A co si z toho mám asi tak vzít z takové odpovědi. Mám strach, aby když přestanu cvičit, abych něco nezanedbala. Přijde mi, že se malá vrátila o měsíc (možná i o víc) dozadu. Upřímně si myslim, že zrovna my Vojtovku nepotřebujeme. Věřím, že dětem pomáhá, ale to jsou děti které to opravdu potřebují a ne zdravé dítě. Když se dítě něco učí tak je jasné, že ze začátku to nebude na jedničku. Teď jen leží a nemá ani snahu se někam prekulit a to je šílený, když předtím spala na boku úplně v pohodě :,( a že se trošku převážila při vzpírání na rukou to přece děti dělají když se to učí nebo ne?

warita
Echt Kelišová 7777 příspěvků 02.12.17 13:40
@Miska02 píše:
@warita Říkala jsem to Dr, že už nedělá to co předtím a řekla mi jo ona otáčela na bok jojo hmm no jasně chápu. A co si z toho mám asi tak vzít z takové odpovědi. Mám strach, aby když přestanu cvičit, abych něco nezanedbala. Přijde mi, že se malá vrátila o měsíc (možná i o víc) dozadu. Upřímně si myslim, že zrovna my Vojtovku nepotřebujeme. Věřím, že dětem pomáhá, ale to jsou děti které to opravdu potřebují a ne zdravé dítě. Když se dítě něco učí tak je jasné, že ze začátku to nebude na jedničku. Teď jen leží a nemá ani snahu se někam prekulit a to je šílený, když předtím spala na boku úplně v pohodě :,( a že se trošku převážila při vzpírání na rukou to přece děti dělají když se to učí nebo ne?

nas Mudr prave do fyzio netlacil. To ja jsem se strasne bala, ze s malou je neco spatne… predevsim protoze maminky stejne starych miminek vypisovaly, so vsechno ti jejich broucci uz nedelaji a u nas nic, jenom krik na brisku. Nakonec se to vse samo urovnalo.

A nad Mudr reaguje uplne stejne na cokoliv. Na vse udela max „hmmm, no jo no“.

dickys
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 02.12.17 13:42

To je trochu zvláštní, cvičite to dobře? My chodili na fyzioterapii co týden a pokaždé mě trochu opravili. Jinak že přestane dítě dělat něco co už dělalo se asi stává. Naše malá na zádech zvedala nožky už asi od 2 měsíců a sahala si na kolínka, pak asi na 2 mesice úplně přestala :) Já mám s vojtovkou dobré zkušenosti, cvičili jsme taky kvůli „prkotine“ s jinak zdravým dítětem a srovnalo se to hrozně rychle.

nestarejtese
Kecalka 439 příspěvků 02.12.17 13:42

Kašlete na to, naše malá byla prý křivá, tak nás poslali na rhb, kde zacla pani praktikovat ty jejich cviky vojtovku..kdyz sem viděla jak malá plakala a ty její hmaty ji museli i bolet, tak jsem tam uz nevkročila a malá je naprosto v pořádku, chodi sice až od 13-14mesicu ale nic ji není.

amarila
Povídálka 27 příspěvků 02.12.17 13:44

A co třeba zkusit nějakého jiného fyzioterapeuta, který se věnuje i Bobath cvičení? Je to takové nenásilné, většinou to děti i baví. Nebudu psát, že se máš na vojtovku vykašlat, to posoudit rozhodně nedokážu, ale poradila bych se i s někým jiným, kdo nebere vojtovku jako jedinou správnou možnost. :srdce:

jaska33
Povídálka 43 příspěvků 02.12.17 13:49

Já jsem měla s malou taky cvičit Vojtovku, prý malá preferovala pravou stranu. Už na rehabilitaci při ukazování cviků malá tak strašně plakala…Doma jsem cvičila málo a při další kontrole mi Mudr řekla že už cvičit nemusíme že se malá krásně srovnala. Že jsem cvičila málo, někdy vůbec jsem ji radši ani neřekla. Ale určitě jsou děti kterým Vojtovka pomáhá.

Příspěvek upraven 02.12.17 v 13:49

Kateřina Hubálková
Kecalka 137 příspěvků 02.12.17 13:49

Hlavně se nenechte znejistit a rozhodě rehabilitace nezavrhujte. On také může být problém přímo v rehabilitační sestře, která jede šablonovitě a nevnímá vás. Pokud máte možnost najděte si jiného fyzio, minimálně na konzultaci a podle toho bych se já osobně rozhodla, jak dál pokračovat. Nějaké následky nesprávných návyků a zanedbání stejně nepoznáte většinou hned, ale třeba ve škole nebo až v dospělosti..Mě se syn přetáčel na bříško pouze přes jednu stranu, z čehož jsem byla nervozní, ale našla jsem si fyzio, která mi řekla, že vše je v pohodě a jen mi ukázala, jak ho motivovat. Do dvou dnů se samozřejmě začal přetáčet na obě dvě strany.-)

Reflex
Ukecaná baba ;) 1976 příspěvků 02.12.17 13:57

Určitě si zajděte na nějaké renomované pracoviště a nechte si ji znovu posoudit, zkonzultujte to s někým zkušeným. Jestli může dojít k regresu po zahájení cvičení vám poví i po telefonu. Když se dítě naučí novou dovednost, tak dočasně zapomene to, co umělo před tím, to se často stává. Třeba vojtovka taky působí tímto způsobem.

kotyk
Echt Kelišová 7948 příspěvků 02.12.17 13:58

@Miska02 Našla bych si fyziolékaře a mimčo i terapii zvolenou fyzioterapeutem bych s ním probrala. Ale pokud jsi poctivá a cvičíš opravdu xkrát za den, začala bych tím, že bych trochu polevila, a ujistila se, že si jí prostě nenaložila moc a už nemá pak na nějaký normální pohyb náladu a sílu.

Miska02
Kecalka 141 příspěvků 02.12.17 14:02

Od včerejška s ní cvičím formou her s hračkami a malá se směje a i ji to baví. Včera ani dneska jsem s ní už Vojtovku necvičila a je veselejší a líp spí. Našla jsem tyto cviky na netu. Vím, že cvičit podle netu je blbost, ale přijde mi to lepší než jí trápit Vojtovkou po které se horší. Hlavně mi přijde, že se z Vojtovky stává spíš business.

Miska02
Kecalka 141 příspěvků 02.12.17 14:04

@kotyk Cvicila jsem s ní 3× denně.

Hadumi
Extra třída :D 13411 příspěvků 02.12.17 14:08

Tak třeba se jí tam něco srovnalo a to jí teď znemožňuje dělat to, co dělala předtím, taky to mohla dělat blbě, že? Jakým způsobem se přetáčela na bok? Zakláněla hlavu? Dala hlavu na prsa? Já se synem cvičím od 3m., ale jemu to nevadilo. Pravda, teď to celkem flákám.
A co to probrat s rehabilitační, ke které docházíte? ta ti to jistě vysvětlí.

Miska02
Kecalka 141 příspěvků 02.12.17 14:16

@Hadumi Nezakláněla hlavu. Měla jí rovně. Já už jsem to říkala a žádnou kloudnou odpověď jsem nedostala. Jen jo ona se otáčela na bok hmm no jasně chápu. A co si z toho mam vzít :nevim: Záda má prý rovné.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >