Manžel je hrozný škrt

Anonymní
23.5.20 21:30

Manžel je hrozný škrt.

Ahoj. Můj manžel je příšerný lakomec. Chtěla bych znát vaše názory na jeho chování, jestli je to ještě normální nebo… Např. po mě chce, abych nepouštěla teplou vodu při myti rukou, protože prý ani nestačí dotéct. Chce, abychom se sprchovali po sobě, protože je odteklá studená voda. Mobil si mám nabíjet v práci, abych nečerpala doma elektřinu. Nádobí bych měla používat vícekrát. Před kamarády za mě zaplatí útratu a pak to po mě zpětně chce. Chce po mě za všechno co platíme půlku. Jemu dávají hromadu peněz rodiče např. na to ať si koupíme nějaké spotřebiče. A on pak po mě chce půlku, i když to dávají nám oboum. A kolikrát se dozvím že nám na něco dali peníze a on mi ani neřekne, že mu ty peníze dali. Já mám docela malý plat a i když se snažím, tak na to všechno nemám. Už nevím kudy kam. Kolikrát mi jen spadne brada a dojdou slova, protože by mě nenapadlo, že mu bude vadit např. i to, když jsem nesla kamarádkám dýně ze zahrady. Prý:,,Musíš jim toho dávat tolik?" A pak nám to ve sklepě hnije. Je mi trapně, smutno a mám vztek.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1731
23.5.20 21:33

Není normální a já bych s ním nebyla. Pochybuju, že se v tomto může změnit. Taky mám ráda určitou šetrnost, ale tohle je extrém a nemohla bych celý život žít s myšlenkou, kolik si můžu pustit vody nebo abych měla v práci nabíječku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
877
23.5.20 21:34

Tvůj manžel je nemocnej člověk, chorobnej škrt a navíc není férovej. Co víc chceš slyšet?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
877
23.5.20 21:35

Pokud ještě nemáte děti, tak až budeš na mateřský, nejspíš ti ještě rozpočítá energie na větší část pro tebe kvůli tomu, že doma trávíš víc času.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
713
23.5.20 21:36

To není normalni :zed: A bude hůř si myslím. Měla by sis s nim o tom pořádně promluvit :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
725
23.5.20 21:36

No, tak brzo se ti tu sletnou prispevky “a proc sis ho brala?”, “deti mate?”, “to byl takovy i pred svatbou? Asi ne co!”, “ hlavne si s nim neporizuj deti” atd…co poradit nevim. Nezila bych s nim. Je to trapne a ponizujici. To by mi nekdo rekl jednou, at nadobi pouzivam vicekrat nemyte a o teple vode na myti rukou nemluvim :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.5.20 21:38

Je mi jasné, že mi řeknete, ať ho pošlu do… Ale jsou i hezké chvíle. Ale pak mě zas třeba totálně dorazí. Řešila jsem např. jak je to s mateřskou, když nemám smlouvu na dobu neurčitou a on mi řekl doslova, že kvůli mě nebude zřát kořínky, jestli nebudu mít nárok na mateřskou. :,( :,( :,( Největší omyl je to, že kamarádi a rodina ho mají rádi a myslí si, že je úžasný, maximálně je chyba ve mě. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
18469
23.5.20 21:38

Nebala bych s nekym takovym, ale ja jsem ze stare skoly, dle meho by mel byt muz alespon trochu grant. A s jeho obrazkem pred kamarady bych velmi rychle zatocila, ze to za sebe zaplatim sama, kdyz stejně po mne doma chce pokazde pulku zpět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2423
23.5.20 21:39

Pokud spolu nemáte děti, tak odejdi. Opravdu, nebudeš toho nikdy litovat. S tímto se žít nedá.
Pochopila bych šetření vodou, ale nikdy ne placení fifty fifty. Kdyby po mě chtěl půlku za útratu v hospodě, kterou předtím sám zaplatil, to by byla poslední kapka. Ale nerozumím tomu, pro sis ho vzala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1150
23.5.20 21:40

A než jste se vzaly, taky byl takovej?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6514
23.5.20 21:43
@Anonymní píše:
Je mi jasné, že mi řeknete, ať ho pošlu do… Ale jsou i hezké chvíle. Ale pak mě zas třeba totálně dorazí. Řešila jsem např. jak je to s mateřskou, když nemám smlouvu na dobu neurčitou a on mi řekl doslova, že kvůli mě nebude zřát kořínky, jestli nebudu mít nárok na mateřskou. :,( :,( :,( Největší omyl je to, že kamarádi a rodina ho mají rádi a myslí si, že je úžasný, maximálně je chyba ve mě. :,(

S tímhle člověkem ale bude mateřská naprosté peklo. Pryč, pryč, pryč.

A tu image mu nabourej, nebo budeš ještě za vola ty.
Rodiče popros, jestli by ti nemohli dát půlku těch peněz za ledničku, protože on ji po tobě pak chce, v hospodě před kamarády to řekni taky, že raději zaplatíš rovnou, než mu tu svoji půlku pak platit doma. Fakt. Nemá smyl být přehnaně ochranitelská. Hezky narovinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12873

A to se určitě projevil až po svatbě, do té doby to byl štědrý chlapec, žejo. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5348

No určitá spořivost je fajn, ale tohle je vážně lakomství než spořivost. A věř, že věkem se to bude jen zhoršovat. Už jen jeho trapná reakce na to, že možná nebudeš mít nárok na mateřskou. Vážně si myslíš, že to co je na tom vztahu krásné prebije to, že ti vlastně nepřímo řekne, že není ochotný se postarat o matku jeho dítěte a vlastní dítě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
725
@korneli píše:
A než jste se vzaly, taky byl takovej?
:lol:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5049