Manžel mě má za bordelářku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.12 23:58
manžel mě má za bordelářku.

Manžel mi dost často dává na jevo, že jsem bordelářka, tak bych vás prosila, jestli by jste mi napsaly, jak často a co uklízíte a jestli třebas máte složenky od jedné konkrétní platby v jedné obálbe a další v další.prostě, jak je to u vás doma. :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Kallkapa
Echt Kelišová 8566 příspěvků 16.01.12 00:08

Ahoj, můj muž si taky myslí, že jsem bordelářka, tak mu někdy vyfotím jak to vypadalo před a po úklidu :mrgreen: . Když má zase choutky něco podotknout předložím fotky :) popř. po jeho akci v kuchyni neuklidím :mrgreen: . Přidám pár věcí a večer mu řeknu, jestli si dělá srandu, že já jsem bordelář, vždy uzná, že na něho tedy nemám :mrgreen: Ženské práce nejsou vidět do té doby, dokud je někdo dělá, jak mile je přestaneš dělat, uvidí hned ;) . Jinak už tu jedna diskuze o úklidu dnes byla, tak jen ve zkratce - kuchyň uklízím průběžně když něco dělám, takže je ve směs uklizená pořád. Koupelnu, wc a podlahy myju 2× týdně (nevěnuji tomu více než hodinu), vysávám jen jednou (koberec v jednom pokoji) někdy vysaje chlap. Máme světlý nábytek, takže prach nejde vidět, tak ten teda šulím poslední dobou dost :oops: :mrgreen: Provozní bordel dle potřeby - když jdu kolem sesbírám ze země..Okna snad jednou za rok :lol: . Co se týče účtenek, tak shovávám jen od věcí, které si myslím, že bych mohla chtít někdy reklamovat nebo od dárků (když nevím jestli bude dobrý - na výměnu atd.) ty dávám na jedno místo, ještě zakládám platby bytu - sypo atd.. do jedné složky, nic jiného neschovávám. Občas hledám nějakou poštu - i když mám na ni krabici nacházím ji někdy všude možně, či ji nenajdu vůbec (někdy v záchvěvu úklidu zřejmě vyhodím :mrgreen: ). Jinak nevím co by tě zajímalo. Všechno v podstatě dle potřeby, dost záleží na tom, jestli máš dům o čtyřech patrech nebo byt o dvou pokojích :mrgreen:

Honzuovka
Extra třída :D 10657 příspěvků 16.01.12 00:09

Já nadávám manželovi, že jeho matka (bydlíme spolu) je pěkný čuně :mrgreen: . Spíš napiš, co ti vyčítá, protože mě to, co dělám přijde jako normální a přijde mi nenormální a nechutný, když má někdo menší nároky na úklid a hygienu.

kvaček
Extra třída :D 14086 příspěvků 16.01.12 00:10

No já bych řekla, že to neni tebou , ale chlapem..
Já mám doma chlapa, který je vynikající manžel, otec, ale je děsně na pořádek.. Za začátku vztahu mi to lezlo hodně na nervy, když sotva vlezl , tak hned co to tady smrdí neni to koš a hned šel zkontolvoat koš, jestli je vynesený - smrdělo to u nás po malém, který se předtím vykadil no nočníku…
Ale záleží teda jak moc uklízíš nevím.. Já uklízim jak ostatní a i přesto něco pořád má :nevim: A můžu říct, že když někde jdu na návštěvu, tak si říkám, že mám uklizeněj :oops:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.12 00:14

Deleguj na manžela jednu (nebo více) konkrétní přesně vymezenou povinnost - ale častou - třeba luxování, skládání ponožek, vyklízení myčky, prostě cokoli pravidelného a častého a hlavně NUDNÉHO - a uvidíš, že na jeho rýpnutí budeš mít argument, že není uděláno to a to :) Ale pozor, nesmíš to za něho udělat ty sama ;)

Složenky jsem měla v pořádku, ale teď mám jednu velkou kupu… Vše řeším bezhotovostně a cokoli kdykoli mohu dohledat na účtu, takže papíry neřeším.

A povinnosti?

• Já mám kuchyň, jídlo a prádlo plus celkový čurbes. Se skládáním ponožek mi pomáhají všichni - přesto máme milión lichých kousků…
  • Muž má podlahy a pavučiny (ale letos mu s pavučinami pomáhám, nějak se letos přemnožili pavouci a smetám neustále - to jiné roky neznám), koupe děti, skládá a ukládá si svoje prádlo do skříně. Plus zahrada, ještě jsem třeba nesekala trávu. Jo a popelnice.
  • Děti vyklízí myčku, pomáhá jim s příbory už i to nemladší. Nejstarší si už uklízí z košíku poskládané věci do skříně, prostředňátku s tím pomáhám, nejmladšímu dítku vyklízím já. (Každé dítě má svůj košík na čisté věci). Uklízí si pokojík.

Sakryš, proč mám nejmenší odstavec když toho dělám nejvíc? :o

xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 16.01.12 00:16

Mno, já bordelář jsem a nemáme si s manželem co vyčítat.
Co dělám - denně myju nádobí, denně vytírám, luxovat jsem nucena obden i denně, páč syn je hrozný drobil…Záchod, no, když se mi zdá špinavej.Složenky a dokumenty mám sice rozdělené v šanonech, ovšem občas trvá hooooooooodně dlouho, než se do toho šanonu dostanou z jídelního stolu.Takže krásná hromádka letáků, časopisů a dopisů na stole je běžná :roll: Je toho spoustu na popsání (dělání nedělání)…
Co konkrétně vadí tvému manželovi?

obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 16.01.12 01:11

No já jsem děsnej bordelář. Moje nejhorší vlastnost je ta, že často nechávám věci tam, kam je zrovna položím a uklidím je až za čas. bohužel to tak mám odvždycky a nemůžu se to odnaučit :zed: ¨

luxuju, když vidím na zemi drobky, vytírám, když vidím, že je lino zapatlaný, podrobkovaný, v koupelně na zemi bordel.okna meju, když už fakt vidím, že jsou hnusný. záchod teda docela často, malej už na něj chodí a celkem se ho potřebuje pořádně držet a strká prsty pod prkýnko.
takže většinou uklízím jen 1× týdně (luxování, vytírání, prach, zrcadlo v koupelně, umyvadlo)
nádobí každý den, to je nutná hrůza, už mě to začíná štvát, kolik času mi to zabere (min. hodinu až dvě denně, už abysme byli přestěhovaní, tam budu mít myčku).

manžel mi vyčítá jedinou věc - že mám nepořádek na našem společném pracovním stole - resp. že celý stůl je pohlcen - koukám na současný stav - účet z krámu, Vojtova miska od jablek na klávesnici (máme jednu na stole a druhou v šuplíčku, na tý ted píšu), vedle ní dárkový taštičkas dvěma kostkami pro Báru, dvě skleničky (jedna je Milana), moje zimní čepice, Báry dvoje chrastítka, Vojtův diář na čmárání, Vojtovy opravářské plastové kleště, vlhčené ubrousky, jedna bačkůrka Báry. To je vše a to je docela dobrej stav tohleto :lol:

účtenky házím do jednoho šuplíku a jednou za čas je protřídím. faktury má na starosti manžel, naštěstí :mrgreen:

jinak manžel mě zas tak nějak za ten náš „provozní nepořádek“ nepeskuje. on vidí, že mám docela okolo dětí fofr…

wildcat8
Kecalka 287 příspěvků 16.01.12 01:51

tak ja teda prispeju svoji troskou do mlyna :) u nas sem totiz ja zase jedina,ktera vubec aspon nejak uklizi…respektive jen chodim a sbiram bordely po zbytku rodiny (moje mama,tata, pritel…) po malem to je zatim samosebou, je mu pul rok :lol: nekdy ale kdyz uz toho mam po krk tak se ridim heslem : pridam se k nim taky a chvili si taky zabordelarim…coz ale dlouho nevydrzim a to uz pak se pritel ozve no, proc mam ty hadry tady a tamhle :mrgreen: ale po nem jednou za dva dny vsude mozne po baraku sesbiram tricek, kalhot a ponozek, skoda mluvit…to je tak blbej chlapskej zvyk tohleto. A jinak co delam a jak casto?denne nadobi a to nekolikrat, denne zametam, obden vytiram, wc taky nekdy jen tak lehce stiram kazdy den-na tohle sem cvok…co se ,,papiru,,tyce mam to zaskatulkovany taky v sanonech ale nez se to do nich dostane taky to nekolikrat zmeni svoje pusobiste :lol: hlavne pritelovo papiry protoze me to proste nebavi se mu starat jeste i tohle…jo a jinak si myslim ze na to abys byla opavdu bordelarka, to by to muselo bejt uplne jiny kafe a znam takovy, ver mi

GAZOLDA
Kecalka 441 příspěvků 16.01.12 02:22

No…Moje máma na mě celé dětství řvala, at uklízím.
Je to moje prokletí furt, furt uklízím cca4 hod. denně.
denně-kuchyn:nádobí, sporák, dřez. luxuju(tedy robot), 3×stírám, utírám prach, meju vanu, pere a celkově poklízím.
obden-záchod, žehlení, úklid lednice.
1měs- celkově vše uklidím do detailu
4ročně-okna
1ročně-malujem

muž:vaří a chdí s košem 8)

to sem úchyl, co? :oops: :mrgreen:

rejžička
Kelišová 6195 příspěvků 16.01.12 06:21

Já jsem vcelku perfekcionalistka, takže nepořádek doma nemám, to by mi dost vadilo. Ale na druhou stranu to ani nepřeháním - hlavně co máme malou. Ona je na prvním místě, úklid až potom. A taky mám ráda útulno a to s přehnanou vycíděností okolí moc nepasuje. Takže vše je na svém místě, nikde není špína ani povalující se věci, ale na druhou stranu prach utírám tak jednou do týdně, vanu myju taky jen když je potřeba, rozhodně ne po každé koupeli, v rohu jsou obytované plenky, aby byly po ruce a základ - nádobí myju hned po každém použití, nesnáším plný dřez. :poblion:
Jinak složenky apod. mám uklizené ve složkách, nikde se mi nepovalují.

ixule
Vesmírná mluvilka 34996 příspěvků 16.01.12 06:31

u nás jsem za bordeláře taky já :mrgreen: .. uklízím, až když vidím, že je to třeba, manžel uklízí pořád (např. dopitou sklenku nemůžu odnést od televize až v čase reklamy, protože už ji manžel odnesl a ještě pak dostanu vynadáno, že si napatlám novou, že mám 20 skleniček :mrgreen: ).. ale zase když já uklidím, tak to uklizené dlouho zůstane, to se u manžela říct nedá, navíc jsou věci, které prostě nedělá a asi ani netuší, že je dělám já :) .. takže se spíš tak doplňujeme :) .. jinak taky nemůžu často něco najít, u mě je to bordelařina, když něco nemůže najít on, tak jsem mu to uklidila někam já :mrgreen:

Míša8808
Extra třída :D 13338 příspěvků 16.01.12 07:15

Tak já každý ráno vytírám, protože malá už leze a do toho máme pejska, takže kvůli tomu. Snažím se, aby nikde nebyl bordel, uklízím průběžně, kuchyni a koupelnu se snažím mít čistou. O víkendu dělám hloubkovější úklid. Ale když se mi nechce, tak se mi prostě nechce a můj muž si nedovolí říct ani pumpička, protože po něm nic z domácích povinností až na výjimky nechci, takže by riskoval, že když se ozve, tak mu řeknu: Tak si to ukliď sám :mrgreen: A to riskovat nebude že… :mrgreen:

pavoucica
Ukecaná baba ;) 1570 příspěvků 16.01.12 07:49

Toto je zajímavá diskuze, moje tchýně tloukla od malička manželovi do hlavy že pořádek musí být a on je pořádkumilovný člověk, takže ikdyž sem byla celkem bordelář naučila sem se uklízet všechno hned na svoje místo.Kuchyn se uklízí prubežně podle potřeby, samozřejmě nádobí se u nás myje několikrát denně, prach musím stírat pravidelně kvůli našim alergiím a to smé i s vysáváním a podlahou v ložnici, navíc máme kočku:)celkem dost chlupatou, ale ta má povoleno bydlet jenom na chodbě a muže občas d jídelny a kuchyně.Má přísný zákaz skákání po lince a nábytku to jsem jí musela odnaučit, jelikož tchýně když je má u sebe tak s nimi jí i z jednoho talíře, skáčou jí všude po nábytku i když si chystá jídlo tak je má na lince fuj je to nehygienický a nechutný : :roll:

sterezie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.12 08:26
pavoucica píše:
Toto je zajímavá diskuze, moje tchýně tloukla od malička manželovi do hlavy že pořádek musí být a on je pořádkumilovný člověk, takže ikdyž sem byla celkem bordelář naučila sem se uklízet všechno hned na svoje místo.Kuchyn se uklízí prubežně podle potřeby, samozřejmě nádobí se u nás myje několikrát denně, prach musím stírat pravidelně kvůli našim alergiím a to smé i s vysáváním a podlahou v ložnici, navíc máme kočku:)celkem dost chlupatou, ale ta má povoleno bydlet jenom na chodbě a muže občas d jídelny a kuchyně.Má přísný zákaz skákání po lince a nábytku to jsem jí musela odnaučit, jelikož tchýně když je má u sebe tak s nimi jí i z jednoho talíře, skáčou jí všude po nábytku i když si chystá jídlo tak je má na lince fuj je to nehygienický a nechutný : :roll:

promiň, ale proč jste si tu kočku pořizovali? :mrgreen: když nikam nesmí a je nehygienická :lol:

K tématu- u nás je to tak, že já se starám o běžný úklid, dceru a kocoura,vařím, manžel občas vyluxuje, má na starost myčku a pere (je hroznej puntičkář, takže já nádobí skládám špatně a prádlo taky věším špatně :P ) a venčí ráno a večer psa… ;) na účetnky a poštu máme v obýváku bordel- poličku, musíme ji zas probrat :mrgreen: uklízím denně, hlavně kvůli zvířatům, hrozně se kočkujou takže luxuju prakticky denně (ale vlastně né denně v pravém slova smyslu, jsme vždycky třeba dva dny doma, jeden den ve městě a vracíme se večer.. 8) ), vytírám tak 2-3× týdně, prach, nádobí, linka denně, koupelna, záchod tak dvakrát týdně..

JanaK88
Závislačka 4296 příspěvků 16.01.12 08:37

Přítel si o mě nemyslí, že jsem bordelář, on to totiž ví a já taky. U mě závisí na náladě, když nálada není a nechce se mi uklízet, a přítel začne otravovat, tak mu řeknu, ať si to poklidí a už je klídek, nebo se teda zvednu poklidím ten vrchní bordel (nejčastěji hadry) a to většinou postačí :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama